ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Юлія Тимошенко: Не можна українській владі вбивати людей

  504   0 06.04.2015, 17:10 | Статьи, Политика
Юлія Тимошенко: Не можна українській владі вбивати людей

 

Минулого тижня Юлія Тимошенко виступила із жорсткою критикою урядової політики у сфері ЖКГ. І підстав для цього більше ніж достатньо. Якщо нинішні тенденції у сфері оплати житлово-комунальних послуг збережуться, то за влучним висловом лідера партії «Батьківщина», «пенсіонери ходитимуть в аптеку, як у музей...»


З новими тарифами середньостатистична українська родина витрачатиме майже половину доходу на послуги того, що у нас називається житлово-комунальним господарством (ЖКГ). В той час як, наприклад, у сусідній Польщі максимум 16%. А в більш заможних країнах взагалі 5-10%. «Не можна жити, коли у нас 48% доходу сім'ї йде на ЖКГ і 50% - на харчування», - заявила з цього приводу лідер фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Юлія Тимошенко. За рік реальна середня заробітна плата та пенсія в Україні зменшилися в 2,7 рази. У такій ситуації, на думку Тимошенко, при катастрофічному підвищенні тарифів наші родини не можуть вижити і не зможуть платити за комунальні послуги.

 


Вона наголосила, що в розвинених країнах малозабезпечені сім'ї отримують допомогу від держави. В той час як в Україні уряд лише ставить пастки для громадян.


Отримати субсидію до недавніх законодавчих змін було вкрай важко. А сьогодні, коли систему спростили, громадяни не впевнені, що подання заяви на державну допомогу не створить їм проблем у майбутньому.


За її словами, за завищеними тарифами для населення стоять олігархи, які контролюють обл­енерго і Національну комісію з регулювання електроенергетики (НКРEКП). Тож їх треба позбавити цього впливу.

 

 

 


УКРАЇНЦІ ЖИВУТЬ У ЯКУТІЇ?


Серед кроків, які, на думку Тимошенко, треба негайно зробити - реформування НКРEКП та підтримка звернення до прем'єр-міністра щодо призначення керівника Антимонопольного комітету України.


«За те, що у вас завищений тариф, треба дякувати цим людям, тому що Нацкомісія з регулювання електроенергетики та комунальних послуг - це ті, хто встановлюють тарифи, закладають норми втрат, встановлюють норми, яких взагалі в світі не існує. Ця комісія багато років знаходиться під впливом олігархів. Вони її тримають, вони її фінансують, вони їй ставлять завдання», - зазначила Юлія Тимошенко.


Саме тому, що регулювання здійснюється непрозорими методами, нормативи на тепло для громадян завищені вдвічі. Вони мають буті знижені до обґрунтованих стандартів «державних норм для будівництва», що дозволить значно зменшити витрати громадян на теп­лопостачання.


«Хто дав право поставити в два рази вищу норму на тепло? - запитує Тимошенко. - В Україні на один квадратний метр встановлений норматив у 0,0245 гігакалорії, тоді як у російських Іркутську та Якутії цей показник складає 0,0283 гігакалорії на квадратний метр».


Тобто українські нормативи майже тотожні нормативам північних регіонів Росії. «Ми можемо порівняти температуру в Якутії та в Україні? Різниця зрозуміла?» - зовсім не риторично запитує Тимошенко.


Також лідер фракції нагадала, що в Україні існують затверджені «державні норми для будівництва - так звані ДБН», згідно з якими споживання тепла встановлюється на рівні 0,0128 гігакалорії на один квадратний метр, тобто «у два рази менше, аніж це заклали в тарифи, базуючись на невідомо яких показниках», - резюмувала лідер «Батьківщини».


Найближчим часом буде ухвалюватися законопроект про Комісію з питань регулювання електроенергетики, тому головним завданням Тимошенко вбачає перетворення НКРЕКП в незалежну інституцію, яка буде підконтрольною громадськості. «Нам потрібно її відкрити для суспільства. Там мусять бути споживачі, громадськість, профспілки, роботодавці, енергетики, газовики», - підкреслила вона.

 

Тимошенко також переконана, що «тарифи, їх структура мають виставлятися публічно, а сьогодні це - таємниця за сімома замками».


Окрім цього вона вважає, що для наведення порядку в економіці потрібно якнайшвидше призначити керівника Антимонопольного комітету України (АМКУ). За її словами, «Батьківщина» підтримує відкрите звернення до прем'єр-міністра України щодо негайного внесення в парламент та розгляду цього питання:


«Утім, фракція підтримає лише незаангажованого кандидата, який буде здатний боротися з олігархами та монополіями, оскільки АМКУ може стати або інструментом «даху» для монополій, або ще більш сильною зброєю проти них, ніж Генеральна прокуратура проти злочинності».


ДЕ НАШ ГАЗ?


До речі, розслідувати потрібно не лише питання зловживань монополістів. Наприклад, якби свого часу нова влада повернула у державну власність незаконно передані у приватні руки газові родовища, Україна могла б забезпечити потреби бюджетного сектору та житлово-комунального господарства газом власного видобутку.


На думку Юлії Тимошенко, це досі можна зробити, якщо держава поверне контроль над родовищами, якими користується оточення екс-президента Януковича. Тимошенко спростувала нещодавну тезу очільника НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва про те, що 7 млрд кубометрів газу з видобутих в наший країні об'ємів належать «закордонним інвесторам» і продається за ринковими цінами. «Поки що жоден з них не видобув жодного мільйону кубометрів газу, вони зараз лише думають - чи вкладати, чи не вкладати», - заявила вона.


Фактично ці 7 млрд кубометрів - це газ, який досі незаконно отримують структури оточення екс-президента. Важко назвати їх іноземними (та й взагалі хоч якимось) інвесторами. Тому Тимошенко й наполягає на поверненні цих родовищ державі. Адже йдеться про сот­ні мільйонів доларів.


Голова «Батьківщини» дивується: «Як так може бути, що Янукович поїхав, а вся його братія залишилася і видобуває газ? Потрібно терміново порушити кримінальні справи проти тих, хто ці родовища безкоштовно забрав. Сьогодні газ мусить працювати на Україну, й працювати за нормальною ціною!» - резюмувала Юлія Тимошенко.

 

 

 

 


РОЗІБРАТИ ТАРИФИ НА МОЛЕКУЛИ Й АТОМИ!


Лідер фракції «Батьківщина» вважає, що нові тарифи на житлово-комунальні послуги та природний газ для населення є безпідставно завищеними. І пропонує Верховній Раді дослідити обґрунтованість цього шляхом створення тимчасової слідчої комісії.


«В такій країні, як наша, яка воює, яка має, на жаль, 90% бідних людей, нам потрібно поставити ринково обґрунтований, але мінімальний тариф. Не знищуйте людей, бо вони просто будуть неплатоспроможні», - сказала Юлія Тимошенко.


«Я хочу запропонувати створити (а це абсолютно дозволено законом) слідчу комісію в парламенті, яка об'єднає всі фракції, яка ці тарифи розкладе на молекули і атоми, яка проаналізує кожен бухгалтерський документ», - сказала вона. «Тому що не можна вбивати людей: на фронті - Путіну, в тилу - українській владі. Тому я пропоную створити таку слідчу комісію буквально на наступному тижні», - зазначила політик, наголосивши, що сама готова її очолити.

 

 

 

 


Останнє підвищення тарифів на газ для населення Юлія Тимошенко назвала «геноцидом нації» і заявила про необхідність владі дбати про людей.


«Треба, щоб у цей важкий час влада, уряд, президент стали з країною одним цілим, і щоб вони з вами говорили як з партнером. І якщо важко, вони вам пояснили, як формуються тарифи, і щоб ви відчули, якщо з вас беруть зайву копійку, то це справедливо, і головне, щоб ви вірили, що це справедливо», - зазначила вона.


Водночас лідер «Батьківщини» виступила за формування ринкових тарифів на газ для населення. «Ніякої дотаційності. Нам потрібно сформувати ринковий тариф, який повністю окупить всі затрати, але який не створює надприбутків НАК «Нафтогаз», - вважає Юлія Тимошенко.


Адже сьогодні, на її думку, тарифи на газ для населення завищені через величезну корупційну складову у діяльності «Нафтогазу».


«Треба зрозуміти реальний тариф на український газ. А це - 19,5 млрд кубічних метрів на рік. Додаємо ПДВ і отримуємо 1111,9 гривні за тисячу кубічних метрів. Додаємо 2 мільярди російського газу по 248 доларів за тисячу кубічних метрів, тому що нам саме стільки не вистачає на потреби населення. Ми додаємо тариф на транспортування до споживача і отримуємо ціну-мікс за цей російський і український газ. Це 1609,2 гривні. Тобто якщо ми все з вами повністю складемо, з врахуванням всіх складових, ринковий тариф з транспортуванням - 2355,7 гривні. Ми порівняємо дві ціни - 7158 гривні і реальна обґрунтована ринкова ціна, яка базується на міксі російського і українського газу - 2355,7 гривні»,- пояснила вона.

 

 

 

 


На думку Тимошенко, НАК «Наф­тогаз України» потрібно ліквідувати як надбудову і величезний корупційний осередок в країні.


«Більшу частину українського газу видобуває компанія «Укргазвидобування» і цей газ продає «Наф­тогазу», - сказала вона.


Собівартість видобутку газу в Україні становить $23,5. За словами Тимошенко, ця сума є бухгалтерською цифрою, взятою з контрак­ту між НАК «Нафтогаз України» і «Укргазвидобування».


«Якщо мені на тиждень дадуть трошки подивитися на бухгалтерські документи «Укргазвидобування», я вам покажу, що насправді ціна нижча ніж $23,5. Тому що там все життя - відкати. Там все життя є завищені ціни, тому що на цьому живе весь корумпований політикум»,- заявила народний депутат.


«НАК «Нафтогаз України» - це надбудова. «Укргазвидобування» видобуває газ, «Укртрансгаз» транспортує газ. А справжня реформа полягає в тому, щоб залишити ці дві реальні структури. А надбудова - НАК «Нафтогаз», яка покликана концентрувати всі гроші і потім творити там мегакорупцію, - мусить бути ліквідована», - наголосила лідер «Батьківщини».


За матеріалами сайту batkivshchyna.com.ua
підготувала Олена ПОЗНЯКОВА
Фото Олександра ПРОКОПЕНКА

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (684)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области