ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Григорій Немиря: Лідери партій несуть політичну відповідальність за якість виборчих списків

  94   0 19.10.2015, 19:07 | Новости, Политика
Григорій Немиря: Лідери партій несуть політичну відповідальність за якість виборчих списків

 

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорія Немиря та голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко провели зустріч з міжнародними спостерігачами та представниками громадських організацій

 

Сторони обговорили факти порушення прав людини, принципів прозорості та демократичності під час проведення місцевих виборів.

 

«Сьогодні місцеві вибори відбуваються в умовах агресії сусідньої держави проти України. Мета Росії довести, що Україна не відбулася як держава. І якщо ми оберемо до місцевих рад кандидатів нижчої якості, ніж це було раніше, то в Росії буде аргумент заявити: Україна неспроможна провести навіть місцеві вибори. Саме тому ми дуже стурбовані через зростаючу кількість повідомлень про підкуп виборців», - наголосив Григорій Немиря.

 

Він також нагадав, що рік тому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про існування 141 кримінальної справи щодо підкупу виборців під час парламентських виборів, але жодна справа не була доведена до кінця.

 

«Усе це створює відчуття безкарності», - додав Григорій Немиря, наголосивши на важливості політичної відповідальності лідерів партій за якість виборчих списків.

 

Він також нагадав, що у проміжному звіті ОБСЄ, оприлюдненому 9 жовтня, наголошується, що «виборча кампанія 2015 відбувається на тлі економічної кризи та перепон на шляху проведення політичного курсу щодо боротьби з корупцією та подолання бідності».

 

У звіті наголошується, що окремі кандидати намагаються використати на свою користь фінансові труднощі виборців та підкупити їх продуктовими наборами.


Зі свого боку голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко також висловив занепокоєння тим, що брудна і некоректна виборча компанія, зокрема численні факти підкупу виборців, призведуть до того, що до відповідних рад будуть обрані депутати дуже низького рівня, що загальмує всі ті перетворення, які зараз розпочалися в царині децентралізації та в сфері збільшення повноважень місцевих органів влади.

 

За словами голови Комітету ВР, ці місцеві вибори унікальні: «Це перші вибори, які відбуваються по всій Україні під час збройної агресії РФ і в той час, коли територія Криму перебуває під окупацією».

 

Сергій Власенко зауважив, саме ті депутати, які зараз будуть обрані, будуть «знизу» проводити реформу, пов'язану з децентралізацією, саме вони будуть забезпечувати збільшення повноважень місцевих рад та реалізацію цих збільшених повноважень.

 

Народний депутат також додав, що якість депутатського корпусу, який буде обраний на цих виборах, є принципово важливою.

 

«Тому ті численні звернення і заяви, які у геометричній прогресії почали з'являтися в передостанній тиждень перед виборами, викликають у нас величезне занепокоєння», - зазначив Власенко.

 

Член Комітету з прав людини Рефат Чубаров, зі свого боку, також наголосив, що підкуп виборців є «великим лихом для України».

 

У зв'язку з цим представник громадянської мережі «Опора» Олексій Клюжев повідомив, що під час місцевих виборів 2015 року їхня організація не тільки повідомляє ЗМІ про факти підкупу виборців, а й вимагає від правоохоронних органів фіксації таких правопорушень та відкриття кримінальних справ.

 

Так, за його словами, лише 5% від відкритих кримінальних проваджень щодо підкупу виборців було доведено до суду і жодна людина не отримала покарання. Олексій Клюжев запропонував провести спільне засідання профільних комітетів ВРУ для обговорення цієї проблеми.

 

Представники ОБСЄ подякували учасникам зустрічі за корисну інформацію та наголосили, що уважно слідкують за ситуацією, пов'язаною з проведенням місцевих виборів в Україні.

 

«Дуже важливо було б внести зміни до законодавства України щодо підкупу виборців: визначити чітку термінологію та санкції за це правопорушення. Покарання за правопорушення не має бути вибірковим», - зауважила представниця ОБСЄ Жаклін Карпентер.

 

ba.org.ua

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (698)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области