ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Немиря закликає ухвалити компромісний варіант законопроекту щодо прав і свобод ВПО

  123   0 07.12.2015, 14:51 | Новости, Политика
Немиря закликає ухвалити компромісний варіант законопроекту щодо прав і свобод ВПО

Голова Комітету ВРУ з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря закликав народних депутатів у четвер ухвалити компромісний варіант законопроекту №2166 щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

«У листопаді ми прийняли законопроект №2166, який приводить законодавство України у відповідність до стандартів Ради Європи та ООН. На жаль, президент заветував цей важливий закон», - зазначив він, виступаючи сьогодні під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів ВРУ.

Як відомо, 25 листопада Президент України Петро Порошенко повернув до Верховної Ради Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (законопроект за реєстр. № 2166) зі своїми пропозиціями.

У зв'язку з цим Григорій Немиря повідомив, що Комітет з прав людини запропонував компромісний варіант законопроекту, який підтримали представники всіх фракцій парламенту, та розгляне його на своєму засіданні у середу.

«Ми закликаємо парламент у четвер, у міжнародний день прав людини, підтримати компромісний варіант законопроекту №2166 і забезпечити набуття ним чинності до нового року. Наразі в Україні обліковано 1 621 030 внутрішньо переміщених осіб, з них 67 052 - громадяни з інвалідністю. Усі вони наші громадяни і наш обов'язок забезпечити їхні права і свободи», - сказав заступник Голови партії «Батьківщина».

Нагадаємо, що Україною в порушення Керівних принципів ООН з питань внутрішнього переміщення запроваджено абсолютно беззмістовну процедуру проставляння штампу реєстрації місця перебування ВПО у органах міграційної служби. До того ж у штампі (частина 2 статті 5 чинного Закону) може бути зазначена або та сама адреса, яку вже зазначила переміщена особа у заяві на видачу довідки про взяття на облік ВПО, або адреса місцевого УПСЗН, або адреса місцевого управління ДМС - на вибір переміщеної особи.

Щобільше, згідно із серпневою постановою уряду №636 всі соціальні виплати для ВПО (пенсії, допомога по інвалідності тощо) припиняються з місяця, наступного за тим, у якому завершився строк дії довідки про взяття на облік ВПО. Тобто, якщо 1 621 030 внутрішньо переміщених осіб, включаючи 67 тис. громадян з інвалідністю, не зможуть особисто прийти в місцевий УПСЗН за продовженням дії довідки ВПО, виплати будуть припинені до того моменту, поки довідку не «перевидадуть» в УПСЗН та не поставлять на ній новий штамп в ДМС.

Усі ці та інші недосконалості чинного законодавства мав вирішити заветований президентом законопроект №2166, а саме:

-встановити безстроковість дії довідки ВПО;

-змінити основний підхід за яким зараз беруть на облік ВПО, відійшовши від принципу, що єдиною підставою для взяття на облік є наявність у паспорті штампу про реєстрацію місця проживання на відповідній території. Окрім «прописки» особа повинна мати можливість підтвердити своє проживання на території, з якої вона перемістилась, іншими документами в рамках іншої, тривалішої процедури;

-встановити обов'язок уповноважених посадових осіб у разі відмови особі у взятті її на облік, виносити письмове рішення із обов'язковим зазначенням підстав відмови;

-виключити положення щодо необхідності проставляння на зворотному боці довідки про взяття на облік ВПО штампу про реєстрацію місця проживання переміщеної особи в органах ДМС;

-виключити можливість проведення перевірок місця проживання ВПО;

-передбачити можливість подати заяву про припинення трудового договору до центру зайнятості за місцем проживання ВПО, у разі якщо особа не встигла розірвати трудові  відносини із роботодавцем до переміщення, а установи поштового зв'язку на території місця роботи такої особи не працюють;

-поширити дію Закону на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах та мають право на постійне проживання в Україні;

-передбачити права ВПО, які вказані у Керівних принципах ООН, наприклад, право на єдність родини, право на інформацію про зниклих безвісти родичів.

Варто також вказати, що у розробці законопроекту брали участь самі переселенці, правозахисники, які на постійній основі проводять моніторинг стану дотримання прав ВПО та володіють найактуальнішою інформацією щодо тих проблем, з якими переселенці стикаються найчастіше, а тому його положення були спрямовані на вирішення найбільш нагальних проблем ВПО.

Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні зазначив, що прийняття законопроекту №2166 надасть важливу можливість покращити законодавство України у цій сфері та привести його у відповідність до міжнародних стандартів та стандартів Ради Європи у сфері захисту прав людини.

 

прес-служба пратії «Батьківщина»

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2018 (765)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области