ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Валерій Головко: «Європа — це цивілізоване суспільство, яке не просто дає кошти. ЄС впливає на їхнє якісне і правильне використання»

  387   1 04.12.2013, 00:37 | Статьи, Политика
Валерій Головко: «Європа — це цивілізоване суспільство, яке не просто дає кошти.  ЄС впливає на їхнє якісне і правильне використання»

Економіст, фахівець із зовнішньоекономічної діяльності, народний депутат України («Батьківщина») Валерій Головко під час програми «Три питання» на порталі INTV.UA розповів про необхідність негайної підтримки підприємців та про те, що робитиме нова влада після перемоги в 2015 році.

Дос’є

Валерій Головко народився 14 грудня 1965 року. У 1989-му закінчив Полтавський кооперативний інститут за фахом «економіст». Продовжив освіту в Українському інституті ринкових відносин та підприємництва та у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при президентові України.
Працювати розпочав у 1989 році на посаді старшого інженера в Управлінні торгівлі Полтавського міськвиконкому. У 1991–1992 рр. — заступник директора в Полтавському товаристві «Легенда», впродовж 1992–2002 рр. — менеджер спільного українсько-німецького підприємства «Полімпекс», з 2002 року — директор закритого акціонерного товариства «Торговий дім ЦУМ».
Депутат Полтавської обласної ради V та VI скликань. Член постійної комісії з питань бюджету, підприємництва та управління майном.
Був головою Ради підприємців у Полтавській області.
На парламентських виборах 2012 року обраний народним депутатом України за списком партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», №56 у виборчому списку.


— Пане Валерію, ви були в передніх лавах народних депутатів, які 19 серпня намагалися перешкодити проведенню чергової незаконної сесії Київради. Прокоментуйте, будь ласка, як фаховий держ-управлінець ситуацію з місцевим самоврядуванням у столиці. Чи має право взагалі існувати така державна система, за якої місцеве самоврядування фактично знищене? Натомість вибудувана чавунна вертикаль «смотрящих».

— Почнімо з того, що є чітка норма Конституції щодо місцевого самоврядування, яку неодмінно потрібно виконувати. Кожна громада в будь-якому місті повинна знати, що після того, як закінчується термін повноважень міської ради та міського голови, легітимно і законно мають відбутися вибори. Сьогодні режим нехтує законом і сам впливає на місцеве самоврядування. Коли ми брали участь у блокуванні сесії Київради, то вимагали призначити вибори міського голови і вибори до міської ради. Не може громада жити без мера і без представництва місцевих депутатів.

— У Києві є десять районів, у кожному з яких мешкає близько 300 тисяч населення. Як ви оцінюєте те, що в столиці відсутні районні ради?

— Місцеве самоврядування для того й існує, щоб працювати на благо людей. Насправді я вважаю, що районні ради потрібні, й вони мусять мати широкі повноваження, аби впливати на якість життя містян. Тим більше коли йдеться про величезні райони. Якщо райради просто виконують якусь представницьку функцію, то навіщо вони потрібні? Проте в Києві зі своїм особливим статусом взагалі немає легітимної влади! І ця ситуація дуже влаштовує Банкову.

— Ви були головою Ради підприємців у Полтавській області. Наскільки сприятливий сьогодні бізнес-клімат на Полтавщині?

— Розкажу вам про конкретний випадок, який трапився зі мною у Гадяцькому районі Полтавської області. Мій помічник — приватний підприємець. За заявою якоїсь людини проти нього відкрито кримінальне провадження і розпочато слідство… На цій підставі представники податкової інспекції заходять до офісу. Але переплутали адресу і потрапили до моєї громадської приймальні. Незважаючи на мій статус народного депутата України, вони здійснюють обшук. Такі дії поза будь-якими рамками. Сьогодні підприємцям взагалі не дають можливості спокійно працювати. Як тільки закінчується одна перевірка, відразу приходить інша: спочатку з’являється податкова інспекція, за нею — податкова міліція. Всі ці речі кришує міністр внутрішніх справ. Безпосередньо в областях цим, відповідно, займаються очільники міліції, прокуратура та податкова. Така піраміда сьогодні працює тільки на те, щоб знищити середній і малий бізнес.

— Якщо його знищити, то за рахунок чого буде наповнюватися державний бюджет?

— У нас зовнішній і внутрішній борг по державному бюджету сягає понад 500 млрд гривень. Тому нині ми не кажемо про те, що він наповнюється. Вперше за історію країни влада Януковича і Азарова догосподарювалася до спаду виробництва, падіння ВВП. Це речі неприпустимі. Фактично країна сьогодні знаходиться на стадії дефолту. Водночас, я вважаю, вони і не збиралися рухатися в бік Європи. Для них було важливіше торгуватися, хто дасть більше грошей. Та Європа — це цивілізоване суспільство, яке не просто дає кошти. ЄС впливає на їхнє якісне і правильне використання. Тим часом Янукович змовився із Путіним. Можливо, для досягнення своєї мети Росія навіть піде на якісь поступки: знижки на газ, кредитні ресурси. Проте Януковичу понад усе потрібно залишитися при владі після виборів 2015 року і задля цього заручитися підтримкою. Тож ми будемо закликати світову громадськість запровадити персональні санкції проти нинішніх державних осіб.

— Уявімо собі, що не вийде у Януковича перемогти в 2015 році. Прийде нова влада. Що вона мусить робити, аби люди змогли відчути якщо не покращення, то хоча б полегшення? Наприклад, у перші сто днів…

— Насамперед потрібно дати податкові канікули звичайному підприємцю (не важливо, представник він малого чи середнього бізнесу). Дуже важливо, щоб правила чи норми регулювання підприємницької діяльності, які запроваджуються, були зрозумілими. І їх не можна весь час змінювати. Також дуже важливо в цій ситуації порадитися із підприємцями. Тут має діяти звичайний, але надто важливий принцип: влада мусить чути людей, які працюють на наповнення бюджету. Свого часу, коли я очолював Раду підприємців у Полтавській області, у нас було ініційовано чимало програм, які б дали можливість бізнесменам почуватися комфортніше. Існував один критерій: якщо ви працюєте у правовому полі й сплачуєте податки, то маєте певні пільги, маєте певні податкові канікули. Ми це відстоювали, і в нас досить добре це виходило. Був період, коли на Полтавщині вдалося стабілізувати ситуацію. Бо будь-які негативні тенденції чи явища лякають людей, і перше, що вони роблять, — йдуть у тінь. Для того щоб цього не було, треба створити максимально сприятливі умови для підприємців.

— Але ж люди мають бачити, куди йдуть ті податки, які вони сплачують.

— Якщо податки надходять до місцевого бюджету, то міська влада повинна показати, як вона використовує кошти. І це нормальна практика. Якщо громадяни бачать, що ці гроші йдуть на ремонт доріг, дитсадочків, будівництво нових шкіл, — чудово. А інакше люди не платитимуть… Тим часом ситуація у соціальній сфері просто катастрофічна! Подивіться, чого влада добилася своєю медичною реформою. Тепер звичайна сільська бабуся, щоб потрапити на прийом до дільничного лікаря, має проїхати кільканадцять кілометрів до іншого населеного пункту.

Але ж пані Богатирьова та «високі фахівці» у медичній сфері не розуміють одного: сьогодні у сільській місцевості немає нормального транспортного сполучення. Подекуди автобуси ходять двічі, а то й один раз у тиждень. То як добратися бабусі до лікаря?

— 13 млрд гривень щороку виділяється на утримання державних інституцій. Навіщо нам потрібна така витратна державна машина? І це тоді, як закриваються лікарні, школи…

— Це насправді величезна сума. За ці гроші можна було б зробити багато корисних речей. Зокрема, підвищити соціальний статус пенсіонерів, чорнобильців, афганців — загалом усіх пільгових категорій громадян, які підпадають під опіку держави. Але згадайте голосування по пенсійній реформі! А коли постало питання про те, щоб додати пенсіонерам 10–20 грн, який скульож почався у залі з боку Партії регіонів!

— Ми ніколи не станемо заможною країною, якщо у нас такою занедбаною буде освіта, особливо у початковій школі…

— Я вважаю профільного міністра пана Табачника зрадником усього українського. Людина, яка так завзято знищує українську школу, не може займати цю посаду. А започаткована ним оптимізація освіти — це суцільний жах! Бездумно закриваються школи без згоди громади, батьків. Людей просто ставлять перед фактом. І це викликає неабияке обурення серед населення. Люди обурені тим, що їхні діти не мають можливості отримати нормальну доступну освіту. Дитину треба будити о п’ятій ранку, для того щоб вона вчасно добралася до сусіднього населеного пункту, де ще збереглася школа. Половина учнів сонні та змучені, а подекуди (і такі випадки справді є) урок замість фахового вчителя проводить прибиральниця. То про яку якість нашої освіти, а отже, нашого майбутнього, можна говорити?!..

Підготував Микола БИКОВ
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (331)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области