ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

До Іловайської трагедії призвели прорахунки президента і неадекватні дії Міноборони

  287   0 20.10.2014, 17:46 | Новости, Политика
До Іловайської трагедії призвели прорахунки президента і неадекватні дії Міноборони

 

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування обставин трагічних подій, що призвели до загибелі та захоплення в полон бійців добровольчих батальйонів, а також Збройних сил України біля міста Іловайськ Донецької області сьогодні оприлюднила проміжний звіт.

 

У документі, який представив голова ТСК, член фракції "Батьківщина" Андрій Сенченко, вказано на стратегічні помилки президента України, які призвели до трагедії, - відмова ввести воєнний стан та кадрові призначення в Міноборони і Генштабі.

 

"Ми не маємо права не відповісти на всі ті питання, які поставило суспільство", - сказав Сенченко.

 

За його словами, упродовж усього періоду роботи ТСК на комісію здійснили жорсткий тиск з метою не допустити представлення звіту.

 

"Однак проміжний звіт підготовлений і його підписали 8 з 11 членів ТСК. Не підписали звіт два депутати від фракції Партії регіонів та один народний депутат від фракції "Удар", - уточнив Андрій Сенченко.

 

Він також зазначив, що робота ТСК триватиме до останнього дня каденції цього парламенту, а далі всі матеріали буде передано парламенту нового скликання. Андрій Сенченко висловив сподівання, що новообрана Рада продублює створення комісії з метою проведення повного розслідування.

 

"Незважаючи на великий суспільний резонанс, ні Міністерство оборони, ні Генеральний штаб досі не відповіли на запитання комісії щодо втрат Збройних сил України при прориві нашого угрупування з іловайського котла, спрямовані на їхню адресу ще 10 вересня 2014 року", - заявив голова ТСК.

 

За його словами, за оцінками Комісії, кількість поранених та загиблих під Іловайськом складає біля тисячі осіб.

 

"Результати розслідування, проведеного Комісією, дозволяють зробити головний висновок: існує серйозна стратегічна помилка президента, який не ввів воєнний стан. Наступна серйозна помилка - це призначення Гелетея і Муженка", - сказав Сенченко.

 

Окрім того, ТСК зробила наступні висновки:

 

1. В основі причин, що призвели до Іловайської трагедії, полягають фундаментальні проблеми в організації оборони країни. Стаття перша Закону України "Про оборону України" дає визначення шести ознак, наявність кожної з яких підтверджує факт агресії з боку іноземної держави. Дії Російської Федерації на території України співпадають з п'ятьма з них і повністю підтверджують факт збройної агресії проти України.

 

Статтею четвертою зазначеного Закону передбачено, що у разі збройної агресії або загрози нападу на Україну президент України приймає рішення про введення воєнного стану в Україні або на окремих її територіях.

 

2. Не введення воєнного стану призвело до дезорганізації управління військовими діями, що значною мірою зумовило іловайські події.

 

3. Помилкові кадрові рішення істотно ускладнили обстановку, а неадекватні дії міністра оборони Гелетея В.В. і начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройними Силами України Муженка В.М. призвели до іловайської трагедії.

 

На засіданні Слідчої комісії 1 жовтня 2014 року міністр оборони Гелетей В.В. і начальник Генерального штабу Муженко В.М. продемонстрували незнання положень про міністерство і Генштаб, затверджених Указом президента України, а також необізнаність про зміст Закону України "Про оборону України". Такий рівень готовності до керівництва міністерством оборони і Генеральним штабом безумовно позначився на якості виконання Гелетеєм В.В. і Муженком В.М. своїх посадових обов'язків.

 

Рівень координації дій силових структур, навіть для умов АТО, був і залишається незадовільним.

 

Реально зашкодити трагічному розвитку подій могла своєчасна реакція міністра оборони Гелетея В.В. та керівника АТО - начальника Генштабу Муженка В.М. на інформацію про вторгнення російських військ, що надходила 23 і 24 серпня.

 

Однак це могло перешкодити проведенню параду в Києві та святковим настроям міністра і начальника Генштабу напередодні нагородження та чергової генеральської зірки. Інших, скільки-небудь логічних пояснень їх злочинній бездіяльності придумати неможливо.

 

Первісна спроба списати іловайську трагедію на нібито втечу керівника Сектору Д генерала Литвина П.М. є повністю необґрунтованою. Командування Сектору Д виконувало покладені на нього завдання до ліквідації сектора рішенням керівництва АТО в 24.00 24 серпня поточного року.

 

4. Іловайська трагедія мала не лише важкі військові, але й не менш важкі політичні наслідки для країни. Результатом помилок, які були допущені військовим керівництвом країни, стали сотні людських життів і покалічених доль. Стала падати довіра народу до керівництва країни й армії.

 

"На жаль, після усвідомлення країною Іловайської трагедії та її наслідків, не відбулось усвідомлення персональної відповідальності тими, хто в ній винен", - наголошується у звіті Тимчасової слідчої комісії.

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2020 (561)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)
Апрель 2020 (1234)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области