ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Профільний комітет просить генпрокурора надати інформацію про хід розслідування розгону мирних зібрань

  239   0 05.12.2013, 15:31 | Новости, Политика
Профільний комітет просить генпрокурора надати інформацію про хід розслідування розгону мирних зібрань

Генеральному прокурору України
Пшонці В.П.
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Шановний Вікторе Павловичу!

До мене як до Голови Комітету, до предмету відання якого відноситься законодавче забезпечення правоохоронної діяльності та парламентський контроль за практикою застосування прийнятих з цих питань законів України, звертаються народні депутати України, депутати місцевих рад, представники засобів масової інформації, громадські діячі, а також посли іноземних держав та окремі посадові особи посольств і міжнародних правозахисних організацій з питанням щодо правомірності дій прокуратури, міліції, внутрішніх військ та інших правоохоронних органів, які відповідальні за забезпечення конституційних прав і свобод громадян під час проведення у листопаді-грудні ц.р. Народного віче у м. Києві.

Перед парламентським Комітетом і мною особисто ставляться питання про те, чи закладені в основу законів, які регламентують діяльність правоохоронних органів України, моральні принципи. Надзвичайно гостро стоїть питання про те, чи дозволяє мораль, а відповідно й чинне законодавство України працівникам прокуратури вибірково реагувати на порушення з боку працівників спецпідрозділів та інших працівників міліції, так званих «тітушків та учасників мирних зібрань.

Особам, що звертаються до Комітету, не зрозуміло чому попри публічні заяви Президента України та Генерального прокурора України про те, що до учасників мирних зібрань не будуть застосовані силові та репресивні заходи, а також чому попри те, що чинне законодавство забороняє застосування сили та спецзасобів для розгону громадян, які збираються мирно, без зброї і проводять мітинги, спеціальні підрозділи міліції і внутрішніх військ вночі 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності о 4 годині ночі з особливою жорстокістю застосували фізичну силу і спецзасоби до підлітків, студентів, жінок та інших мирних громадян. При цьому, зазначені особи не просто грубою силою були витіснені з Майдану, а працівники спецпідрозділів переслідували їх у дворах та вулицями аж до Михайлівської площі, наносили удари гумовими кийками потерпілим людям.

Аналогічними були дії працівників підрозділу «Беркут» у м. Києві на вул. Банковій 1 грудня 2013 р., адже силові дії і спецзасоби були застосовані не до провокаторів та зачинщиків бійки, а до журналістів, медиків, просто перехожих, а також народних депутатів України, які прибули для припинення протистояння з міліцією.

Народний депутат України А.М. Міщенко, який при цьому отримав тілесні ушкодження і перебуває на стаціонарному лікуванні, повідомив, що працівники підрозділу «Беркут» не просто застосовували силу до мирних громадян, а робили це з особливою жорстокістю, добиваючи гумовими кийками та ногами навіть тих людей, які лежали на землі чи просто стояли на вулиці, не здійснюючи жодного опору чи будь-яких інших активних дій стосовно працівників міліції.

А.М. Міщенко також заявляє, що близько 16:45 1 грудня ц.р. він разом з іншими народними депутатами України прибув на вул. Банкову і став очевидцем того, як працівники спецпідрозділу міліції «Беркут» «по звірячому та несамовито били усіх (у тому числі журналістів), хто знаходився на вулицях Банковій та Інститутській.»… Намагаючись перешкодити цим вочевидь протиправним діям співробітників «Беркуту», він пред’явив посвідчення народного депутата України і, показуючи його працівникам міліції, став закликати їх негайно припинити застосовувати фізичну силу та спеціальні засоби до мирних людей… «Натомість п’ятеро працівників «Беркуту» не лише відверто проігнорували ці законні вимоги, але й нанесли народному депутату України удари кийками, цілячись в голову».

Особливе занепокоєння викликають факти притягнення до кримінальної відповідальності та застосування запобіжного заходу взяття під варту потерпілих від дій працівників спецпідрозділів. Подання слідчих про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту осіб, які отримали тілесні ушкодження, розцінюється як спроба органів досудового розслідування ухилитись від проведення належної медичної експертизи потерпілим, приховати від суспільства наслідки розгону мирних демонстрантів. Крім того, це свідчить про справжній зміст так широко розрекламованого нового Кримінального процесуального кодексу України як «самого гуманного та такого, що відповідає європейським стандартам». Вибіркове та безпідставне взяття під варту мирних учасників акції 1 грудня цього року на підставі нового КПК свідчить про його придатність до застосування кримінальних репресій.

Нереагування правоохоронних органів на повідомлення ЗМІ про 14 безвісті зниклих учасників мирних зібрань у м. Києві, «більшість з яких зникла у ніч жорстокого розгрому мирної демонстрації на Майдані» 30.11.2013 р. нагадує ситуацію за якої із-за небажання кримської міліції, а також колишнього керівництва МВС України, своєчасно реагувати на заяву батьків про безвісті зниклих дітей, були вбиті двоє неповнолітніх дівчат.

У цьому зв’язку викликає серйозне занепокоєння заява народного депутата України Олійника В.М. «про можливе підкидання трупа на Майдані».

Такі заяви можуть, з одного боку, свідчити про те, що такі трупи потерпілих від нападу «Беркуту» на учасників мирної акції 30 листопада цього року уже є і влада намагається їх легалізувати, поклавши відповідальність за цей свій злочин на опозицію. З іншого боку, такі заяви можуть свідчити про те, що влада готується до нового силового розгону мирних акцій, не виключаючи заподіяння смерті учасникам акції.

Виходячи з викладеного, керуючись статтями 14, 17, 22, 29 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», прошу у порядку нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян провести прокурорську перевірку та невідкладно поінформувати Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності з наступних питань:

1. Про вжиті заходи правоохоронними органами по розшуку зниклих під час акції у м. Києві 14 учасників мирної акції у м. Києві, про що повідомляють засоби масової інформації. Направити до Комітету список таких учасників із зазначенням їх прізвищ та інших даних, які ідентифікують особу.

2. Про результати перевірки заяви народного депутата України В.М. Олійника щодо «можливого підкидання трупа на Майдані незалежності».

3. Про законність створення та функціонування у системі МВС спеціальних підрозділів особливого призначення «Беркут», а також наявності законних підстав задіяння цих підрозділів 30 листопада та 1 грудня ц.р. для розгону мирних зібрань у м. Києві.

4. Про підстави та обґрунтованість подань слідчих щодо обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту 9 затриманих учасників мирних зібрань, які отримали тілесні ушкодження під час затримання їх працівниками спецпідрозділів.

5. Про результати медичної експертизи взятих під варту учасників мирних зібрань, які отримали тілесні ушкодження під час затримання їх працівниками спецпідрозділів.

6. Про вжиті заходи щодо притягнення до передбаченої чинним законодавством відповідальності так званих «тітушків», які 1 грудня 2013 року спровокували заворушення на вул. Банковій.

Інформацію про вищезазначене прошу надіслати до Комітету до 9 грудня 2013 року, а також бути готовим поінформувати членів Комітету на слуханнях у Комітеті із зазначеного питання.

Про дату, місце і час проведення цих слухань Вас буде повідомлено додатково.

З повагою

Голова Комітету А.А. Кожем´якін
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (359)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области