ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Іван Крулько: «Надію потрібно рятувати!»

  212   0 05.05.2015, 15:30 | Статьи, Политика
Іван Крулько: «Надію потрібно рятувати!»

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Іван Крулько не тільки неодноразово відвідував «судилища» над Надією Савченко в Москві, а й ініціював у парламенті законодавчі акти, які стосуються звільнення з російського полону найвідомішої  зараз у світі льотчиці. В інтерв'ю «ВВ» він розповів не лише про боротьбу за Надію, а й про волонтерський рух в Україні та необхідність контролю за публічними фінансами.

 

- Якими будуть подальші кроки та чи допоможуть вони отримати реальні результати у «справі» Надії Савченко?

- Парламент за наполяганням фракції «Батьківщина» 22 квітня розглянув та прийняв дві дуже важливі постанови. Перша - це вимога звільнити незаконно утримуваного народного депутата України Надію Савченко та всіх інших заручників відповідно до «Комплексу заходів з виконання Мінських угод» від 12 лютого 2015 року». І друге рішення - про запровадження персональних санкцій проти осіб, відповідальних за незаконне ув'язнення в Російській Федерації Надії Савченко. Тобто вперше в історії українського парламенту ухвалено рішення стосовно персональних санкцій до конкретного переліку осіб, які є співучасниками «справи» Савченко.

 

- Тобто йдеться про «список Савченко»?

- Так. Це список осіб, які безпосередньо причетні до викрадення Надії, вивезення її на територію РФ, незаконного утримання, фабрикацію доказів і справи, та всіх, хто фінансував цей процес. Перший у списку - Путін. Загалом 35 осіб.

 

Зараз ми проводимо роботу в Брюсселі та Вашингтоні щодо поширення санкцій на цей перелік осіб. Попередньо можу сказати, що очікуємо наступного тижня подання проекту відповідного закону до Конгресу Сполучених Штатів.

 

Також депутати від «Батьківщини» вже передали список у Держдепартамент США. Ми повинні використовувати всі можливі засоби тиску, щоб звільнити нашу колегу Надію Савченко. Ми це робимо та будемо надалі робити. Надія продовжує мужньо триматися, і весь світ з подивом спостерігає за її незламною позицією. Однак Надію потрібно рятувати, тому що стан її здоров'я критичний.

 

- Ще одна важлива тема, яка сьогодні на слуху у суспільства, - волонтерство. Однак, як і в багатьох інших випадках, українське законодавство радше перешкоджало, ніж сприяло волонтерській діяльності. Чи справді новий закон, який ви ініціювали, полегшує роботу волонтерів?

- Особисто для мене він є знаковим. По-перше, це перший закон, який мені як народному депутату вдалось у максимально короткі терміни провести через усі процедури і прийняти погоджену волонтерами версію законопроекту. По-друге, його розроблено спільно з громадськими активістами та волонтерами - тими, для кого він реально потрібен.

 

Тобто закон став одним із перших якісних результатів співпраці нового парламенту з громадянським суспільством. Це ініціатива для суспільства, а не для «своїх». Адже попередній закон про волонтерську діяльність прописувався під Євро-2012 чиновниками Януковича, які ніколи самі не були волонтерами. У результаті весь реальний волонтерський рух в Україні опинився поза законом і дотепер працював фактично нелегально.

 

- Що саме спростив новий закон?

 - Наприклад, раніше, щоб займатися такою діяльністю, потрібно було створити відповідну організацію, зареєструвати її «волонтерський» статус у міністерстві, оформити належне страхування, потім укласти спеціальний договір із своєю організацією та, наприклад, письмовий договір із організацією, яка отримуватиме волонтерську допомогу. Це не сприяло волонтерському руху, а навпаки - гальмувало його.

 

У новому ж законі ми прибрали всі ці бюрократичні перешкоди: волонтером можна стати від 14 років за згодою батьків, не потрібно реєструватися, скасоване обов'язкове страхування, однак залишилося таке право. Тобто людям, які допомагають фронту (а це понад 70% волонтерів), надається можливість бути соціально захищеними.

 

Більше того, волонтери, які працюють у зоні АТО, в разі загибелі чи поранення отримуватимуть державну компенсацію нарівні з військовими.

 

- Це дуже важливо, особливо з урахування того, що як у зоні АТО, так і серед волонтерів багато саме молоді. Але чи можна добитися прозорості державі не тільки у цьому питанні, а й взагалі щодо її фінансової політики?

- Спочатку про молодь. Зараз продовжую активно працювати над відповідним масштабним законом. Також уже зареєстрував законопроекти про визнання неформальної освіти та створення молодіжних центрів.

 

А щодо державної фінансової політики, то хочу підкреслити надзвичайно важливу реформу, за яку я відповідаю як голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати бюджетного комітету. Це новий закон про Рахункову палату - парламентського інструменту контролю за публічними фінансами.

 

Цей закон був поданий президентом до парламенту як невідкладний та розроблявся за участі європейських експертів. А в доопрацюванні до другого читання вперше в історії Комітету з питань бюджету ВР було проведено відкриті комітетські слухання із залученням депутатів від усіх фракцій коаліції, представників АП, членів Рахункової палати та експертів з громадянського середовища. У результаті до бюджетного комітету надійшло понад 400 пропозицій. 

 

І зараз ми перебуваємо на дуже важливому етапі реформування Рахункової палати, яка має стати основним підзвітним парламенту контролюючим органом за надходженням та видатками з держбюджету.

 

Також хочеться, щоб звіти Рахункової палати стали максимально публічними та доступними широкій громадськості. Тому вважаю реформу Рахункової палати однією з найпріоритетніших ключових реформ у сфері контролю за публічними фінансами, яка одразу дасть відчутні результати. Цей орган повинен стати одним із ключових факторів у питанні подолання корупції. Якщо дієві інструменти не будуть утворені, то й відчутних змін українці навряд чи дочекаються.


Вів бесіду Іван Передерій

 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (425)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области