ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июль 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         

Година «Ч» державної реформи

  436   0 01.12.2015, 11:10 | Статьи, Политика
Година «Ч» державної реформи

На держслужбу України чекає революційна реформа. Якщо парламент ухвалить новий закон №2490 «Про державну службу»,Україна нарешті отримає незалежних від політики та політиків професійних чиновників.

Текст законопроекту, який був поданий у Раду, до другого читання пройшов усі можливі узгодження державних органів, отримав позитивну оцінку та підтримку міжнародної експертної організації SIGMA - європейських партнерів України.

За словами голови Національного агентства України з питань державної служби Костянтина Ващенка, ухвалення нової редакції закону дасть можливість підвищити професійність державної служби та відновити її престижність, встановити конкурентну оплату праці службовців порівняно з аналогічними категоріями працюючих громадян, а також дозволить залучити на конкурсній основі талановитих фахівців до публічного адміністрування.

У тексті документа є кілька принципових новацій. Перше і головне - розмежування адміністративних, політичних та патронатних посад.

Згідно з проектом закону, якщо держслужбовець обіймає посаду категорії «А» (це стосується міністрів, керівників агенцій та комітетів, голови НБУ, генпрокурора, керівника СБУ, керівника АП та його замів тощо), він не має права бути членом партії, входити до складу партійних керівних органів і брати участь у діяльності політичних партій.

Таких держслужбовців обиратиме Комісія з питань вищого корпусу державної служби, яка створюється Кабміном і буде працювати на постійній основі. До її складу увійдуть по одному представнику від ВР, президента та Кабміну, а також керівник центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в сфері державної служби, голова Нацагентства з питань запобігання корупції, делегат від Державної судової адміністрації України.

Крім того, кожне з об'єднань профспілок та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців національного рівня надішле до Комісії одного свого речника.

Також у складі нового органу працюватимуть чотири репрезентанти громадських об'єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, обрані відповідно до порядку, що затверджується Кабінетом міністрів України.

«Ця реформа запускає відкриті конкурси на вищі державні посади. У кожному міністерстві обирається державний секретар, який має провести функціональне обстеження наявних ресурсів, зрозуміти, скільки насправді потрібно держслужбовців, скоротити невідповідних або «зайвих» та набрати за новими конкурсами. У законопроекті прописано, що коли секретар скорочує штат, то фонд оплати не зменшується. Тобто все, що він зекономить, може перерозподілити», - констатувала керівник Робочої групи з опрацювання і підготовки зазначеного законопроекту до другого читання, голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум.

Вона додала, що зарплатня держслужбовців суттєво зросте. За її словами, зарплатну ставку наразі встановлює Кабмін на рівні 900 грн, але законопроект гарантує її суттєве збільшення.  

«Найнижчою ставкою, як прописано в законі, буде 2700 грн, тобто це дві мінімальні зарплатні. За кожен наступний ранг ставка підвищуватиметься у 2-5 разів від мінімальної», - уточнила політик.

До речі, реалізація положень проекту закону буде частково здійснюватися за рахунок допомоги з боку міжнародних партнерів України в рамках Угоди про фінансування Контракту з розбудови держави. Фактично держслужбовцям впродовж трьох років (цей термін буде вважатися перехідним періодом, за який Україна повинна реформувати держслужбу, після чого вже самостійно окуповувати високі зарплати чиновників. - Прим. авт.) доплачуватимуться гроші за рахунок цих коштів.  

Альона Шкрум зазначила, що в Україні нині налічується близько 270 тисяч держслужбовців. За словами політика, у нас найбільше міністерство економіки в Європі за кількістю його працівників.

«А на якому рівні наша економіка, ми всі розуміємо. Тому державні службовці, які 24 роки лише протирали штани і нічого не робили, мають бути скорочені або звільнені», - зазначила Альона Шкрум.

Вона також додала, що радники, бібліотекарі, помічники депутатів та міністрів, прес-секретарі, обслуговуючий персонал держустанов за законом перестануть вважатися держслужбовцями.

Як написав у своєму блозі в інтернет-виданні «Ліга» представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко, статус державних службовців втратять також працівники Нацбанку України, колеги Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, консультанти суддів Конституційного суду України, співробітники секретаріатів голови Верховної Ради України, його першого заступника та заступника і чимало інших.

«Ці люди вже не будуть перебувати на державній службі, тобто на 50-100 тис. держслужбовців стане менше. Те саме стосується категорій, прирівняних до держслужбовців. У нас чітке розмежування: якщо ти робиш державну політику, є частиною виконавчої влади, пишеш державну політику або виконуєш її - ти держслужбовець. Все інше, вибачте, ні!» - підкреслила Альона Шкрум.

Вона додала, що державні службовці чекають на ухвалення нового Закону «Про державну службу», оскільки зараз вони дуже залежні від політиків, які фактично встановлюють їм доплати і премії, а можуть і взагалі звільнити. Тобто впливають на їх роботу і життя.

«Ми маємо відділити політику від державної служби й бізнесу», - додала парламентар.

Своєю чергою голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко під час круглого столу, присвяченого реформуванню держслужби, констатував, що неприйняття Закону України «Про державну службу» може свідчити про намір політиків згорнути демократичні реформи і стати на шлях концентрації влади за прикладом попередників.

Народні депутати не встигли розглянути законопроект минулого пленарного тижня, хоч він і був внесений до порядку денного. Але парламентарі переконані, що новий закон таки буде ухвалений, і ніхто не змінить принципових пунктів, які в комплексі допоможуть розбудувати демократичну Україну.

Аріна МАРТОВА

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июль 2019 (683)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области