ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Узурпація влади замість реформи

  202   0 11.07.2016, 11:30 | Статьи, Политика
Узурпація влади замість реформи

Законопроект №4370-1 «Про державну службу», який був ухвалений у першому читанні силами провладних фракцій, вбиває в країні останні ознаки парламентаризму та є свідченням узурпації влади президентом. Адже, згідно з документом, очільник держави, фактично, наділяється неконституційними повноваженнями провадити добір та призначати голів районних і обласних державних адміністрацій. А «свої» керівники РДА й ОДА - чудове підґрунтя для проведення виборів: вони допоможуть повним ходом застосувати адмінресурс. Експерти кажуть, що через такі рішення, та ще й на тлі «тарифного терору», терпець людей урветься.

 

Фракція «Батьківщина» минулого тижня оголосила безстрокове блокування президії Верховної Ради, вимагаючи негайного ухвалення необхідних для країни та народу рішень. Команда Юлії Тимошенко наполягає на прийнятті пакету «тарифних законів», створенні ТСК щодо розслідування незаконно встановлених тарифів, корупційних дій НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укргазвидобування», офшорних скандалів за участю високопосадовців, а також на проведенні економічно обґрунтованої індексації зарплат і пенсій.

 

На виконання вимог «Батьківщини» у Раді розпочалися політичні консультації голів парламентських фракцій, представників уряду та спікера. Та щоб «Батьківщина» не мала змоги протистояти антинародній політиці влади, БПП та «Народний фронт» влаштували у парламенті справжній спектакль. Депутати цих фракцій, які показово з'явилися у сесійній залі в камуфляжній формі, фактично силоміць розблокували президію.

 

«Цей камуфляжний перформанс був влаштований для маніпулювання масовою свідомістю. Насправді ж трибуну розблокували на догоду інтересів кланів та олігархії. По суті, це відновлення політики Януковича, коли всі опозиційні сили сприймаються владою як вороги, і щодо них застосовується тиск», - зазначає «ВВ» політолог Олексій Шевченко.

 

Як далі стало зрозуміло, Рада запрацювала зовсім не для того, щоб ухвалити важливі рішення, а щоб догодити владному прошарку. Зокрема, парламентська більшість провалила документ №4370 «Про державну службу» авторства депутата від «Батьківщини» Олени Шкрум, який був спрямований на деполітизацію та професіоналізацію держслужби. Натомість у першому читанні був ухвалений альтернативний законопроект №4370-1, автор якого - депутат від БПП Артур Герасимов.

 

Цей документ, на переконання експертів, повністю руйнує реформу державної служби. За його ухвалення проголосували 227 народних депутатів. Показово, що серед них - 108 представників БПП, 68 - «Народного Фронту», 27 - «Опозиційного блоку», 7 - групи «Відродження».

 

«Як бачимо, дві найбільші партії у парламенті, які сформували уряд, не утворивши при цьому правлячої коаліції, мають змогу протягати потрібні їм законопроекти лише за допомогою фракцій, груп та окремих депутатів, які вірно служили попередньому злочинному режиму. Тепер вони радо допомагають нинішньому режиму збудувати модель влади за білорусько-казахсько-російським зразком», - акцентує експерт корпорації «Гардарика» Костянтин Матвієнко.
Положення ухваленого документу про державну службу резонансні. Так, ним скасовується незалежний конкурс для обрання голів місцевих державних адміністрацій. Встановлюється, що відбір провадитиме «комісія з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій, яка утворюється президентом України, а пропозиції щодо третини складу цієї комісії має вносити Кабінет міністрів України».

 

«Отже, в парламентсько-президентській республіці, де повноваження мають концентруватися на місцях, президент вкотре намагається перетягнути на себе керівництво виконавчими органами влади, не маючи на це конституційних повноважень, - каже в коментарі «ВВ» директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики Руслан Бортник. - Президент не є керівником виконавчої гілки влади, для цього існує Кабмін. Хоча, без сумніву, й донині інтереси глави держави при призначенні голів держадміністрацій також враховувалися, бо інакше він би їх не затверджував. Після ухвалення зазначеного закону президент взагалі відбере в уряду право попереднього добору керівників місцевих органів виконавчої влади і передасть його своїй адміністрації. Хоча АП є допоміжним дорадчим органом при главі держави і взагалі не має конституційного статусу. Відтак справедливо констатувати, що Україна переходить до президентської моделі управління - в обхід Конституції, в обхід задекларованої парламентсько-президентської моделі. Окрім того, це прояв недовіри до уряду, зокрема, до його голови Володимира Гройсмана».

 

Політолог Олексій Шевченко розцінює ухвалення законопроекту 4370-1 «Про державну службу» як елемент побудови диктатури з боку влади: «Це - в чистому вигляді узурпація влади, руйнування інституту парламентаризму, інституту президентства, який передбачає звітність і відповідальність перед громадою».

 

Зазначимо, документ дозволяє головам держадміністрацій бути членами політичних партій та, зокрема, брати участь у виборах.

 

«Чи треба конкретно вказати на партію, членами якої будуть ці чиновники? Чи варто говорити, що голови адміністрацій зможуть на повну котушку розкручувати адмінресурс і знищувати конкурентів? - риторично запитує Олексій Шевченко. - Влада максимально концентрує у своїх руках повноваження, бо розуміє, що законними методами вже не зможе виграти вибори - чи то президентські, чи то парламентські. А місцеві ради - потужний ресурс для фальсифікацій, де можна «накрутити» до 10-15% голосів».

 

Шевченко зазначає, що влада, яка дуже боїться втратити свій вплив, надалі посилюватиме репресії та вдаватиметься до порушень усіх норм закону. Однак у такий спосіб чиновники запустили механізм, який дуже швидко знищить їх самих.

 

«Ситуація розвивається у бік соціального вибуху. А його каталізатором стануть ухвалені «тарифні закони», які не залишають ніякого люфту людям, і без того доведеним до останньої межі. Порошенко зробив надзвичайно хибний крок - він зазіхнув на життєвий мінімум існування людини. Тож народу залишається або чинити спротив, або вимирати. І очевидно, що він обере перший варіант і вийде на вулицю.

 

Отже, влада сама себе загнала в глухий кут. У неї теж немає люфту, щоб вдатися до якогось маневру. Бо під збільшення тарифів задіяні колосальні корупційні схеми, які вже не дозволяють чиновникам дати задній хід. Тому вони не йдуть на жодну поступку, не ведуть політичного діалогу. Тим більше, що в країні відсутній парламентаризм.

 

Хоча у Верховній Раді залишилися люди, які все-таки намагаються приймати рішення в інтересах народу, зламати ситуацію політичними методами та упередити масові бунти. Тож п'ятитисячний антитарифний мітинг під Радою - це лише перша ластівка. Нині люди ще хочуть домовлятися. Але коли в листопаді вони отримають платіжки за житлово-комунальні послуги, тоді вийде вже 500 тисяч людей», - вважає Олексій Шевченко.

 

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко запевнила, що партія і надалі захищатиме людей усіма можливими методами. Голова політсили також заявила, що якщо в демократичних опозиційних фракцій у Верховній Раді забракне сил самотужки боротися з корупційною та антинародною владою, то «Батьківщина» звертатиметься до народу України та суспільства.

 

«Єдиний вихід - це тотальне перезавантаження цієї влади! Не слухайте їх про «руку Москви». Це вони - «рука Москви» в тилу! Вони знекровлюють країну! А нам сьогодні треба бути сильними, нам треба реально перемагати в усіх питаннях - економічних, соціальних. Нам потрібна правильна стратегія. В Україні достатньо людей, які знають, що робити. А ця влада не гідна керувати країною. Народ фатально помилився, обравши цю владу, адже вона щодня нищить країну. І про це сьогодні знають промисловці, підприємці, аграрії, шахтарі, освітяни і медики», - резюмувала Юлія Тимошенко.

 

За її словами, не можна, щоб парламент пішов на канікули, щоб «депутати роз'їхалися по всьому світу, а люди залишилися з тими тарифами, які й раніше були непосильними, а з 1 липня знову збільшені вдвічі».

 

Тимошенко переконана: демократична опозиція у парламенті та за його межами має об'єднатися заради захисту інтересів держави. Тільки спільно можна протистояти терору влади проти народу.

Кіра ВИНОГРАДОВА

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2019 (665)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области