ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Без права на вибір

  259   0 27.10.2015, 12:18 | Статьи, Политика
Без права на вибір

Справжні виборчі баталії розгорнулися 25 жовтня у Маріуполі та Красноармійську. Мешканці цих українських міст не змогли реалізувати своє право на волевиявлення через надмірний вплив на виборчий процес з боку політичних сил, зокрема «Опозиційного блоку».

 

Маріупольська міська виборча комісія відмовилася доправляти бюлетені на виборчі дільниці після того, як у приміщенні друкарні було знайдено розірвану пачку виборчих документів, на яких двічі була надрукована назва однієї з політичних сил, натомість інша партія була взагалі відсутня. (До речі, друкарня «Приазовский рабочий» належить компанії бізнесмена Рината Ахметова.)

 

Окрім того, було зафіксовано чимало порушень виборчого законодавства. Зокрема, міська й районні комісії розташовувалися не на комунальних площах, а на території того ж ахметівського «Метінвесту». А склад районних і дільничних комісій змінювали кілька разів, намагаючись сформували їх із «лояльних» «Опозиційному блоку» членів - передусім співробітників металургійних підприємств.

 

Загалом намагання штабу цієї політсили встановити повний контроль над виборчим процесом яскраво свідчать про відсутність впевненості у перемозі їхнього кандидата.

 

Виборчі дільниці в Червоноармійську теж не відкрилися через проблеми з бюлетенями.

«Ситуацію із виборами в Червоноармійську можна назвати трагікомедією, - сказав голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський. - По-перше, тричі змінювався склад територіальної виборчої комісії. У надрукованих бюлетенях у назвах десяти з 12 партій, що беруть участь у виборах, зробили помилки. В останню мить комісія прийняла рішення про передрук бюлетенів, надавши на це право фізичній особі, яка навіть не змогла зробити кліше».

 

Звісно, остаточні висновки щодо причин зриву виборів у Маріуполі та Червоноармійську має зробити слідство. Однак вражають заяви голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, який звинувачує у зриві голосування в цих містах «деяких членів міських виборчих комісій». Ніби фарсу з друкарнями, явних помилок у документах просто не було.

 

Політолог Вадим Карасьов написав у своєму Facebook: «Західним партнерам кажемо: вибори на Донбасі проведемо, коли повернемо туди владу. А самі навіть вибори в Маріуполі провести не можемо».

Аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Клюжев зазначив, що непроведення виборів у Маріуполі та Червоноармійську стало наслідком порушення правових механізмів виборчого законодавства України.

«Ситуація, що склалася у цих містах, не є унікальною порівняно з іншими містами чи регіонами України, в яких виникали проблеми з виготовленням виборчих бюлетенів. Але, на відміну від аналогічних ситуацій, проблеми в Маріуполі та Червоноармійську не були вирішені у законний спосіб. Гостре протистояння між різними суб'єктами виборчого процесу призвело до повної дестабілізації роботи територіальних виборчих комісій, що засвідчує надмірний вплив на членів ТВК з боку політичних сил», - відзначив експерт.

 

Аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» у Донецькій області Сергій Ткаченко назвав зрив виборів «політичним, а не технічним рішенням»: «Протистояння суб'єктів виборчого процесу завело ситуацію у глухий кут, вибратися з якого в законний спосіб уже було неможливо. Надмірний вплив політичних партій на членів ТВК призвів до того, що члени ТВК частіше виконували вказівки керівництва політичних партій, ніж діяли згідно з процедурами, які прописані в законі про місцеві вибори».

 

Вибори в Маріуполі можуть відбутися 15 листопада - разом із другим туром обрання міського голови. Водночас голова комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що «це може закласти чергові проблеми і знову призвести до зриву виборчого процесу». У такому разі волевиявлення доведеться відкласти на січень.

Михайло Охендовський відзначив, що для проведення виборів у цих містах Верховна Рада має ухвалити окремий закон.

Тамара ПЕТРОВА 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (684)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области