ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Загрався у камікадзе

  749   0 22.06.2015, 13:20 | Статьи, Политика
Загрався у камікадзе

Коли Яценюк тільки-но назвав свій Кабмін «урядом камікадзе» (попри те, що після парламентських виборів ми отримали нових міністрів, уряд таким і залишився), мало хто збагнув, що камікадзе разом із собою нищать і літак. Образ виявився влучним, так би мовити - за Фройдом.

 

Упродовж майже 24 років незалежності українці постійно живуть у стані шоку. Проте політика «шокової терапії», впроваджена урядом Яценюка, довела, що немає межі «досконалості». Від платіжок за комунальні послуги та спорожнілих гаманців стає моторошно. Адже незрозуміло, що буде далі?

 

Фракція «Батьківщина» послідовно виборювала встановлення справедливих тарифів (робоча група ВР визнала їх завищеними), індексацію пенсій та заробітних плат (необхідні кошти в бюджеті є), зняття оподаткування на пенсії (такої норми не існує у жодній країні світу!). Навіть вдалося добитися першої перемоги: українці, будинки яких не обладнані газовими лічильниками, почали отримувати рахунки за газ удвічі менші. Проте це тільки початок...

 

Минулого тижня коаліція домовилася про те, що законопроекти «соціального пакету» треба негайно розглянути в сесійній залі. Зокрема, фракція «Батьківщина» наполягала, щоб замість урядового законопроекту №2029 був терміново обговорений інший - №2832 щодо посилення захисту громадян у зв'язку зі встановленням нових тарифів на житлово-комунальні послуги, авторами якого є Юлія Тимошенко та Сергій Соболєв.

 

Соболєв  повідомив, що цей законопроект отримав схвальний висновок профільного комітету ВР та включений до порядку денного більшістю голосів.

 

«Він справді відповідає суті того питання, яке винесене на розгляд парламенту, бо в ньому чітко визначено порядок встановлення лічильників, а також за чий кошт це відбуватиметься; вказано порядок надання газу, що видобувається на території України, для населення», - сказав народний депутат.

 

За його словами, в документі є чітка норма про 100% передачу громадянам газу, який видобувається державними компаніями, а також передбачена норма щодо спільних підприємств та приватних компаній - їх зобов'яжуть у договорах про розподіл продукції передавати 50% газу безпосередньо на потреби населення.

 

«Законопроект, внесений урядом, «Батьківщина» не підтримує, оскільки його положення дозволяють витворяти з тарифами все що завгодно», - заявив Соболєв. Він повідомив, що фракція «Батьківщина» пропонує скерувати урядовий законопроект на доопрацювання, натомість терміново розглянути альтернативний №2832, «де є відповіді на всі запитання, як саме забезпечити прозоре формування тарифоутворення в Україні».

 

Однак до справи так і не дійшло: не дивлячись на попередні узгодження з лідерами фракцій, що входять до коаліції, ані цей, ані інші законопроекти із «соціального пакету» на розгляд депутатів так і не винесли.

 

Проте і це ще не все. Голови комітетів від проурядової фракції «Народний фронт» Микола Мартиненко та Людмила Денісова блокують законодавчі ініціативи членів фракції «Батьківщина», спрямовані на покращення життя людей.

 

Зокрема, йдеться про вже згадуваний законопроект №2832, внесений Юлією Тимошенко та Сергієм Соболєвим, а також про законопроект щодо вдосконалення пенсійного забезпечення №2698, внесений Іваном Крульком та Вадимом Івченком.

 

Про блокування свідчать останні засідання Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, який очолює Микола Мартиненко, та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення під головуванням Людмили Денісової. За підсумками цих засідань було підготовлено постанови про відхилення зазначених законопроектів!

 

Водночас Головне науково-експертне управління Верховної Ради дало схвальні висновки щодо обох законопроектів, вказавши, що за результатами розгляду в першому читанні законопроекти можуть бути прийняті парламентом за основу. Тож подібне блокування можна розцінювати як саботаж?


Тим часом українські профспілки висунули уряду трудовий ультиматум. Про це заявив голова Федерації профспілок України (ФПУ) Григорій Осовий.

«Ми прагнули шляхом переговорів, соціального діалогу, комунікації з урядом, звернення до парламентських комітетів, фракцій акцентувати увагу на тому, що питання, які турбують людей (робочі місця, заробітні плати, соцзахист, безпечні умови роботи), вимагають невідкладного рішення. Поки що нам не вдалося спонукати владу до ухвалення відповідних рішень», - зазначив він.

 

Серед вимог ультиматуму:

- зменшити тарифи удвічі та повністю перейти на використання населенням українського газу;

- з 1 липня збільшити розмір мінімальної зарплатні, пенсії і соцгарантій відповідно до рівня інфляції 2014-2015 рр.;

- скасувати оподаткування пенсій.

Також голова Федерації профспілок України вимагає розглянути близько десяти законопроектів, які знаходяться в ВРУ.

«Аналітичні оцінки бюджету вказують на те, що сьогодні є профіцит бюджету, що в тіньовій економіці обертаються понад 200 млрд тіньової заробітної плати. Отже, можна сформувати і стан Пенсійного фонду, і бюджет України, і в такий спосіб піти назустріч людям у цих надзвичайно складних умовах», - зазначив голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Своєю чергою лідер Конфедерації вільних профспілок України та голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець заявив, що у разі невиконання урядом цих вимог профспілки почнуть піднімати населення на національний страйк.

 

«Якщо уряд не відреагує негайно на наші вимоги, оскільки це остання парламентська сесія, то профспілки закличуть усіх людей, всі соціальні верстви, всіх людей найманої праці до загальноукраїнського страйку. І ми це зробимо. Далі терпіти таке становище ми не будемо», - зазначив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

 

Після цих доволі гучних заяв Волинця раптово викликали на допит до СБУ й протримали до десятої вечора (він навіть голодування оголосив). Збіг? Збігів у великій політиці не буває. То невже розпочалося полювання на «відьом»?

 

Поза тим уряд чітко дав зрозуміти, що не відхилиться від свого курсу. Доказом того є заява прем'єра про те, що тарифи, виявляється, у нашій країні занижені!

На додачу міністр фінансів Наталія Яресько сказала, начебто на індексацію зарплат та пенсій коштів нині бракує. А підвищення соціальних стандартів варто очікувати не раніше грудня. Проте до цього грудня треба ще дожити і Кабміну, і українцям.

 

Тим часом лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко стверджує, що на індексацію є бюджетні кошти, адже державний бюджет за п'ять місяців поточного року перевиконаний на 11,4% (на 21 млрд грн)! Тому або це проблеми з математикою, або просто відсутність політичної волі...

 

Проте замість того, щоб хоч якось виправити ситуацію, а заразом і рейтинг політсили прем'єра (за даними КМІС, на парламентських виборах нині за «Народний фронт», який очолює Арсеній Яценюк, готові проголосувати лише 1,6 % виборців), літак уряду камікадзе продовжує падати. Паралельно, щоб відволікти увагу від цього падіння та відсутності будь-яких реформ (навіть це слово вже стало в нашій країні лайливим), уряд та рідна йому фракція продовжують звинувачувати своїх опонентів у популізмі. Адже кращий захист - це напад?

Падаємо далі?

Яна ДЖУНГАРОВА 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (702)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области