ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     

«Коаліція мусить консолідуватися, інакше буде продовжуватися бізнес на політиці»

  195   0 30.06.2015, 13:00 | Статьи, Политика
«Коаліція мусить консолідуватися, інакше буде продовжуватися бізнес на політиці»

У Раді часто-густо стають пріоритетними ті законопроекти, які не можна назвати першочерговими. Натомість соціально важливі ініціативи, узгоджені усіма фракціями коаліції, не виносяться на розгляд до сесійної зали. Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що це фактично свідчить про відсутність стратегії планування політики і життя країни.

 

Три кроки для подолання корупції

«87% людей вважають, що сьогодні найбільшим злом є корупція. Тому зараз потрібно говорити не про те, як іти на чергові вибори, а про те, які конкретні та реальні кроки можуть змінити ситуацію, - пояснює лідер «Батьківщини». - Але нині боротьба з корупцією перетворилася у набір слів, що перекочовують від політика до політика, з ефіру в ефір. Насправді це білий шум. Пусті балачки, які нічим не завершується... окрім радикального зростання рівня корупції в Україні.

 

І тому треба говорити про реальні кроки. І не забувати про те, що ніколи в житті чинна влада не буде боротися з корупцією. Вони не можуть собі відрубати праву та ліву руки, а також голову водночас, адже вони живуть із цієї корупції... Насправді треба зробити три конкретні кроки».

 

По-перше, наполягає Тимошенко, треба повірити в громадянське суспільство і дати йому інструменти для боротьби з корупцією. Саме для цього був проголосований закон про запровадження інституту громадського обвинувача, який закріплював за кожною людиною право фіксувати в будь-який спосіб злочинні факти. А затим із цими доказами самостійно йти до суду.

 

«Закон був першою справжньою сильною реформою! Він увібрав досвід багатьох країн, які подолали корупцію. І те, що на закон було накладено вето, викликало шок! Тому потрібно, попередньо переговоривши з президентом і пояснивши йому важливість цього законопроекту, повернути документ до сесійної зали і подолати вето. І не треба боятися притягати до відповідальності чиновників найвищих рівнів», - пояснює народний депутат.

 

За словами Юлії Тимошенко, другий крок - це закон про тимчасові слідчі комісії ВР, підтриманий усіма фракціями. Цей документ наділяє ТСК повноваженнями самим розбиратися у певних справах, щодо яких зволікають силові органи. Тобто проводити слідчі дії, збирати документи, звертатися до суду... В такому разі ТСК могли би стати альтернативою силовим структурам, які не хочуть боротися з корупцією із зрозумілих причин. Закон лежить у парламенті півроку і не вноситься до порядку денного, незважаючи на те, що пройшов усі необхідні комітети.

 

І останній крок - ухвалення закону, який би створив умови для ефективної роботи Рахункової палати.

«Її не можна зробити органом влади. Рахункову палату треба віддати справжній (!) опозиції, яка зможе перевірити кожну копійку в державі і винести це на загальні судові процеси», - констатувала лідер «Батьківщини».

 

П'ять законів для людей

Фракція «Батьківщина» наполягає на розгляді у Верховній Раді п'яти соціальних законопроектів. Юлія Тимошенко зазначила, що має два документи, підписані усіма лідерами фракцій коаліції, у яких вони погоджуються з тим, що потрібно першочергово розглянути внесені «Батьківщиною» законопроекти. «

Наша команда об'єднала свої зусилля з громадянським суспільством, із профспілками і примусила лідерів фракцій підписати ці два документи», - наголосила Тимошенко.

 

Перший законопроект стосується зниження рентної плати на газ, другий визначає те, щоби весь український газ у повному обсязі віддавати на потреби українців. Третій і четвертий - щодо зняття податку на пенсії, а п'ятий - про індексацію пенсій і зарплат.

 

«Вперше за роки незалежності ввели рентну плату на видобуток українського газу на рівні 70% . У 2015 році це було подано як визначне досягнення коаліції. Проте кожен розуміє, що як мінімум на стільки ж відсотків буде більшою ціна на газ для людей. Рента - це податок. Наприклад, газ українського видобування коштує 500 грн, на нього йде націнка 70%...

 

Але це - стратегічна помилка уряду, який «по-чорному» проголосував бюджет практично без бюджету. Це стратегічна помилка для енергетичної незалежності держави, тому що коли нам потрібно видобувати більше українського газу і заміщувати російський, треба заохочувати видобуток. А коли беруть і роблять 70% податку на видобуток, то газ припиняє видобуватися. І це означає, що ми практично нищимо власну галузь газовидобування. Саме тому я сказала, що один із кроків зниження тарифів - це зняття 70% такого податку на кожну тисячу кубічних метрів видобутого українського газу.

 

Ми нарешті підвели цей уряд до відповідного рішення, і міністр енергетики заявив, що вони приймають нашу пропозицію і роблять перший крок - знижують цей податок до 35%, тобто вдвічі, а для особливо важких свердловин - до 12-15% рентної плати! Це означає, що автоматично будуть знижені тарифи, і це вже другий наш із вами успіх!

 

Повірте мені, я не поступлюся ні на крок, щоб цього тижня був проголосований закон про зниження податку рентної плати на видобуток газу. І тоді ми відразу зможемо вимагати зниження ціни на газ для людей», - пояснює Тимошенко.

 

Не забула Тимошенко нагадати і про першу перемогу «Батьківщини»: «Вдвічі був знижений норматив споживання газу для тих, у кого немає лічильників. Ми примусили уряд прийняти це рішення. Нині менші платіжки надійшли 8 мільйонам 151 тисячам українців. Водночас це означає, що багато років на людей списували вдвічі більший обсяг газу. Тож потрібно написати заяву до Генпрокуратури і подивитися, хто встановлював ці вдвічі завищені нормативи. І зробити все, щоб за це відповідали».

 

Проте у «Батьківщини» є інформація, що не всім людям, які мають на це право і у яких відсутні лічильники, знизили ціни на газ. Юлія Тимошенко наголосила, що в таких випадках слід телефонувати на «гарячу лінію» партії ВО «Батьківщина» за тел. 0(800) 50-40-40.

 

«Ми хочемо знати, в якій області, в якому районі, в якому місті не дали знижки для тих людей, які не мають лічильників. Для нас конче потрібно знати, де вас знову «кидають». Також ми хочемо, щоб за цим телефоном зверталися люди, які мають дуже низьку якість газу на конфорці, тобто докачують до них азотні суміші. Ми вже домовилися з іноземними фахівцями, які готові приїхати перевірити калорійність палива», - констатувала лідер «Батьківщини».

 

Диктат лобі

Водночас немає гарантії, що п'ять соціальних законопроектів будуть розглянуті в сесійній залі цього пленарного тижня. Адже пріоритети зараз дещо інші!

«На порядку денному є Проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива. Цей документ поставлений як першочерговий. Також депутати розглянуть можливість забрати у всіх підприємців повернення податку на додану вартість. Це означає, що малий і середній бізнес буде сидіти без жодної копійки повернення ПДВ.

 

Далі - більше. Винесено на розгляд законопроект, згідно з яким боржників НАК «Нафтогазу» зможуть банкротувати і продавати. А це - стратегічні підприємства країни. А до всього прем'єр заявив, що тепер пріоритетом є повернення грального бізнесу! Це свідчить про фактично відсутність стратегії планування політики і життя країни.

 

Проте я не побачила в порядку денному п'яти соціальних законопроектів. Хочу сказати, що цей диктат лобі треба припиняти. Коаліція мусить консолідуватися і проголосувати все що потрібно до канікул, інакше після усіх революцій буде продовжуватися бізнес на політиці», - підсумувала Юлія Тимошенко.

 

Микола БИКОВ

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (455)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области