ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

ТСК: хода з перешкодами

  116   0 25.04.2016, 14:00 | Статьи, Политика
ТСК: хода з перешкодами

Верховна Рада вже понад рік не може ухвалити закон про ТСК, який би розширив повноваження комісій, зробивши їх дієвим органом парламентського контролю.

Минулого тижня на засіданні погоджувальної ради фракція «Батьківщина» наполягла на негайному ухваленні закону про тимчасові слідчі комісії та створенні ТСК щодо розслідування діяльності уряду колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

«Не можна передавати справи новому уряду, не підбивши підсумки роботи попереднього. Контрольна функція парламенту, закріплена Конституцією, хоча б один раз має бути реалізована. Ми пропонуємо створити тимчасову слідчу комісію, яка проаналізує використання бюджетних коштів урядом Яценюка за весь період його роботи прем'єр-міністром. А також потрібно проаналізувати, як використовувалися кошти державних монополій та державних корпорацій, таких як «Нафтогаз» та «Енергоатом» щодо якого вже порушена процедура банкрутства», - наголосила лідер фракції Юлія Тимошенко.

Політик нагадала, що свого часу її діяльність на посаді голови уряду розслідувалася Януковичем та його оточенням, але за всього їх бажання не вдалося знайти жодного порушення.

«Сподіваюся, що така ТСК буде створена, і ми примусимо сотні мільярдів грошей, корупційно вкрадених після революції, повернути в бюджет», - сказала вона.

Проте представники БПП, «Народного фронту» і Опозиційного блоку відмовляються надавати кандидатури своїх представників до складу такої тимчасової слідчої комісії.  

Директор соціологічної  служби «Український барометр» Віктор Небоженко в коментарі «ВВ» висловив сумнів, що ТСК буде створена.

«Адже дві найбільші фракції парламенту, які контролюють ще близько 50 депутатів, цього не допустять», - констатував він, додавши, що розслідування дій уряду Яценюка стало б засторогою для його наступників. Звісно, такої долі не захоче жоден уряд.

Політолог Юрій Войтенко в коментарі «ВВ» назвав природнім відмову коаліції створювати ТСК щодо цього питання.

«Висновки ТСК - це колективне звинувачення. Коаліціянти бояться, що це може дати тріщину всередині об'єднання. Небажання брати участь у звинувачуванні попередників, багато з яких залишилися при владі, є природною реакцією», - додав він.

Політолог вважає, що депутатам вигідно затягувати голосування за законопроект №1098 від 28.11.2014 року «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», авторами якого є депутати від «Батьківщини» та «Самопомочі». Співавтором документу також є чинний спікер парламенту Андрій Парубій. Але минулого тижня доопрацьований законопроект так і не з'явився на порядку денному. І, очевидно, ще довго не з'явиться.

«Депутати воліють створювати ТСК, керуючись конституційним положенням та двома статтями Регламенту ВР. Оскільки, згідно з ними, висновки слідчих комісій не є обов'язковими для виконання судовими структурами. Тож проблемне питання піднімають, обговорюють, але не більше, аби не допустити можливості наслідків для винуватців», - пояснив Юрій Войтенко.

Натомість законопроект №1098 розширює повноваження тимчасових слідчих комісій. І хоча висновки і пропозиції ТСК не будуть вирішальними для слідства й суду, комісії могли б допомагати слідчим органам із доказовою базою. Наприклад, особа, яка дає слідчій комісії пояснення чи показання як свідок, у разі необхідності зобов'язана викласти їх у письмовій формі. Ці документи додаються до протоколу засідання комісії. І якщо раніше посадовці часто нехтували викликами ТСК для надання пояснень, то після ухвалення законопроекту це стане неможливим. Бо якщо запрошена особа не з'явиться без поважної причини, до неї може бути застосований привод, який забезпечується органами внутрішніх справ.

Віктор Небоженко вважає, що проти розширення повноважень ТСК виступатимуть також правоохоронні та слідчі органи.

«Їх зобов'язують взаємодіяти зі слідчими комісіями. А їм це не потрібно - вони хочуть бути монополістами в розслідувальній діяльності», - пояснив він.

На його думку, допоки існує потужне ручне управління Генпрокуратурою, ніхто з депутатів урядової більшості не голосуватиме за такий закон про тимчасові слідчі комісії. Отож, шансів на прийняття цього документу вкрай мало.

Юрій Войтенко своєю чергою зазначив, що депутати не зацікавлені в ухваленні законопроекту про ТСК, бо «він перешкоджає їхньому спокійному перебуванню на насиджених місцях». Парламентарі, так само, як з питанням депутатської недоторканості, намагатимуться затягнути процес настільки, щоб суспільство взагалі про це забуло.

«Рубати гілку, на якій сам сидиш, невигідно. Будь-які люди, які приходять до влади, пручатимуться тому, щоб їх повноваження обмежувалися. Тобто система балансу влади в Україні ефективно не працює, хоча й прописана в Конституції. Кожна влада прагне бути абсолютною, але для суспільства, яке стає демократичним, це неприпустимо. І така умова мусить враховуватися», - констатував політолог.

А Віктор Небоженко наголосив, що в розвинутих демократичних країнах ТСК перетворилися на дієві парламентські інструменти для виявлення політичних злочинів тільки після того, як сформувалася потужна традиція журналістських розслідувань.

«Відтак чиновники і депутати стали воліти розібратися всередині, ніж виносити скандали назовні», - підсумував він.

Арина МАРТОВА 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (321)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области