ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Тимошенко разоблачила намерения Януковича

  6628   0 25.02.2011, 13:09 | Новости, Политика

Сегодня Юлия Тимошенко на своем «twitter» обнародовала письмо, описывающее намерения Украины по отношению к МВФ. «Як і обіцяла, даю вам лінк на лист намірів України до МВФ, де п.16 легалізує корупційну оборудку РУЕ», - написала в своем обращении Юлия Тимошенко.

Текст данного письма:

 

Київ, 10 грудня 2010
Домініку Стросс-Кану
Виконавчому директору
Міжнародний валютний фонд
Вашингтон, 20431, США

Шановний пане Стросс-Кан,
1.Економічне відновлення продовжує набирати сили. Зростання може перевищити рівні, передбачені програмою; його підкріплює поступовий перехід діяльності з експорту на внутрішньо-орієнтовані сектори. Очікується, що споживча інфляція, яка останнім часом дещо зросла внаслідок вищих цін на зерно та вищих адміністративних цін, залишиться в рамках визначених програмою рівнів, а базова інфляція впаде цього року до однозначних показників. Важливо те, що макроекономічні ризики значно скоротились, що сприяло зростанню довіри та дозволило уряду відновити доступ на міжнародні ринки капіталу вперше з 2007 року.
2. Показники діяльності в рамках програми загалом були сильними. Всі критерії, визначені на кінець вересня, було задоволено (Таблиця 1.1.), також було досягнуто стабільного прогресу щодо структурних реформ, які мали завершитись в кінці вересня - кінці жовтня, хоча деякі реформи запроваджувались з невеликою затримкою (Таблиця 1.2). З огляду на такі показники та зобов`язання, викладені в даному листі, ми просимо завершити перший перегляд в рамках «стенд-бай» угоди та надати другий транш в рамках програми.
3. Ми впевнені, що політичні заходи, викладені в нашому листі від 16 липня 2010 року та даному додатковому листі, є адекватними для досягнення цілей нашої програми. Ми готові вжити додаткові заходи у консультації з експертами Фонду, якщо вони знадобляться для забезпечення виконання нашої програми.
Макроекономічна ситуація на 2011
4. Економічні прогнози на наступний рік залишаються переважно сприятливими. Прогнозується, що зростання сягне приблизно 4 відсотків внаслідок нарощування темпів приватного споживання та інвестицій (включаючи державні витрати на Євро-2012). Очікується, що базова інфляція продовжуватиме знижуватись у зв`язку зі все ще значним розривом між фактичним та потенційним обсягом виробництва та розважливою монетарною політикою. Тим не менш, заплановане збільшення адміністративних цін утримуватиме споживчу інфляцію на досить високому рівні у найближчі місяці. Очікується, що дефіцит поточного рахунку залишиться на низькому рівні, склавши приблизно 2 відсотки ВВП, що разом з покращенням довіри на ринку та позитивним підсумковим платіжним балансом підтримає триваюче нарощування міжнародних резервів.
Податково-бюджетна політика
5. Ми залишаємось відданими нашим фіскальним цілям на 2010 рік: загальний дефіцит державного бюджету - на рівні 5 відсотків ВВП, сукупний дефіцит (включаючи «Нафтогаз») - на рівні 6 відсотків ВВП. Однак, внаслідок вищого розподілу доходів за призначенням та перевитрат «Нафтогазу», уряд запровадить жорсткий контроль витрат, в тому числі за рахунок зменшення субсидій для підприємств (3 мільярди гривень), перерахувань населенню (1 мільярд гривень) та капітальних витрат (2 мільярди гривень).
6. Наша бюджетно-податкова стратегія на 2011 рік залишається зосередженою на скорочення загального показника дефіциту до 3,1 відсотків ВВП, що необхідно для підтримки наших середньострокових цілей щодо консолідації заборгованості, зміцнення довіри до державних фінансів та сприяння подальшому зменшенню витрат на позики. Для цього ми подали до парламенту проект бюджету на 2011 рік, який відповідає зазначеним цілям (попередні заходи). Значна частина коригування здійснюватиметься за рахунок зменшення видатків, що буде досягнуто завдяки наступним заходам:
і. Ініціювання пенсійної реформи (параграф 11), яка, як очікується, почне приносити заощадження вже у 2011 році;
іі. Гарантування того, що в 2011 фонд заробітної плати залишиться в рамках бюджетних асигнувань, а зарплати у державному секторі, в середньому, зростуть відповідно до інфляції. Крім того, уряд вживе заходи, спрямовані на заощадження 12,4 мільярдів гривень (1% ВВП) розпорядниками бюджетних коштів на всіх рівнях. Цього вдасться досягнути завдяки: ліквідації вакантних посад, а також посад службовців, які йдуть на пенсію у 2011; зменшення навчання персоналу; обмеження премій і допомоги; переведення частини зарплат на власні джерела доходу бюджетних установ; скасування компенсацій для тих, хто виконує обов`язки відсутніх службовців; обмеження максимальної суми загальної компенсації.
ііі. Збереження субсидій для підприємств (за винятком «Нафтогазу») на стабільному рівні на номінальних умовах (завдяки чому видатки скоротяться на суму еквівалентну 0,2% ВВП).
7. Проект бюджету також містить асигнування для (і) зміцнення соціальних програм, щоб гарантувати, що зростання цін на газ не погіршить стандарти життя найбідніших (особливо дуже бідних); та (іі) збільшення капітальних витрат.
8. Рекапіталізація банків з бюджету у 2011 буде жорстко обмежена витратами, передбаченими кошторисом, але відкладеними з 2010 року. Крім того, для тримання під контролем загального державного боргу, нові державні гарантії у 2011 складуть не більше 15 мільярдів гривень (кількісний критерій ефективності).
Бюджетно-податкові реформи
9. Ми досягнули важливого прогресу у покращенні структури державних фінансів, запровадивши реформи, які спростять структуру податків і зміцнять адміністрування податків, а також зменшать державні витрати.
10. Для стабілізації бюджетно-податкової ситуації, ми ухвалили новий податковий кодекс, метою якого є уніфікація та раціоналізація податкового законодавства, а також покращення, з часом, рівня доходів, і боротьба з ухилянням від сплати податків. Новий податковий кодекс консолідує більшу частину існуючого податкового законодавства та запроваджує значні зміни податкової політики і адміністрування податків. Зокрема, він (і) скасовує низку малих податків; (іі) реформує податок з доходу фізичних осіб, запроваджуючи ставку податку у 17 відсотків для доходів вище десяти мінімальних зарплат; (ііі) переглядає ставку корпоративного податку, включаючи зниження на два пункти у 2011; (іv) передбачає зниження ставки ПДВ до 17 відсотків у 2014; (v) запроваджує податок на нерухомість для великого за розміром житла; та (vi) вносить зміни до правил утримання податків, пов`язаних зі списанням безнадійних банківських кредитів за рахунок резервів (відповідно до регулювань НБУ). Ми переконані, що ця реформа буде нейтральною щодо доходів у 2011 та в середній термін.
11. Ми запровадимо пенсійну реформу, метою якої буде зміцнення фінансових основ пенсійної системи для виконання зобов`язань перед громадянами України. Ця реформа передбачатиме заходи для гарантування збалансованого бюджету Пенсійного фонду України та запровадження у середній термін персональних ощадних рахунків. Для цього уряд до 13 грудня 2010 року подасть до парламенту проект закону (попередні заходи), який буде ухвалено до кінця 2010 (структурний орієнтир), і запровадження якого розпочнеться на початку 2011. Він включатиме:
• Збільшення доходів Пенсійного фонду завдяки податковій реформі, легалізації зарплат і покращенню виплати внесків;
• Поступове збільшення пенсійного віку для жінок протягом 10 років, додаючи по 6 місяців щороку, починаючи з 2011. Пенсійний вік для чоловіків та жінок зрівняється до 2020 року. Також буде запроваджено стимули для жінок подовжувати працювати після 55 років; і
• Запровадження інших заходів, включаючи заходи, зазначені у липневому Меморандумі про економічну і фінансову політику.
12. Ми ініціювали всеохоплюючу реформу державного управління, метою якої є менша за розмірами та ефективніша державна адміністрація. Наразі відбувається перегляд функцій міністерств та центральних органів управління. Його мета - зменшити дублювання та анулювати зайві функції. Більш всеохоплюючий план, включаючи цілі, заходи і графік проведення реформ, буде визначено до кінця березня 2011 (структурний орієнтир).
13. Ми продовжуватимемо наші зусилля щодо покращення системи оподаткування, а також ліквідуємо затримки з відшкодуванням законних вимог про повернення ПДВ. Хоча ми значно зменшили обсяг заборгованості по відшкодуванню ПДВ, ми не очікуємо, що зможемо ліквідувати її повністю до кінця грудня, як це планувалось. Ми просимо про зміну індикативного цільового показника на кінець року, збільшивши його до 1,5 мільярдів гривень. Ми рішуче налаштовані на подальший прогрес у цій сфері, і ми ліквідуємо заборгованість на початку 2011. Крім того, до кінця 2011 (структурний орієнтир) ми запровадимо більш систематизований, вчасний і прозорий процес відшкодування, який відповідатиме рекомендаціям останньої місії фіскального департаменту МВФ. Зокрема, буде покращено процедури реєстрації платників ПДВ, включаючи запровадження електронної звітності та обліку ПДВ, запровадження реєстру податкових накладних, автоматичну компенсацію чесним платникам податків та запровадження відповідальності держави за несвоєчасне відшкодування. Ми також утримаємось від подальшого випуску облігацій по відшкодуванню ПДВ, повністю покладаючись на існуючі процедури готівкового відшкодування ПДВ.
Нафтогаз
14. Фінансова позиція «Нафтогазу» в 2010 році покращилась, але все одно відстає від наших цілей; його дефіцит, скоріш за все, сягне 15 мільярдів гривень. Це відображає менші обсяги продажу газу та відсутність коригування комунальних тарифів для кінцевих споживачів, що, в свою чергу, знизило сплату за газ «Нафтогазу» комунальними компаніями. Для покращення платіжної дисципліни парламент ухвалив закон про скасування заборони на пеню за прострочені комунальні платежі (попередні заходи), який вже вступив в дію. Він також ухвалив закон, необхідний для того, щоб скористатися особовими рахунками, обов`язковими для сплати всіх комунальних платежів.

15. На 2011 уряд підготував фінансовий план, метою якого є дефіцит «Нафтогазу» на рівні 0,4% ВВП. Цей план включає наступні політичні заходи:
а. Поступове приведення цін на газ для всіх споживачів до рівня, який гарантуватиме збалансовану позицію «Нафтогазу», зокрема завдяки затвердженню у березні 2011 підвищення на 50 відсотків ціни на газ для побутових споживачів та комунальних підприємств, яке вступить в силу 15 квітня 2011 (структурний орієнтир). При необхідності, ми вживемо подальші заходи для гарантування того, що буде досягнуто цільових показників дефіциту в рамках програми.
b. Повне перенесення вищих цін на газ для побутових споживачів на тарифи на опалення. Незалежний регуляторний орган для комунальних тарифів почне працювати у січні 2011. Тим часом, Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) матиме повноваження встановлювати тарифи та давати вказівки (до 16 грудня 2010) комунальним підприємствам збільшити тарифи на опалення для кінцевих споживачів (вступить в силу з 1 січня 2011), щоб відобразити серпневе зростання (попередні заходи). Подальші коригування базуватимуться на оцінці новим регуляторним органом, якщо він вже працюватиме, або НКРЕ індивідуальних структур витрат комунальних підприємств. НКРЕ або новий регуляторний орган продовжуватиме коригувати тарифи на опалення, щоб забезпечити повне перенесення витрат.
c. Жорсткий контроль операційних витрат.
16. Ми досягнули угоди щодо врегулювання комерційної суперечки «Нафтогазу» з РосУкрЕнерго (РУЕ), яка включає наступні елементи: (і) «Нафтогаз» купить 12,1 мільярдів кубометрів газу у «Газпрому» і передасть його щомісячними частковими платежами РУЕ протягом наступного року; (іі) «Нафтогаз» негайно отримає 1,5 мільярди доларів сплати боргу РУЕ перед «Нафтогазом» (еквівалент вартості боргу плюс 0,2 мільярди доларів пені); (ііі) «Газпром» допоможе новій купівлі газу «Нафтогазом» завдяки сплаті авансового платежу у розмірі 1,5 мільярди доларів за транзит газу «Нафтогазом», його буде відшкодовано протягом середнього терміну (плюс 4 відсотки доплати) в залежності від обсягів транспортованого газу та пов`язаної з цим плати за транзит; і (iv) «Газпром» погодився збільшити щорічні обсяги транзиту газу територією України з 100 мільярдів кубометрів, передбачених у газовому контракті, до 112 мільярдів кубометрів.
17. Ми запроваджуємо ширшу реформу та стратегію реструктуризації «Нафтогазу» й енергетичного сектору. Окрім вищезазначених заходів, новий закон про газовий ринок, ухвалений у липні у відповідності до правил ЄС, відкрив для України двері до членства у Європейському енергетичному співтоваристві. Протокол про вступ було підписано 24 вересня, і наш парламент ратифікує його до кінця 2010 року. Ми форсували нашу співпрацю з МФІ щодо проекту модернізації газотранспортної системи. Очікується, що Пакет макрофінансової допомоги в розмірі 610 мільйонів євро, який включає обумовленість для енергетичного сектору, буде підписано невдовзі, а також було досягнуто прогресу щодо пілотних проектів модернізації комплексів ЗПГ та газотранспортної системи за участі ЄБРР та ЄІБ, відповідно до Брюссельської декларації. У наступні кілька місяців ми досягнемо подальшого прогресу щодо (і) приєднання до ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI); (іі) адаптації наших законів до правової структури ЄС; та (ііі) впровадження надійної та прозорої структури газового ринку, включаючи запровадження стратегії розвитку «Нафтогазу» відповідно до умов вступу до Європейського енергетичного співтовариства.
Монетарна і валютно-курсова політика
18. Ми впевнені, що останній скачок споживчої інфляції є тимчасовим, і пов`язаний зі зростанням цін на продукти харчування і адміністративних цін внаслідок засухи. Запланована траєкторія розвитку інфляції залишається переважно на рівні запланованих програмних показників. Однак, вища інфляція поряд з непевними зовнішніми умовами та останнім збільшенням імпорту внаслідок відновлення споживання зменшили чистий потік капіталу на валютному ринку та збільшили тиск на курс обміну. Для підтримки цілей нашої політики, НБУ збільшив свої валютні інтервенції та розширив розміщення депозитних сертифікатів і РЕПО операції, продовжив прямий продаж державних цінних паперів та намагався добитись дострокового погашення надзвичайних позик для підтримки ліквідності. Ми пильно спостерігатимемо за подальшими подіями на валютному ринку та можливими наслідками «другого туру» для інфляції. Крім того, в контексті зростання гнучкості курсу обміну, ми невідкладно зробимо жорсткішою нашу політичну позицію, як того потребує збереження базової інфляції на низхідній траєкторії та підтримка наших резервів іноземної валюти. Це включатиме збереження позитивних реальних ставок рефінансування та подальше прискорення згортання, де це буде доцільно, обсягу кредитів рефінансування, наданих під час кризи.
Ухвалення нових, або реструктуризація існуючих стабілізаційних позик відповідатиме новим стандартам ліквідності, передбаченім у Постанові 327.
19. В подальшому ми очікуємо позитивного розвитку платіжного балансу для підтримки запровадження більш гнучкого курсу валюти. Для цього ми продовжуємо наші зусилля щодо покращення функціонування валютного ринку, а також розробили та узгодили з експертами МВФ план з чітко встановленими термінами (структурний орієнтир на кінець жовтні), який передбачає:
a. Перегляд нормативно-правової бази для відкритої валютної позиції відповідно до найкращих світових практик. Паралельно зі спадом наслідків кризи ми маємо намір поступово вивести з дії Постанову 109. Відкрита валютна позиція розраховуватиметься так, щоб повністю обґрунтовувати резерв на покриття втрат по позикам для кредитів в іноземній валюті та валютних позабалансових зобов`язань. Однак, для того, щоб уникнути створення безпосереднього великого попиту на валюту, ми оголосимо та розпочнемо запровадження поступового графіку запровадження до кінця червня 2011 (структурний орієнтир).
b. Розвиток механізмів хеджування та форвардного валютного ринку. Із впровадженням фінансової стабільності ми маємо намір дозволити банкам краще управляти ризиками завдяки створенню структури для (і) форвардних трансакцій між банками для покриття ризику потенційних збитків внаслідок клієнтських трансакцій; (іі) форвардних трансакцій між банками без основних операцій до кінця червня 2011 (структурний орієнтир).
c. Зміцнення структури для визначення курсу обміну. До кінця грудня 2010 курс обміну для урядових трансакцій з НБУ відхилятиметься від курсу обміну на міжбанківському ринку не більше, ніж на 2 відсотки.
d. Скасування пенсійного податку. До кінця грудня 2010 року уряд внесе поправки до Закону «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування», з метою постійного скасування зборів з безготівкових операцій купівлі-продажу іноземної валюти (структурний орієнтир).
Політика фінансового сектору
20. Ми залишаємось відданими ідеї відновлення стійкості банків. Приватні банки знаходяться на шляху до повної рекапіталізації до кінця грудня (структурний орієнтир), відповідно до ухваленого НБУ плану щодо впорскування капіталу та запровадження заходів зі зменшення обтяжених ризиками активів.
Приблизно 60 відсотків потреби капіталу у приватних банках, визначених під час розширеного аудиту, було завершено до кінця жовтня. Вісімнадцять банків знаходяться на стадії ліквідації, у чотирьох банках залишається тимчасова адміністрація. З покращенням фінансових умов банків ми продовжуватимемо визначати можливості для поступового скасування заходів щодо відмови від правозастосування щодо боржника, запроваджених під час кризи. Для цього до червня 2011 ми анулюємо Постанову 650. Ми також створимо у 2011 систему стандартів і правил звітності відповідно до МСФЗ, і зробимо її обов`язковою для банківської системи.
21. Ми досягнули подальшого прогресу у вирішенні проблеми «Надра» банку. Аудит на базі МСФЗ, який було завершено наприкінці жовтня (структурний орієнтир), визначив недостачу капіталу у розмірі 8,8 мільярдів гривень для досягнення 10-відсоткового Нормативу достатності капіталу. Будь-яке рішення повинно базуватись на принципах найменшої вартості для уряду і адекватної ліквідності, а також захищати інтереси уряду. Всі позикові зобов`язання перед НБУ повинні бути залагоджені відповідно до узгодженого графіку.
22. Крім того, ми продовжимо наші зусилля щодо вирішення проблеми банків, в яких відбулась інтервенція держави. Розширений аудит визначив існування значної додаткової недостачі капіталу у трьох раніше ракапіталізованих державних банках. У грудні ми оберемо міжнародно визнаних фінансових та юридичних радників для оцінки фінансової життєздатності і потенціалу цих банків. Вони підготують рекомендації для вирішення цієї проблеми, відповідно до принципу найменшої вартості для уряду. Якщо цю оцінку буде відкладено на 2011 рік, ми звернемось до регулятора, щоб зайнятись рекапіталізацією і скороченням витрат у 2011. Якщо у якийсь момент НБУ, у консультаціях з урядом, вирішить, що будь-який з цих банків є нежиттєздатним, ми готові вжити належні заходи, включаючи його злиття з життєздатними банками або його ліквідацію.
23. Наразі відбувається детальний аудит («дью ділідженс») двох державних банків. Дві поважні міжнародні аудиторські фірми, обрані на базі рекомендацій експертів МВФ, проводять цю роботу з метою завершити її до кінця грудня (структурний орієнтир). Цей аудит оцінить фінансові, правові та операційні ризики, адекватність управління ризиками і внутрішнього контролю, а також майбутню життєздатність за різного розвитку подій.
24. З огляду на фінансову кризу, яка завершилась лише нещодавно, ми зосереджуємо нашу увагу на запровадженні всеохоплюючої стратегії для ефективного вирішення питання проблемних кредитів. Було створено робочу групу, очолену НБУ, яка діє відповідно до плану економічних реформ президента. Ключові сфери її роботи і прогресу включають:
a. Податкова політика. Чинний податковий закон не передбачає належних стимулів для повної реалізації проблемних кредитів. Ми внесемо зміни до податкової політики, які підходитимуть для питань, пов`язаних з втратами від списаних безнадійних кредитів і продажу проблемних кредитів третім особам відповідно до найкращих світових практик. Ми також збережемо поточне формулювання банківських резервів у розмірі до 40 відсотків позик та інших релевантних активів у 2010, та 30 відсотків у 2011 і далі.
b. Законодавство про банкрутство. Поправки до законів і регулювань, якими керуватимуться при банкрутстві корпорацій, буде введено в дію до кінця червня 2011 (структурний орієнтир), включаючи поправки до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та пов`язаних з цим законів і регулювань для того, щоб прискорити процес визнання банкрутом, зробити його прозорішим, і сприяти позасудовій реструктуризації, в тому числі завдяки терміновому затвердженню судом угоди про реструктуризацію, узгодженої у позасудовому порядку. Ми також ініціюємо роботу над законодавством щодо банкрутства фізичних осіб у консультаціях, при потребі, з експертами Світового Банку та МВФ. Ми дозволимо мораторію на позбавлення права викупу закладеного майна втратити силу наприкінці грудня, як і планувалось.
c. Ми також запровадимо реформи у таких питаннях, як судове правозастосування і безпека гарантій щодо позики.
25. Ми продовжимо іншу роботу по зміцненню наглядових та регуляторних рамок. У співпраці зі Світовим Банком і МВФ було підготовлено законодавство, яким керуватимуться остаточні контролери та консолідований нагляд. Проекти законів про остаточних контролерів та консолідований нагляд було подано до Ради. Основні заходи протягом шести місяців після їхнього вступу в силу включатимуть ухвалення банківських регулювань щодо остаточних контролерів і консолідованого нагляду. Ми також вживемо подальших зусиль для завершення і ефективного запровадження Меморандумів про порозуміння з наглядовими органами іноземних банків.
26. Для покращення функцій звітності і доступу до секретної інформації, збільшення довіри на ринку та сприяння розвитку ринку капіталу ми маємо намір у 2011 році об`єднати два існуючих депозитарії і створити єдиний центральний депозитарії, який повністю відповідатиме міжнародним стандартам. Центральний депозитарій управлятиметься якомога прозоріше на базі узгоджених принципів корпоративного управління для представництва інтересів гравців ринку і держави. Участь держави передбачатиме розробку ефективної правової бази та зведення до мінімуму фінансування за державні кошти.
Захисні механізми
27. В контексті другого перегляду ми сформулюємо узгоджений план по запровадженню рекомендацій місії з оцінки захисних механізмів 2010, метою якого буде покращення автономії НБУ та зміцнення його структури контролю, звітності й аудиту.
Моніторинг програми
28. Поетапність даної домовленості і квартальний графік перегляду залишились без змін (Таблиця І.1). попередні заходи та структурні орієнтири викладені у Таблиці І.2; кількісні цілі на кінець грудня 2010 та кінець березня 2011, а також постійні критерії виконання викладено в Таблиці І.3. Спільна позиція керівництва України та експертів МВФ щодо моніторингу програми детально викладена у ТМП (Технічному Меморандумі про порозуміння), який додається нижче.

З повагою,

Микола Азаров
Прем`єр-міністр України

Федір Ярошенко
Міністр фінансів

Володимир Стельмах
Голова НБУ

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2020 (640)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)
Апрель 2020 (1234)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области