ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Мільйон гектарів у прем'єрській «корзині»

  202   0 09.03.2016, 12:00 | Статьи, Политика
Мільйон гектарів у прем'єрській «корзині»

Арсеній Яценюк робить все від нього залежне, щоб завершити свою політичну кар'єру зрадником національних інтересів держави. Попри мораторій на продаж сільськогосподарських угідь прем'єр планує пустити з молотка мільйон гектарів землі, що за площею дорівнює цілій області України. Тим самим недолугий голова уряду, який довів країну до зубожіння, заради олігархів має намір обікрасти весь український народ - від селян до учасників АТО.

 

Розпродаж Яценюк пояснив необхідністю продовжувати земельну реформу. «Вважаю, що потрібно продати на відкритому прозорому аукціоні 1 млн гектарів саме державної землі, яка сьогодні знаходиться у тіньовому і корумпованому обороті», - заявив Яценюк у своїх «10 хвилинах із прем'єром», не уточнюючи призначення ресурсів.


У те, що голова уряду робить це заради селян, звісно, ніхто не повірив. Голова економістів України Андрій Новак на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» висловив думку, що заява Яценюка - це слова «представника олігархату, який прагне за безцінь скупити найкращі українські землі».

А лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко наголосила, що заявляти в нинішніх умовах про необхідність негайного продажу землі - це злочин проти держави та цілковита втрата її стратегічних перспектив. «Це чергове підтвердження кланово-олігархічної природи уряду Яценюка. І це пояснення, чому Яценюк так тримається за посаду: ще ж не все привласнили!» - додала політик.


Заява очільника уряду викликає уточнююче запитання: де прем'єр сподівається знайти мільйон гектарів на продаж? Адже, як свідчить практика, коли учасники АТО звертаються до місцевої влади з проханням виділити їм землю, гарантовану державою, для них немає ані клаптика. До того ж, Міністерство агрополітики цього року обіцяє розпаювати всі 200 тис. гектарів, які перебувають на балансі відомства. Тобто державної землі буде ще менше.  
«10 млн гектарів українських чорноземів сьогодні знаходяться у тіні. Їх використання вирішується за кишеньковою угодою: за 300-500 доларів США вирішують, хто буде сіяти, хто буде збирати. Тому питання усунення тінізації, криміналізації за рахунок формування прозорих земельних відносин в Україні є перезрілим, за два роки його можна було вирішити», - зазначив у коментарі «ВВ» президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.  

 

Голова Геодержкадастру Максим Мартинюк в інтерв'ю «Урядовому кур'єру» заявляє, що наразі у державній власності перебуває 10 млн гектарів. При цьому умовно вільної землі, тобто без юридичних обтяжень, - 2 млн гектарів. Із них для передачі в оренду придатні близько мільйона гектарів. Проте, за даними офіційного сайту Геодержкадастру, станом на 4 березня шляхом торгів можна орендувати 4 844 земельні ділянки загальною площею лише 96 046,31 гектара.

У МВФ свої розрахунки. В останньому звіті експертів Фонду зазначається, що загальна площа земельних угідь в Україні становить близько 60 млн гектарів, з яких 47% - у державній власності. Зокрема, державі належить близько 10 млн гектарів земель сільськогосподарського призначення. Також в МВФ констатують, що Держгеокадастром на момент звіту охоплено менше як 20% земельних ділянок. Це підтвердив на початку лютого і міністр АПК Олексій Павленко.

 

Невдоволення роботою Геодержкадастру поділяє й Іван Томич. За його словами, реформування з року в рік колишнього Держкомзему (нині Держгеокадастр) призвело до того, що «повиганяли всі найкращі кадри, а систему зробили тіньовою і непрозорою». «Чимало документів під час змін влади взагалі зникло. Тому, на мій погляд, ця структура більше виконує роль тіньової системи реалізації земельної політики в Україні. Та ж перемога в аукціонах має свою тіньову ціну», - додав він.


Здавалося б, перед відкриттям ринку землі (хоча в нинішніх складних умовах це є недоцільним) потрібно провести повну інвентаризацію дорогоцінного українського ресурсу. Проте Максим Мартинюк в інтерв'ю зазначає, що на це бракує коштів. У держбюджеті-2016 передбачено заледве 10 млн гривень. Але ці гроші покривають лише 8% від суми, яку держава заборгувала за проведення попередньої інвентаризації. Загалом, за його оцінками, на завершення обліку земель необхідно витратити 1,6 млрд гривень.

 

З огляду на це можна зробити висновок, що державі не цікаво знати, скільки є земель і кому вони належать. Адже в каламутній воді завжди краще ловити рибку. Це дозволяє в умовах соціально-економічної кризи скупити чорноземи за безцінь. Юлія Тимошенко наголошує, що нині гектар української землі коштує у 32 рази менше, ніж в середньому по Євросоюзу - 500 доларів проти 16 тис. доларів. «Зараз немає ані повноцінного земельного кадастру, ані відповідного законодавства, ані економічної доцільності для продажу землі», - наголосила Юлія Тимошенко.


Справді, законодавча база для відкриття ринку землі не створена. І пробуксовує у цьому питанні передусім уряд, очільник якого так рветься торгувати гектарами. Для прикладу: Кабмін до 1 березня 2016 року мав розробити закон про обіг сільгоспземель, але його так і немає, що унеможливлює продаж.

Однак те, що сьогодні неможливо продати, в українських фермерів цинічно відбирають. «У багатьох регіонах йде навала рейдерського, беззаконного захоплення фермерських земель. Недарма на Дніпропетровщині відбулося повстання фермерів, у яких забрали 20 тис. гектарів. Були аналогічні виступи і на Хмельниччині, де у фермерів фактично відбирають 15 тис. гектарів. Усі вони страйкують цілу зиму, і багато хто зараз лежить у лікарнях: декотрі з побоями, декотрі з інсультами», - наголосив Іван Томич.


Саме тому, за його словами, чаша терпіння селянства вже переповнена. 15 березня сільгоспвиробники вийдуть на акцію протесту в Києві. Аграрії вимагатимуть не допустити оголошеного прем'єр-міністром продажу 1 млн гектарів державних земель. Також вони виступатимуть проти корупції у сфері землекористування, запровадження 8%-ї орендної плати за користування землями державної власності, рейдерства та інших правопорушень. Більше того, вони наголошують на необхідності відставки уряду.  «За все те, що відбувалося впродовж останніх двох років, уряд  повинен відповісти, а отже, негайно піти у відставку», - підсумував Іван Томич.

 

КОМЕНТАРІ ЕКСПЕРТІВ

«Якщо прем'єр-міністр під земельною реформою має на увазі тільки продаж землі, то його потрібно гнати в шию»

Вадим ІВЧЕНКО,
народний депутат («Батьківщина»), заступник голови парламентського Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин:

«Продаж  у рамках земельної реформи 1 млн гектарів землі, яка перебуває у держвласності, про що заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, - це повне безглуздя!

Якщо він хоче прикрити продаж масиву землі завбільшки з Кіпр інтересами сільського населення, то це не вдасться, бо всі розуміють, що цей продаж зачепить насамперед село. Працівники державних підприємств, серед яких уже є пенсіонери, досі чекають на свої паї. До того ж, є ще й територіальні громади, які не змогли отримати землю тільки тому, що вона була у володінні державних підприємств. А в Мінагрополітики налічується 577 державних підприємств! Тобто на розпаювання сподіваються тисячі людей.

Сьогодні в країні діє мораторій на продаж землі. І «Батьківщина» - одна з небагатьох фракцій парламенту, яка послідовно відстоювала заборону продавати землю у період військових дій та спаду економіки. Тому заява голови уряду про продаж у такий час значної кількості земельних наділів є справжнім злочином!

Також досі не вирішене питання спадщини. Як ми будемо поводитися із землею, яка не є спадковою не вочевидь? Тому якщо прем'єр-міністр під земельною реформою має на увазі тільки продаж землі, то його потрібно гнати в шию».

 

«Українська земля не є товаром, вона є життєвим простором»

Іван ТОМИЧ,
президент
Асоціації фермерів та приватних землевласників України:

«Сьогодні ані країна, ані суспільство не готові, щоб земля стала товаром, бо це є великою небезпекою для української нації і майбутніх поколінь. Українська земля не є товаром, вона є життєвим простором. Жодна цивілізована країна світу не підходить до продажу землі як до реалізації автомобіля, картоплі або будь-якого іншого товару. З огляду на це нам потрібно працювати над формуванням законодавчої бази, правової системи. Коли всі виклики будуть усунені, тільки тоді можна визначати мету вільного ринку землі. А головною метою є подолання бідності, формування розвиненої соціально привабливої сільської інфраструктури, підвищення конкурентоспроможності  аграрного сектору і підвищення життя нації, а не банальний продаж.

Заява прем'єр-міністра суперечить Конституції, Земельному кодексу та чинним законам, які стосуються земель сільськогосподарського призначення. 1 млн гектарів земель - це площа цілої області України. Цілком зрозуміло, що на початку сільгоспробіт заява про їх продаж викликає негативну реакцію товаровиробників, тих, хто користується землями державної власності, і загалом суспільства. Бо більшого цинізму практично не може бути». 

 

Аріна МАРТОВА


gazetavv.com


Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (684)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области