ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Август 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

«Батьківщина» - це єдина політсила, яка перебуває у парламенті ще з минулого тисячоліття

  649   0 21.03.2016, 12:00 | Статьи, Политика
«Батьківщина» -  це єдина політсила, яка перебуває у парламенті ще з минулого тисячоліття

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки, згідно з результатами якого ВО «Батьківщина» є лідером серед партій на виборах до Верховної Ради. Загалом до парламенту, як і раніше, проходять сім політичних сил. У президентському рейтингу першість тримають Юлія Тимошенко та Петро Порошенко. Причому в другому турі президентських перегонів більшість підтримала  б саме очільницю «Батьківщини».


Соціологи відзначають, що якби вибори відбулися в середині березня, то найбільше голосів набрало б ВО «Батьківщина» - 18,6%. На другому місці опинився «Опозиційний блок» - 13,2%. Далі йдуть БПП - 11,4%, «Самопоміч» - 10,9% , Радикальна партія Ляшка - 10,9%, ВО «Свобода» - 6,2%, «Громадянська позиція» - 5,1 %. До речі, рейтинг партії «Народний фронт» нині становить 1,9%.

 

Якщо порівняти ці цифри з показниками минулого місяця (КМІС проводив аналогічне дослідження), то побачимо, що політичні настрої українців значно змінилися. Так, «Батьківщина» впевнено набрала 3,5% підтримки, «Опоблок» втратив рівно 1%, рівень популярності БПП опустився на 5,2%, «Самопоміч» відняла 0,9%, Радикальна партія додала 0,6%, «Свобода» показала стабільність, «Громадянська позиція» отримала на 0,2% менше, а «НФ» позбувся ще 0,6%.

 

Політолог Борис Беспалий прокоментував «ВВ» настрої українців: «Потрібно говорити про певний перерозподіл уподобань. Високі показники «Батьківщина» - не щось нове. Ця партія відновлює свій статус. Вся справа в тому, що в Україні є запит на стабільні й досвідчені політичні сили. Адже люди втомилися від передвиборних партійних проектів. Натомість «Батьківщина» - це єдина справжня партія в Україні. Це єдина політсила, яка перебуває у парламенті ще з минулого століття і тисячоліття. У неї є репутація і своя історія. Ще є такий момент, як особиста харизма Тимошенко», - пояснює Беспалий.

За словами експерта, «Батьківщина» та Юлія Тимошенко зайняли чітку послідовну позицію по захисту громадян. І тому підтримка цієї політичної сили зростатиме й надалі.

 

Коментує політолог також падіння рейтингів політичної сили президента - БПП і політсили прем'єра «НФ» за півтора року, що минули від парламентських виборів: «Головна причина полягає у незадовільних результатах їх роботи. Політика уряду провальна, а БПП продемонстрував свою безпорадність. Згадайте, як три місяці тому Гройсман, Порошенко і Яценюк зробили спільне звернення до народу стосовно того, що питання про відставку Кабміну не стоїть на порядку денному. Та не минуло й двох місяців, як президент заявив про необхідність перезавантаження уряду. Але голосування провалюють. Після цього все одно кажуть: ми будемо разом. Тобто президент не має позиції щодо уряду, а коли вона у нього з'являється, то він не може її реалізувати. Це парад безпорадності. Люди бачать ці метання, доповнені безсиллям, і відповідно так реагують».

 

Водночас експерт вказує на те, що це нонсенс, коли прем'єрське крісло посідає політик, рейтинг політичної сили якого знаходиться на рівні статистичної похибки. І таку партію правильніше було б назвати «БезНародний фронт». Тому, за словами Беспалого, якщо Яценюк хоче зберегти хоч якусь самоповагу, він насправді має подати у відставку. Проте голова Кабміну показав, що посада для нього понад усе.

 

До речі, під час дослідження, яке проводив КМІС, респондентів також запитали, хто з політиків найкраще б впорався із обов'язками прем'єр-міністра. Відповіді розподілилися так:  Юлія Тимошенко - 12,9%, Міхеїл  Саакашвілі - 9,9%, Олег  Ляшко - 6,5%, Андрій Садовий - 5,9%...

 

Наступним запитання було: «Кого б громадяни підтримали на виборах президента України, якщо б такі відбулися в середині березня?» Отож, якби ті, хто не визначився у пріоритетах, не прийшли на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 53% виборців. І тоді голоси розподілилися б так: 20,9% проголосували б за Юлію Тимошенко, 17,9% - за Петра Порошенка, 12,0% - за Олега Ляшка, 10,3% - за Андрія Садового, 9,6% - за Анатолія Гриценка.

 

Також респондентів запитали: «Якби у другий тур виборів президента України вийшли Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, за кого б із цих кандидатів ви проголосували?». Відповіді були такими: 25,2% опитаних віддали б свої голоси за Тимошенко, 16,4% - за Порошенка.

 

Першість Юлії Тимошенко в особистих, президентських рейтингах політолог Борис Беспалий вважає закономірною: «Реальний лідер країни повертається на передню позицію. Це логічний процес, адже Тимошенко завжди перевищувала Порошенка і за рейтингами, і за статусом».

 

Останнє соціологічне дослідження, яке провів КМІС, продемонструвало, що симпатії виборців - на боці тих політичних партій, які мають потужну команду, та тих лідерів, які вміють обстоювати інтереси громади. Таке переконання висловив експерт Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика», політолог Сергій Дацюк.

 

«Загалом соціологічне дослідження фіксує ситуацію, якої раніше не було. Цього разу лише рік і сім місяців вистачило суспільству, щоб зрозуміти, куди ми йдемо з чинною владою. Тобто час на визначення у людей скоротився порівняно зі ставленням до попередніх керівників держави», - зазначив він.

 

«Ідеться про те, що громада відмовила у своїй підтримці президентові й на тлі цього хоче собі нового лідера. Вочевидь, те, що демонструвала Юля Тимошенко, є найпривабливішим для виборців, адже вона завжди стає на бік людей. Досі у нас громада не усвідомлювала того, що з'явилася потреба не лише в партійній, а й у особистісній ідентифікації», - зауважив Дацюк.  

 

Політолог, директор Центру соціологічних досліджень «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що цілеспрямована політика Юлії Тимошенко, яка послідовно критикувала хибні соціально-економічні стратегії Кабміну й президента (зокрема, підвищення комунальних тарифів), дала свої плоди. Тож українці сприймають її як політика, який захищає їх інтереси.

 

«Ми розуміємо, що президент дуже мало уваги приділяв соціально-економічній політиці. У Кабінеті міністрів соціальний блок теж один із найслабших. Це обов'язково належить врахувати під час чергової перебудови Кабміну. ​​Потрібно дуже серйозно посилювати насамперед соціальний блок, а не фінансовий чи навіть військовий», - зазначив Небоженко.

 

Також він додав, що «попри запеклу кампанію у мас-медіа проти  «Батьківщини» та зокрема її лідера, населення сприймає Тимошенко як серйозну альтернативу нинішній владі. Ці результати мають своє пояснення. І я гадаю, що президентові слід подумати, як змінити свою соціально-економічну політику», - вважає політолог.

Небоженко також підкреслює: високі рейтинги Тимошенко свідчать про те, що, цілком можливо, ми матимемо не лише дострокові парламентські, а й дочасні президентські вибори.

 

Микола БИКОВ 

 

"Вечірні Вісті"

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Август 2019 (336)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области