ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           

Ющенко: У вогні Майдану згоріла ідея новітньої Російської імперії

  530   0 03.03.2014, 19:56 | Новости, Политика
Ющенко: У вогні Майдану згоріла ідея новітньої Російської імперії

Третій президент України Віктор Ющенко вважає, що введення російських військ в Україну – це помста і «прагнення зберегти її у зоні впливу будь-якою ціною чи просто чергова кривава розвага оскаженілого диктатора».

«Такі дії вчиняють терористи, бандити», – заявив він.

3 березня Віктор Ющенко оприлюднив заяву, якою закликає міжнародних партнерів у демократичному світі докласти максимальних зусиль, щоб зупинити «цей сценарій упокорення українців», дати всебічну оцінку всім порушенням, вчиненим Росією, у тому числі ініціювати розслідування у Міжнародному кримінальному суді у Гаазі.

Заяву подаємо повнотекстово:

«Сталася надзвичайно трагічна подія, яка матиме наслідки для всього світу – збройна окупація Росією території Української держави. Російські війська зайшли без упізнавальних знаків і здійснили переворот у кримській владі, на чолі якої поставили сумнівних осіб з кримінальним минулим. Такі дії вчиняють терористи, бандити; такі дії безчестять армію і країну, яка її направляє з такою місією. Ганебні події зрежисовано у Харкові та Донецьку, де спеціально завезені російські громадяни як зграя знущаються з українського прапора, з пам’яті щойно загиблих українських героїв Майдану, б’ють українських патріотів. Місцева і центральна влада, українські правоохоронні органи мають негайно захистити українських громадян від цього дикого свавілля. Світ має дізнатися якомога більше правди про ці перші дні тихої окупації Криму і провокацій на Сході.

Необхідність захисту прав російськомовного населення – це пропагандистський штамп, незугарне виправдання російської військової агресії. Я хочу називати ці речі своїми іменами. Введення військ – це помста Україні, прагнення зберегти її у зоні впливу будь-якою ціною чи просто чергова кривава розвага оскаженілого диктатора. Ми бачили це у Грузії. Зараз ми це бачимо в Україні.

Я твердо переконаний і хочу, щоб міжнародна спільнота почула цю позицію: жодних підстав, як от обмеження прав російської меншини, незаконних дій щодо її представників у Криму не було. Ані системних, ані поодиноких випадків немає. Особливим цинізмом виглядає те, що Росія зі зброєю захищає права етнічних меншин на автономію в сусідніх державах, абсолютно зневажаючи це право всередині своєї багатонаціональної країни.

Втім, сумніву в ідеологічній основі цієї війни немає. У вогні Майдану згоріла ідея новітньої Російської імперії. За свободу України вкотре в нашій історії сплачена ціна життями і здоров’ям українських патріотів. Українці у ХХІ столітті вибороли знову своє історичне право визначити власне майбутнє і жити у своїй країні. Їхня смерть ще не оплакана, а українське суспільство ще не одужало від шоку масових убивств, а вже запущено найбільш абсурдний і страшний сценарій Кремля – війна з волелюбним народом.

Націлившись на Україну, Росія порушила двосторонні та багатосторонні міжнародні зобов’язання. Одна країна порушила всю логіку міжнародних відносин. Втім, навіть міжнародна ізоляція, яка набуває все більш реальних рис, не зупиняє російські війська від нападу на українські військові частини. Це виклик всьому цивілізованому світу. Це виклик загальнолюдській моралі, коли садистів з «Беркуту» запрошено до лав російських спецпідрозділів, які добивають паростки громадянського суспільства у Москві. Коли патріотів названо терористами, і проти них вчиняються провокації та інформаційні диверсії. Усі, хто не побачив ролі Кремля у сценарії проти Майдану, мають нарешті прозріти: офіційна російська влада веде свої збройні сили у відповідь на нашу демократичну перемогу.

Ідеологічний конструкт про братні народи, який експлуатувався до останнього, аби відвернути Україну від європейського шляху і затягти Україну в черговий імперський союз, зруйновано назавжди одностайним голосуванням за війну у Державній думі. Подвійність стандартів проглядається в і тому, що політичне керівництво Росії, яке постійно називало дипломатичні зусилля ЄС і США втручанням у внутрішні справи України, проявило безсумнівну готовність воювати з мирною країною і нав’язувати їй маріонетковий уряд. Я закликаю усіх наших міжнародних партнерів у демократичному світі докласти максимальних зусиль, щоб зупинити цей сценарій упокорення українців, дати всебічну оцінку всім порушенням, вчиненим Росією, у тому числі ініціювати розслідування у Міжнародному кримінальному суді у Гаазі. Український парламент має створити для такого розслідування усю необхідну правову базу і зробити це негайно. Зараз ми також потребуємо великої міжнародної місії, яка забезпечить врегулювання ситуації мирним шляхом.

Сьогодні я вірю, що війни не буде, оскільки я усвідомлюю масштаб її можливих наслідків. Сьогодні я називаю цей сатанинський план кремлівської влади великою історичною помилкою країни, яка авторитаризмом, мілітаризмом, ксенофобією уже фактично заведена у історичну безвихідь. Кремль чіпляється на ілюзії минулої величі, сліпий до катастрофічного стану власної країни.

На жаль, уже зараз можна говорити, що багатовікові відносини двох народів будуть отруєні кров’ю можливих жертв цього потенційно величезного конфлікту. Тому я прошу українських військових докласти усіх зусиль для того, щоб не допустити початку третьої світової війни. Аналогії з 1939 роком зараз надто очевидні.

Я пишаюся українськими громадянами, які вистояли на Майданах, які безстрашно боролися за свободу, які трагічно загинули за Україну. «Душу й тіло ми положим нашу свободу» - цей рядок українського гімну кличе кожного з нас до захисту цієї свободи вже у лавах Збройних сил України. Українські військові уже показали гідний приклад відстоювання своєї країни. Вірність присязі цих мужніх людей, сміливість і відданість Україні усіх наших співгромадян є запорукою нашого мирного завтрашнього дня. Українці мудрий народ, який мирно здобув свою незалежність 1991 року. Правда на нашій стороні, і саме тому ми зможемо дати відсіч агресії».

Нагадаємо, 2 березня перший президент України Леонід Кравчук висловив обурення вторгненням російських військ на територію України і заявив, що готовий зі зброєю захищати її територію.

Також другий президент України Леонід Кучма висловив сподівання, що в межах підписаного ним у 1994 році Будапештського меморандуму про гарантування територіальної цілісності України, США, Великобританія, Росія, Франція і КНР виконають усі взяті на себе зобов'язання щодо захисту цілісності України.

Також три президенти України – Кравчук, Кучма та Ющенко – закликали владу розірвати Харківські угоди про базування Чорноморського Флоту Росії в Криму, підписані Дмитром Медвєдєвим та Віктором Януковичем у 2010 році.
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (799)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области