ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ліквідація «Нафтогазу» = зниження тарифів

  541   0 05.10.2015, 15:00 | Статьи, Политика
Ліквідація «Нафтогазу» = зниження тарифів

Ліквідація НАК «Нафтогазу» і відмова від цієї посередницької структури є запорукою зниження тарифів  для населення. Також необхідно негайно зменшити рентну плату для вітчизняних газовидобувних компаній, що дозволить стрімко збільшити виробництво газу. Ця тема обговорювалася під час дебатів «Підвищення тарифів для населення - об'єктивна необхідність чи наслідок поганого планування» за участі міністра енергетики Володимира Демчишина, голови НКРЕКП Дмитра Вовка, екс-міністра ЖКГ Олексія Кучеренка, експертів та фахівців. Про першочергові заходи на газовому ринку, який безпосередньо впливає на тарифоутворення, розповіла лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

 

 

 

Під час дебатів політик зазначила, що команда «Батьківщини» не підтримує цілковито хибну соціально-економічну стратегію розвитку країни, яку проводить уряд Яценюка. Вона зауважила, що тема дебатів є значно ширшою, оскільки «тарифи - одна зі складових побудови всієї економічної політики».

 

Юлія Тимошенко нагадала, що до підняття тарифів лише 9% із доходів середньостатистичної родини спрямовувалося на послуги ЖКГ, 50% йшло на харчування, а 37,4% - на інші потреби сім'ї. Тепер, після стрибка цін та тарифів, послуги ЖКГ «з'їдають 35% родинного бюджету».

«Прем'єр-міністр є автором цієї тарифної політики, і він запропонував країні такі реформи», - підкреслила лідер «Батьківщини».

 

Вона констатувала, що внаслідок таких абсолютно непрофесійних економічних кроків «в Україні падає малий та середній бізнес, падає економіка, і ми реально втрачаємо динаміку, зокрема щодо доходів держбюджету», - наголосила вона.

 

Лідер фракції також додала, що в інших країнах на комунальні послуги витрачається 12-15% родинного бюджету.

 

Як чиновники маніпулюють із блакитним паливом

Основною складовою багатьох тарифів є ціна на газ. Юлія Тимошенко стверджує, що встановлена роздрібна ціна на газ для населення на рівні 7188 грн за тис. куб. м  є завищеною та необґрунтованою. Уряд, переконуючи, що цей тариф доцільний, воліє маніпулювати даними, немов граючись у «більше-менше».

За законом про ринок газу, на потреби населення та ТКЕ потрібно загалом спрямовувати 16,2 млрд куб. м. Тим часом, згідно з розпорядженням Кабміну від 15.03.2015  р. №410-р, для громадян цього року було виділено лише 10,6 млрд куб. м.

 

«16,2 млрд куб. м газу повинні були видати по закону, а реально видали 10,6 млрд куб. м. Куди поділися ще 5,6 млрд кубометрів газу? Вони пішли до наближених до уряду комерційних структур. І це є корупцією!» - зауважила лідер «Батьківщини».

 

Тимошенко розповіла, що, згідно з бухгалтерією НАК «Нафтогазу», станом на 1.01.2015 р. у газових сховищах обліковується 8,5 млрд куб. м українського газу.

«Але у фінансовому звіті вони подали не 8,5, а 4,9 млрд куб. м! Куди поділися 3,6 млрд куб. м?» - ставить питання Юлія Тимошенко.

Як зауважила політик, паралельно з тим, що уряд на 5,6 млрд куб. м зменшив обсяг українського газу для населення, він завищив норму споживання газу українцями до 21,3 млрд куб. м замість реальних 16,2 млрд кубів.  

«У них вийшов дефіцит у 8,5 млрд кубометрів імпортованого газу, який кинули народу», - повідомила лідер «Батьківщини».

А через недоотримання газу виключно вітчизняного видобування українці вже переплатили державі 20,3 млрд грн.

Тимошенко також додала, що, за даними і методологією НКРЕКП, у вартість закупівлі та реалізації природного газу закладено розрахунковий курс долару на рівні 23,4 грн! Курс завищений - отже, завищені ціни і в гривнях. Тобто українців ошукали на неіснуючому курсі.

 

До речі, ціна на газ для населення у Туркменістані становить 8 дол. за 1 тис. куб. м. понад безкоштовного ліміту в 20 куб. м. на кожну людину, в Росії - 93 дол. за 1 тис. куб. м, у Казахстані (Алмати) - 133 дол. за 1 тис. куб. м, в Азербайджані - 142 дол. за 1 тис. куб. м, в Білорусі - 149 дол. за 1 тис. куб. м, у Грузії - 223 дол. за 1 тис. куб. м, у Киргизстані - 233 дол. за 1 тис. куб. м. Тим часом в Україні населення платить за 1 тис. куб. м 331 долар!

 

«Усі країни, які мають газ, користуються можливістю постачати газ для людей за ціною, що адекватна їхній купівельній спроможності. Тому я не хотіла би, щоб народ України платив за всі радощі влади і щоб тарифи зі справедливих і обґрунтованих перетворювалися на непідсильні податки», - підкреслила Юлія Тимошенко.

 

Питання ренти

Суттєво зменшити тарифи може допомогти ухвалення законопроекту щодо зниження ренти за газ українського видобування. Рентна плата за газ у різних країнах Європи становить від 12,5% до 39%. Тоді як в Україні цей податок за блакитне паливо для населення встановлено на рівні 70%.

 

«Батьківщина» розробила законопроект, який пропонує зменшити ренти на видобування газу до 29% для неглибоких свердловин і до 14% -  для глибоких. Це допоможе відрегулювати тарифи на тепло, гарячу воду та на газ для людей. Тим більше, що газу власного видобування цілком вистачає для потреб населення, наполягає лідер «Батьківщини», і відтак ринкова та незбиткова ціна за тисячу кубометрів блакитного палива має становити 2880,1 грн.

 

Першочергові заходи для стабілізації

З огляду на все це лідер «Батьківщини» підсумовує, що «збільшення тарифу - це нова податкова система для населення, яка забирає у людей останнє».

Так, роздрібна ціна на газ, що використовувалася до 1 квітня 2015 року, збільшилася у 5,5 разів. Усі складові цієї ціни збільшилися: дохід «Укргазвидобування» зріс у 1,7 рази, вартість транспортування - у 1,8 рази, дохід НАК «Нафтогазу» - у 11,4 рази, обсяг податків у натуральному вимірі в структурі тарифу, які виставили населенню, - у 5 разів.

 

«Податки збільшено у 8 разів! За що отримує НАК «Нафтогаз», який не транспортує, не видобуває, нічого не робить, у 11,4 разів більше, ніж він отримував досі? І тільки реальні учасники ринку - видобувні та транспортуючі компанії - отримали в 1,7 та 1,8 разів більше.

 

За старої ціни на газ чистий балансовий прибуток «Укргазвидобування» складав 1425,7 млн грн. Іншими словами, навіть тоді прибуток наших видобувних компаній був вражаючим.

Хочу сказати, що корупція - це НАК «Нафтогаз», і єдина реформа, яку потрібно зробити, - це анулювати його і усунути все, що там відбувається», - констатувала Юлія Тимошенко.

 

Також політик розповіла про першочергові заходи, яких потрібно вжити задля нормалізації тарифів та стабілізації ринку газу.

«Нам потрібно зробити кілька важливих кроків. По-перше, прибрати посередництво НАК «Нафтогазу» і ліквідувати його так, як це передбачено всіма нашими європейськими програмами. У нас мусять залишитися «Трансгаз», облгази, «Укргазвидобування».

 

По-друге: напряму укласти контракти для купівлі газу для потреб населення та ТКЕ між облгазами та «Укргазвидобуванням», «Укрнафтою» та іншими добувними компаніями.

Третє: потрібно негайно перевірити на рівні Генпрокуратури баланси і довести, що нам достатньо українського газу для того, аби забезпечити населення і ТКЕ.

Четверте: необхідно ухвалити закон, який знизить рентну плату для наших газовидобувних компанії, і це дасть змогу стрімко збільшувати виробництво газу.

П'яте: ту ренту, яка залишиться, потрібно спрямувати не на проїдання і не на споживання, а на заходи з енергозбереження.

 

Якщо поставити справедливу окупну, не збиткову ціну на український газ для населення, але значно нижчу за сьогоднішню, то нам не потрібно буде платити субсидії і принижувати людей, саджаючи їх на гачок залежності від держави», - підкреслила Юлія Тимошенко.

 

Олександр АЛЬОНОВ

 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (762)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области