ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Всупереч системі повернути кошти державі

  172   0 25.04.2016, 10:50 | Статьи, Политика
Всупереч системі повернути кошти державі

Фракція «Батьківщина» наполягатиме на ухваленні пакету документів щодо деофшоризації попри опір депутатів із провладних фракцій, членів Комітету з питань податкової та митної політики.


Фундаментальні законопроекти №4380 «Про податковий суверенітет України та офшорні компанії» і №4381 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» були розроблені за участю депутатів від «Батьківщини» й міжнародних експертів з урахуванням досвіду ключових країн світу, яким вдалося впоратися з проблемою ухиляння від сплати податків через офшори. Прийняття цих документів дозволить закрити «офшорні діри» для українських резидентів та збільшити дохідну частину державного бюджету. Зокрема, лише торік через виведення грошей країна недоотримала 68 млрд гривень.

 

Але комітет з питань податкової та митної політики 20 квітня заблокував розгляд запропонованих фракцією «Батьківщина» законопроектів №4380 і №4381. Голова комітету Ніна Южаніна відмовилася вносити їх на розгляд, заявивши, що для цього буде створена окрема робоча група. Якби розгляд документів у комітеті відбувся, уже 21 квітня їх можна було поставити на голосування в першому читанні у Верховній Раді і продовжити роботу, щоб найближчим часом вирішити питання бюджетних втрат через відмивання тіньових коштів.  

 

За словами голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, спроби представників влади обійти високопрофесійні документи щодо деофшоризації доводять, що «вони є справді дієвими та закриють не лише офшори, а й сліпі трасти. У разі ухвалення вони зруйнують корупційні інтереси всієї кланової верхівки України». «Саме тому пані Южаніна на засіданні комітету намагалася дискредитувати ці законопроекти. Дуже шкода, що абсолютна більшість депутатів у парламенті сьогодні представлені кланами - це «Народний фронт», Блок Петра Порошенка і залишки Партії регіонів, які на податковому комітеті синхронно виступили за те, щоб ці закони поховати. Це свідчить про одне: державна верхівка разом із кланами не хоче закривати питання ухиляння сплати податків через офшори. Ось так вони працюють в інтересах людей», - підкреслила Юлія Тимошенко.    


Зазначимо, своєю чергою низку кроків щодо деофшоризації в Україні ініціював президент України. Зокрема, 18 квітня Петро Порошенко провів робочу нараду з представниками уряду, парламенту і фіскальних органів щодо розробки законодавчих пропозицій у цій сфері. «Але всім зрозуміло, що у президента є конфлікт інтересів: весь його бізнес знаходиться в офшорах. Як йому з цим боротися і приймати закони, які реально закривають офшори, якщо він сам заробляє там гроші? - пояснює лідер партії «Батьківщина». - Якщо у нас є політична воля, треба розглядати запропоновані законопроекти, а не вживати «косметичних» заходів і вдавати, ніби офшори знищені. Ми будемо боротися проти того, щоб у цій сфері українцям в черговий раз не запропонували профанацію».

 

Нагадаємо, український президент став одним із фігурантів офшорного скандалу, який виник внаслідок оприлюднення результатів розслідування, проведеного Центром дослідження корупції та організованої злочинності. Згідно з даними цієї міжнародної організації, Порошенко заснував три офшорні компанії з управління активами, зокрема кондитерською корпорацією Roshen, але не вніс відомості про це до своїх майнових декларацій.

 

Водночас, як підкреслила Юлія Тимошенко, законопроекти №4380 і №4381 - це фундаментальна робота висококласних фахівців упродовж багатьох місяців. Вони базуються на 17 міжнародних антиофшорних актах, а інтерпретовані в них норми успішно діють у багатьох розвинутих країнах світу, зокрема Великобританії та Німеччині. 

 

Як розповів «ВВ» народний депутат 2-7 скликань Сергій Терьохін, ці документи мають дві мети. По-перше, вони визначають зміст податкового суверенітету України та інших країн. Це унеможливлює у майбутньому виведення з-під української юрисдикції вирішення податкових суперечок, як це було здійснено, наприклад, при ратифікації договору про приєднання України до Єдиного економічного простору.

 

По-друге, вони дозволяють уникнути використання офшорних компаній задля ухилення від оподаткування чи незаконного виведення капіталів за кордон резидентами України (зокрема, ключовими політичними особами). Так, пропонується застосовувати правило «консолідації оподатковуваних доходів», яке гарно працює у США, Канаді, Японії. «Цей метод передбачає, що всі доходи, які ви отримали і в нашій, і в інших країнах, необхідно оподаткувати за ставкою, встановленою в Україні», - пояснює Терьохін.


Запроваджується також правило так званої економічної дискримінації компаній, інкорпорованих в офшорних зонах. А «офшорне мито» робить неконкурентною участь офшорної компанії у тих чи інших правовідносинах. «Якщо ви не захочете змінювати офшорного контрагента на іншу, не офшорну компанію, то через шість місяців змушені будете сплачувати офшорне мито», - пояснює Терьохін.


Загалом документи передбачають внесення змін до 54 чинних законів, які регулюють так звані контрольовані операції між офшором та державою у питаннях закупівель, приватизації тощо і нині є відверто корупційними. Окрім того, законопроект передбачає ратифікацію міжнародного договору Fatca, що дозволить здійснювати ретельний моніторинг рахунків, відкритих резидентами України в усіх офшорних зонах світу. До речі, в документах вказано повний перелік світових низькоподаткових (безподаткових) юрисдикцій.    


Юлія Тимошенко підкреслила, що прийняття цих документів дозволить повернути в дохідну частину державного бюджету 68 млрд грн (таку суму коштів країна недоотримала торік через використання офшорів). «Ці кошти можна було б спрямувати на індексацію зарплат і пенсій, виплати науковцям, чорнобильцям, афганцям, дітям війни і новонародженим дітям. Ми хочемо, щоб це питання не блокувалося і щоб у бюджеті були кошти на соціальні програми», - підкреслила лідер «Батьківщини».


Сергій Терьохін додає, що внаслідок ухвалення закону про деофшоризацію у державному бюджеті вивільниться ресурс, який доречно спрямувати на підтримку малого та середнього бізнесу, адже саме він є основою економіки будь-якої країни: «Своєю чергою стартап-компанії збільшать зайнятість населення і принесуть додаткові надходження до бюджету». 

 

Окрім цього, голова «Батьківщини» впевнена, що профільному комітету Верховної Ради належить паралельно розпочати роботу з лібералізації податкової системи України, «адже підприємствам має бути вигідно працювати в нашій країні, а не виводити кошти в податкові гавані по всьому світу». «Доопрацювання змін до Податкового кодексу, ліквідація багатьох непотрібних податків і водночас деофшоризація зможуть закрити питання наповнення бюджету,  - переконана Юлія Тимошенко. - І це той професійний підхід, який виведе Україну в лідери серед країн із правильно побудованою податковою системою, усуне тіньову сферу». 


Експерт «Реанімаційного пакету реформ» Володимир Дубровський відзначив у коментарі «ВВ», що в Україні насамперед потрібно скоротити всі види «прямих» податків (такі, що стягуються державою з доходів або майна платника податків), зокрема на заробітну плату. «Адже їх дуже легко приховати та вивести в офшори. Загалом треба скасувати складні, багатошарові податки, які завжди провокують до виведення їх у тінь. Потрібно змінити підхід до оподаткування, щоб, з одного боку, від державного збору неможливо було ухилитися, з іншого - щоб норми законодавства не можна було по-різному застосовувати до різних платників. Тобто необхідно змінити ситуацію, за якої податковий інспектор на власний розсуд вирішує, хто і скільки мусить платити. Важливо налагодити автоматичне адміністрування ПДВ», - зазначає Дубровський.


Юлія Тимошенко резюмувала, що фракція «Батьківщина» спільно з іншими представниками демократичної опозиції наполягатиме, щоб в Україні діяли ефективні закони щодо деофшоризації. «Але буде дуже велика боротьба навколо їх ухвалення. І спроба їх дискредитувати є першим кроком команди президента до збереження офшорів. Однак цього зробити не вдасться, бо сьогодні в світі розпочався, по суті, хрестовий похід проти офшорів, ухиляння від сплати податків, знекровлення національних бюджетів. І тому ми знайдемо в світі однодумців, щоб ці закони провести в Україні».


Вікторія ЧАЙКА

 

"Вечерние Вести" 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (456)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области