ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Новий сезон неспокою

  159   0 12.09.2016, 10:39 | Статьи, Политика
Новий сезон неспокою

Політичне літо було доволі спекотним та конфліктним. Чимало важливих питань буквально зависло в повітрі. Тож експерти розповіли, куди рухатиметься Україна впродовж наступних кількох місяців і чим ознаменується новий політичний сезон.

 

Державна безвідповідальність

Політичний експерт, голова корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко звертає увагу на те, що нині ми є свідками інституційного розчинення держави. «Держава замість того, щоб розвивати свої інституційні можливості, все більше їх скорочувала. Вона фактично самоусунулася з багатьох зон своєї відповідальності, починаючи від безпеки, медицини і завершуючи бюджетним процесом. Зрив останнього демонструє рівень неспроможності тих, хто зараз керує країною.


Ми пам'ятаємо, що парламент пішов на канікули, не виконавши своєї основної функції у бюджетному процесі - ухвалення бюджетної резолюції. Уряд подав її тоді, коли депутати вже були на «канарських» та «панамських» округах. Результатом стало те, що ми увійшли в осінь, не розуміючи, який фінансовий розклад буде в країні, який планується рівень інфляції, коли отримаємо транш від МВФ і чи нададуть нам його взагалі.

 

Відсутність бюджетного кодексу нині хвилює багатьох місцевих голів, які відчувають відповідальність за територіальні громади. Вони хочуть мати уявлення, що їм робити далі. Адже в рамках так званої децентралізації на місцеві бюджети перекладено дуже багато функцій, які їм непідсильні. Однин із найгостріших моментів - фінансування професійно-технічних училищ, закупівля ліків для лікарень. Нині немає впевненості, що Мінфін вчасно подасть бюджет у Кабмін, щоб той, згідно з процедурою, міг його внести до 15 вересня у Верховну Раду. А коли бюджетна функція просто ігнорується чиновниками, виникає питання: чи цей уряд є справжнім?» - аналізує політолог.

 

Також Костянтин Матвієнко нагадує, з якою помпезністю ухвалювалися законопроекти, що врегульовували питання децентралізації. Однак нині цей конституційний процес розбалансувався і зупинився. «А без змін до Основного Закону неймовірно складно впроваджувати реформи. В цьому плані держава демонструє неспроможність та інтелектуальний інфантилізм», - говорить експерт.


Політолог також нагадує, що чимало авторитетних соціологічних компаній провели серйозні розвідки й аналіз отриманої інформації. «Щодо кількісних досліджень, то тенденції не змінилися: «Батьківщина» залишається лідером серед партій, якщо б парламентські вибори відбулися найближчим часом, а голова партії Юлія Тимошенко має найвищий президентський рейтинг.


Привід для дуже обережного оптимізму дають також якісні соціологічні дослідження, які свідчать, що в суспільстві зростає усвідомлений запит на компетентного лідера, а не горлохвата, і вимога чіткого бачення з боку політиків стратегії розвитку країни. Тобто уявлення громадян про основні функції політики набувають нової якості. Цікаво, що результати досліджень більш-менш рівномірно розподілилися по всій країні», - підсумовує Костянтин Матвієнко.

 

Ослаблення інститутів влади


Політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко зосереджує увагу на тому, що нині практично всі інститути влади перестали бути двигунами політичного процесу. І це тоді, коли існує гостра необхідність у реформах. «Важливий момент, з якого фактично розпочався політичний сезон, - відставка голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Це навіть не цинізм... Триває війна, а людина говорить, мовляв, я йду з АП і відтепер буду займатися інвестиціями. І це в той час, коли провідні рейтингові агенції світу віщують Україні дефолт. Тому я навіть не знаю, які інвестори-відчайдухи згодяться прийти до нас», - констатує Небоженко.


За словами політолога, можуть виникати конфлікти між новим головою АП Ігорем Райніним та прем'єром Володимиром Гройсманом. Також буде продовжуватися тертя між силовими структурами. «Арбітром у цій структурно-функціональній сутичці має бути президент. Це його зона відповідальності. Та, можливо, він не вважає за потрібне втручатися у ситуацію, щоб насамкінець подивитися, хто виживе, а хто ні. Однак це погано для України. Боротьба між НАБУ, СБУ, ГПУ і АП ослаблює органи влади», - пояснює політолог.


Також Віктор Небоженко звертає увагу, зокрема, на діяльність генерального прокурора Юрія Луценка. Доки всі чекають від нього якихось справді вагомих рішень та вчинків, він відкрито конфліктує із російськими політиками, напускає туману на розслідування у справі іловайської трагедії...

 

Зростання соціального невдоволення


Політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов говорить про те, що новий політичний сезон має остаточно вирішити питання війни та миру і прояснити проблему з виконанням Мінських угод. «Це ключовий фактор, який впливатиме не лише на зовнішню політику, а й на внутрішню. Якщо на українську владу й надалі тиснутимуть зовні, їй нікуди буде діватися - і політичну частину Мінських угод якось доведеться виконувати. Та як ухвалювати закони про вибори в ОРДЛО, амністію? Ви можете собі уявити, що зчиниться, коли вони спливуть у парламенті?» - говорить політолог.


Наступний важливий чинник, який впливатиме на політичну ситуацію, - початок опалювального сезону та суттєво підвищені тарифи. «Уряд вказує на субсидії як на порятунок, але ж далеко не всі їх отримують. І тут у людей з'являється два варіанти виходу: або нарощувати соціальні протести, або просто не платити і спричинити платіжну кризу в сфері ЖКГ. Тож так чи інакше соціальне невдоволення буде наростати», - пояснює Карасьов.


Третій  фактор - бюджетний процес, співпраця із МВФ. Проте нині тут надто багато невідомих. «Нещодавно агентство «Блумберг», провідний світовий постачальник фінансової інформації, повідомило, що вірогідність дефолту в Україні підвищується. Боргові папери України дорожчають. Співпраця з МВФ не продовжена, адже відкладено черговий транш. І з фінансової точки зору цей сезон буде складний, щоб сформувати реалістичний бюджет. Та насправді ми побачимо бюджет безпеки і поліції. Силовики будуть фаворитами. Тож грошей на освіту, медицину виділятиметься ще менше. Ось вам чергова підстава для соціального невдоволення», - прогнозує експерт.


Також у новому політичному сезоні розпочнуться рейтингові перегони: влада робитиме все можливе, щоб наздогнати лідерів народної довіри. Кінець сезону - екватор президентства Петра Порошенка, тож візьме старт підготовка до виборів 2019 року. 

 

Найближчим часом маємо отримати остаточну відповідь, коли буде запроваджено безвізовий режим із ЄС. Побачимо, запрацює електронне декларування чи залишиться окозамилюванням для західних партнерів. Будемо спостерігати за тим, як розвиватимуться стосунки між ГПУ, НАБУ та СБУ. Незабаром запрацює судова реформа, тож зрозуміємо, чи буде правосуддя в Україні справедливим.

 

Яна ДЖУНГАРОВА

 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2018 (614)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области