ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Парламент, на вихід!

  148   0 30.05.2016, 10:27 | Статьи, Политика
Парламент, на вихід!

Попри намагання влади імітувати подолання політичної кризи, українці винесли свій вердикт. Вони не довіряють ані Верховній Раді, ані новоствореному уряду, ані президентові. Лідером народної недовіри виявився український парламент - це демонструють майже 80% українців! Тож не лише експертне середовище, а й народ виступає за проведення дострокових виборів до ВР.

 

Рада недовіри

За результатами соцопитування, яке провели Фонд «Демократичні ініціативи» та Центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова в період з 11 до 16 травня, 60,8% українців вважають політичну ситуацію в Україні напруженою, а 30% - критичною. Ці дані доволі чітко оцінюють дії нинішнього політикуму.

 

Також показовим виявився рівень довіри до державних і недержавних інституцій. 47,7% респондентів зовсім не довіряють парламенту, 40,4% - президентові і 41,3% - новопризначеному уряду. Переважно не довіряють: президентові - 29,7%, парламенту - 31,7% і Кабміну - 28,7%.

 

Прості арифметичні дії демонструють, що фактично Верховній Раді не довіряють 79,4% респондентів. І це вже серйозний привід для негайних конструктивних дій, а не гучних лозунгів та пустопорожніх роздумувань. Адже показовим є також те, що в майбутнє з оптимізмом дивляться лише 15,5% українців. Причому, порівняно з минулорічним опитуванням, від цього почуття відмовилися 3% респондентів. Так само на 3,9% стало менше тих, хто дивився на майбутнє з надією. А ось тривога (39,0%), страх (20%), безвихідь (18,8%), песимізм (14,9%) та розгубленість (21,5%) буяють пишним цвітом.  

 

Саме тому якби в травні відбулися дочасні парламентські вибори, то в них би взяли участь 55,7% респондентів, категорично відмовилися б прийти на голосування 26,5% і ще не визначилися 17,8%.

 

 Голова правління Інституту української політики і Фонду «Українська політика» Кость Бондаренко у коментарі «ВВ» зазначив, що бажання українців обновити гілки влади свідчить про відсутність будь-яких успіхів як в економіці, так і в соціальній сфері. «Влада демонструє тільки програш. Навіть більше, влада не захищає інтереси народу. Вона додає все більше і більше проблем українцям, які вже й без того на межі виживання. Тому громадяни й висловлюються за дострокові вибори», - констатував він.


Своєю чергою політолог, директор соціологічної  служби «Український барометр» Віктор Небоженко теж констатував, що, згідно з проведеним його центром дослідженням, близько 40% респондентів виступають за дочасне народне волевиявлення. І такий високий показник свідчить про те, що населення втомилося від вуличних засобів тиску. «Народ вірить, що вибори - це краще вирішення ситуації, ніж Майдан. У людей вже бракує терпцю, і вони постійно погрожують цій політично збанкрутілій владі перевиборами. Тобто дострокові вибори - це, зокрема, форма критики влади», - пояснив він «ВВ», додавши, що за кілька місяців це питання із соціологічних опитувань перейде до Верховної Ради, яка змушена буде оформити його як політичне рішення.

 

«Батьківщина» - лідер парламентських перегонів

Але кого хочуть бачити українці у новому парламенті? Дані Фонду «Демократичні ініціативи» та Центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова свідчать про те, що у Верховній Раді дев'ятого скликання будуть представлені шість партій. За «Батьківщину» готові проголосувати 12% респондентів, за «Самопоміч» - 10,6%, за БПП - 9,9%, за Опоблок - 9,1%, РПЛ - 8,4%, «Громадянську позицію» - 6%.

 

Тобто партія Юлії Тимошенко стає лідером парламентських перегонів. Не дивно, що спроби дискредитувати політика виникають регулярно. «Юлія Тимошенко вже майже 20 років є ключовим гравцем на політичному полі. Їй близькі соціально-економічні питання, які турбують переважну більшість українців. Наприклад, вона першою розпочала боротьбу за справедливі тарифи. Тож цілком закономірно, що зростання рейтингів лідера «Батьківщини» супроводжується спробами дискредитувати її. Але робиться це так брутально, що українці не ймуть цьому жодної віри. Навпаки, рейтинги Тимошенко продовжують зростати», - підкреслив Кость Бондаренко.


Віктор Небоженко також вважає за необхідне проведення дочасних парламентських виборів, прогнозуючи «Батьківщині» високі показники. «Розрахунки президента на те, що затягуванням перевиборів удасться знизити рейтинг «Батьківщини», є хибними. Упродовж кількох останніх соцдосліджень ця партія демонструє успішні результати», - пояснив він.


А ось у партії влади, за словами Небоженка, показники доволі скромні. Так, за даними «Українського барометра», БПП набере 6%. При цьому політолог нагадав, що Адміністрація президента завжди мала і має можливість сфальсифікувати загалом по країні щонайменше 10% голосів. «Але нині рівень політичної брехні, невиконаних зобов'язань і порожніх гасел з боку правлячої партії просто зашкалює. Нічого подібного в Україні досі не було. Їхні слова суперечать справам, тому українці не просто розчарувалися, а й образилися», - додав Небоженко.


Саме тому, за словами Костя Бондаренко, дочасні парламентські вибори невигідні президентові. «Він чудово розуміє, що більшість формуватимуть «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко разом із РПЛ та «Самопоміччю». Тобто ті фракції, які перебувають в опозиції. Відповідно, вся Верховна Рада буде опозиційною до Порошенка», - пояснив політолог.

 

Випробування для президента

Нещодавно виповнилося два роки, як Петро Порошенко очолив країну. Той величезний кредит довіри, який народ йому виділив, чинний президент не виправдав. І громадська думка це підтверджує, надто після офшорного скандалу за участі Порошенка та призначення генпрокурором Юрія Луценка, під якого писали закон та порушували парламентський регламент. За результатами дослідження, яке було проведене з 13 по 18 травня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), призначення Луценка генпрокурором сприйняли негативно 59,5% опитуваних.

 

А 48,6% респондентів вважають, що після появи інформації про наявність у власності в президента України Петра Порошенка компаній, зареєстрованих за кордоном в офшорних зонах, він безумовно повинен був піти у відставку. 17,5% опитуваних вважають, що скоріше повинен. Варіант «скоріше не повинен» обрали 9,3% респондентів, «безумовно не повинен» - 6,3%. Ще 18,3% не визначилися зі своєю думкою.

 

І якби вибори президента України відбувалися в другій половині травня, то з усіх громадян віком від 18 років 9,5% проголосували б за Юлію Тимошенко,  6,6% - за Олега Ляшка,  6,1% - за Петра Порошенка,  5,7% - за Анатолія Гриценка,  4,9% - за Андрія Садового,  3,8% - за Юрія Бойка,  1,8% - за Дмитра Яроша,  1,3% - за Олега Тягнибока,  за інших кандидатів - загалом  5,3%;  8,4% - викреслили б усіх кандидатів, попсували б бюлетень, 19,1% - вирішили не брати участь у голосуванні, 27,3% - не визначилися, за кого голосувати.

 

Найпоказовішими для чинної влади, на нашу думку, є відповіді на запитання: «Яку головну функцію сьогодні виконують президент та уряд?». 78,5% українців вважають, що це забезпечення умов для збагачення олігархів і можновладців. 8,4% респондентів припускають, що президент і уряд стоять на захисті національних інтересів, 3,9% гадають, що гарант із урядом захищають інтереси простих громадян. 9,1% респондентів не змогли визначитися.

 

«Від 1996 року будь-яка політична група роздавала обіцянки і могла їх не виконувати. Але нині, під час війни, українці стали нетерпимі до брехні. Вони дуже добре пам'ятають, що було обіцяно. Тому такою різко негативною є оцінка пропагандистським фокусам, які переважають у політиці влади. Замість реформ - лише слова, підвищення тарифів та корупція. Замість боротьби  з російським супротивником - масонський мінський переговорний процес. І люди це відчувають», - пояснив Віктор Небоженко.

 

Є сподівання, що українці, яких уже важко надурити, не лише пам'ятатимуть усі передвиборчі меседжі, а й вимагатимуть від влади їх виконання.

 

Арина МАРТОВА

 

"Вечерние Вести"

 

 
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (603)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области