ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Битва за зниження ренти: далі буде

  296   0 12.10.2015, 10:08 | Статьи, Политика
Битва за зниження ренти: далі буде

Фракція «Батьківщина» добиватиметься остаточного ухвалення законопроекту про зниження рентної плати для вітчизняних видобувних компаній, незважаючи на спротив проурядової фракції. Це дасть змогу на повну потужність розгорнути видобування українського газу  та зменшити його вартість для населення на 1000 гривень за 1000 кубометрів. Після того як відповідний закон набуде чинності, НКРЕ повинна буде негайно переглянути необґрунтовані тарифи на газ і тепло для людей.

 

Уряд Яценюка запровадив в Україні надвисоку рентну плату за видобування природного газу. Зокрема, ставка рентної плати за природний газ для населення, видобутий із покладів до 5 тис. метрів,  наразі становить 70%. Рента за газ, видобутий із покладів до 5 тис. метрів для державних підприємств, - 55%, а видобутий із покладів понад 5 тис. метрів - 28%.

 

Тим часом таких високих ставок рентної плати немає ніде в світі. Зокрема, в Туреччині відповідний показник становить 12%, в Австрії - 22%, в Угорщині - 30%, у Німеччині - 37%, у Данії - 39%.

 

«Висока рентна плата вбиває газовидобувну галузь, практично руйнує можливість замістити споживання російського газу власним, суттєво збільшуючи тарифи на тепло для людей, - каже лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко. - Якщо державна влада України думає про нашу свободу, про наш суверенітет, складова якого - енергетична незалежність, то зобов'язана була взагалі звільнити видобування українського газу від будь-яких податків, створити систему державного сприяння, яка б могла за лічені роки дати Україні стільки газу, скільки нам потрібно для цих потреб. Але провадиться діаметрально проилежна політика: рентною платою, яка перевищує усі світові норми, практично знищується галузь видобування газу в країні».

 

У зв'язку з цим минулого пленарного тижня парламент ухвалив у першому читанні законопроект №2835 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення», автором якого є голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Цей документ передбачає зниження до 29% ставки рентної плати за природний газ для населення, видобутий із покладів до 5 тис. метрів. Окрім того, передбачається зниження ставки рентної плати за природний газ для державних підприємств: до 29% із свердловин до 5 тис. метрів, до 14% - із свердловин понад 5 тис. метрів. Для підприємств спільної діяльності пропонується залишити 70% ставку ренти.

Відповідне рішення підтримали 228 депутатів, однак це голосування було складним.

 

«Урядова фракція виборювала законопроект, який залишає нинішні тарифи для людей на тепло і газ, а також 70% ренту для державних газовидобувних компаній, і намагалася забезпечити пільги для олігархічних кланів. А все задля того, щоб не зменшувати тарифи для населення», - констатує Юлія Тимошенко.

Утім, як відзначає голова фракції, суттєве здешевлення блакитного палива можливе за умови спрямування на потреби українців 16,2 млрд кубометрів газу вітчизняного видобування. Однак цього не хоче робити чинний уряд, віддаючи населенню лише 10,6 млрд кубометрів, що є порушенням закону про засади функціонування ринку газу.

 

«У мене запитання до міністра і керівника НКРЕ: куди пішли 5,6 млрд кубометрів газу? Хто мав право не виконати закон? Український газ забирається у людей та віддається олігархічним комерційним структурам на виготовлення скрапленого газу і стабільного бензину, з чого вони мають надприбутки», - каже лідер «Батьківщини».

 

Оскільки населення недоотримало наше паливо, воно вже переплатило державі через тарифи 20,3 млрд гривень.

«Якщо ми віддамо весь український газ людям, ціна за тисячу кубометрів становитиме 2880 гривень. Це вже з прибутком, це окупна ціна для «Укргазвидобування», просто не буде тієї вакханалії з ціною, яка зараз є. Це дозволить зменшити тарифи більш ніж удвічі», - пояснює Юлія Тимошенко.

Варто відзначити, що 2015 року ціни на природний газ для населення зросли в 3-5 разів. Так, для приготування їжі, підігріву води, індивідуального опалення вартість блакитного палива нині становить 7188 грн за 1 м3. І лише у період з 1 жовтня до 30 квітня за обсяг, спожитий до 200 м3 в місяць, газ коштує 3600 грн за 1 м3.

 

Отже, тарифи вже стали «новими податками» для населення, що також суттєво вплинуло на занепад економіки.

«Ключовою складовою обсягів ВВП є роздрібна торгівля, яка після зростання тарифів впала на 11,8%. Через політику чинного уряду ми, на жаль, маємо радикальне скорочення обсягу роздрібної торгівлі за рахунок стрімкого зниження рівня життя», - зазначає лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко нагадала, що до стрибка тарифів лише 9% з доходів «середньостатистичної» родини спрямовувалося на послуги ЖКГ, 50% йшло на харчування, а 37,4% - на інші потреби сім'ї. Тепер, після підняття цін та тарифів, послуги ЖКГ «з'їдають 35% родинного бюджету».

 

Щодо заяви Арсенія Яценюка, ніби зниження рентної ставки не дозволить виплачувати людям субсидії, то голова партії зазначає: «Уряд каже, що рентні платежі йдуть на оплату субсидій, однак це неправда. Тому що державна компанія «Укргазвидобування» весь обсяг ренти вже заборгувала держбюджету. Їй нічим платити», - каже лідер «Батьківщини».

 

До того ж, пояснює Юлія Тимошенко, якщо встановити обґрунтовані тарифи на газ і тепло, то жодних державних подачок взагалі не буде потрібно.

«Про принизливі субсидії соромно й говорити. Навіть мама Надії Савченко не може для оформлення субсидії отримати довідку про те, що її донька є учасником АТО. А уявіть собі, як простим людям домогтися цих субсидій. Нині є усі підстави розпочати не фейкові реформи, а реальне служіння народу і реальні зміни в країні. Нам із вами потрібно серйозно працювати задля того, щоб політика України стала справжньою, сильною національною політикою, яка піднімає економку, ставить на ноги наші родини, яка дає нам шанси на реформи», - переконана Юлія Тимошенко.

 

Важливо, що Верховна Рада мала можливість ухвалити закон щодо зниження рентної плати в цілому ще минулого тижня. Однак депутати від «Народного фронту» відкрито саботували його розгляд у Комітеті з питань податкової та митної політики. Проте Юлія Тимошенко впевнена, що за час, який залишився до наступного сесійного тижня, вдасться зібрати засідання податкового комітету і таки розглянути потрібний законопроект.

 

Юлія Тимошенко запевнила: «Хоча я не є головою чи членом цього комітету, я буду обдзвонювати кожного депутата, крім «Народного фронту», і буду переконувати, щоб вони прийшли і проголосували на користь людей і на користь нашої енергетичної незалежності. Адже рента - це ключ до того, щоб розгорнути на повну потужність вітчизняне видобування газу».

 

Окрім того, підкреслює Юлія Тимошенко, цей законопроект підтримує президент країни, тож підпише його одразу після ухвалення. А НКРЕ, після того як закон набуде чинності, повинна буде негайно переглянути тарифи на комунальні послуги.

 

«Мені дуже прикро, що потрібно силоміць виривати те, що очевидне. Що потрібно з такими зусиллями боротися за те, що уряд повинен зробити за кілька годин, бо це в його компетенції», - резюмувала Юлія Тимошенко.

 

Тамара ПЕТРОВА

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (765)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области