ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Немиря: Справа Тимошенко – тест на європейськість влади в Україні (Gazeta Wyborcza)

  67   0 23.10.2013, 14:55 | Новости, Политика
Немиря: Справа Тимошенко – тест на європейськість влади в Україні (Gazeta Wyborcza)

Ярослав Юнко, Gazeta Wyborcza

Григорій Немиря, один з найближчих соратників колишнього українського прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та заступник голови її партії «Батьківщина», вважає, що справа звільнення опозиціонерки є тестом готовності підписання владою в Києві Угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо Тимошенко не звільнять і Угода не буде підписана, президент Віктор Янукович увійде в історію як людина, яка втратила шанс наблизити Україну до Заходу, розповів Немиря в інтерв’ю ПАП (Польська Агенція Преси).

ПАП: До саміту Східного партнерства, що відбудеться в листопаді у Вільнюсі і на якому має бути підписана Угода про асоціацію з Україною, лишилося не так багато часу, проте влада в Києві досі не звільнила Юлію Тимошенко з в’язниці. Чому рішення про це затримується, якщо воно є однією з основних вимог Брюсселя до підписання такого важливого документа для України?

Григорій Немиря: Готовність до розв’язання питання політично вмотивованого правосуддя є перевіркою готовності української влади наблизитися до Європейського союзу. Це дуже незвичайна ситуація, коли країні, з якою було завершено переговори щодо угоди про асоціацію, ставляться умови до її підписання. Це відбувається тому, що Україна, переговори з якою розпочалися в 2007-2008 роках, відрізняється від сьогоднішньої України, яка відходить від демократії та в набагато меншій мірі відповідає вимогам, що висував ЄС з самого початку дискусії. Країни Європейського союзу хочуть бути певними, що країна, з якою вони укладають Угоду, втілить його принципи в життя.

Саме тому так звана справа Тимошенко не є питанням однієї людини. Це символ системних проблем, які існують в Україні та полягають у відсутності незалежної судової влади і політично-вмотивованого винесення вироків. Якщо це перевірка, то її треба пройти. Критерієм цього іспиту буде готовність України прийняти в найближчі дні умови, які було запропоновано, щоб вирішити цю проблему місією Європейського парламенту, до складу якої входять Олександр Кваснєвський і Пет Кокс. Проте наразі ми бачимо лише заяви влади про наміри розв’язання цієї проблеми, але не бачимо жодних дій.

ПАП: Чи усвідомлює українська влада, що зволікання зі справою Тимошенко може обернутися не на її користь і Угоду може бути не підписано?

Г.Н.: Влада розраховувала, що ЄС прийме рішення щодо підписання Угоди про асоціацію з геополітичних причин, але цього не сталося. Навіть посилення тиску на Україну з боку Росії, що відбулося влітку, не змінило підходу та критеріїв ЄС. Тут ми маємо справу з іншою політичною культурою, прикладом якої є повторювана теза українського керівництва: «Доля країни не може залежати від долі одного політика, тобто Юлії Тимошенко». Для мене це аргумент Сталіна.

В Україні не вистачає розуміння того, як саме ЄС буде приймати рішення. Щоб дійти консенсусу необхідно 28 країн. Україна тим часом намагається торгуватися і таким чином постає в очах Заходу у вигляді піратів, які після захоплення заручників хочуть отримати за них викуп. Це не прийнятно.

ПАП: Кілька днів тому польський євродепутат Марек Сивець розповів про один з можливих варіантів вирішення справи Тимошенко, який буде полягати у частковому помилуванні, виплаті штрафу в розмірі 200 млн. доларів та позбавленні її громадянських прав на три роки. Чи цей варіант справді можна розглядати?

Г.Н.: Цілком можливо, що Марек, з яким ми давно знайомі, так часто відвідує Україну, що став мислити по-українськи, торкаючись у переговорному процесі саме тих пунктів, де мають домінувати європейські цінності і де не повинно бути компромісів. Особливо прикрим є те, що інформація, яку надає Марек Сивець, пов'язана із закритим засіданням комітету з закордонних справ Європарламенту. Мої колеги з Європарламенту підтвердили, що під час дискусії обговорювалися різні пропозиції, однак саме вирішення цього питання через помилування і стало ключовою.

Механізм помилування передбачає варіант, який був використаний щодо Юрія Луценка (помилуваного в квітні Януковичем екс-міністра внутрішніх справ, а нині опозиціонера) і з розумінням того, що це важливий крок, який може знизити ризик протесту з боку країн ЄС щодо підписання Угоди про асоціацію. Ми підтримуємо зусилля опозиції місії Кокса і Кваснєвського. Ми вважаємо, що в цей вирішальний момент – мова йде про декілька тижнів – ми повинні довіряти один одному і виключити такі випадки позаштатної дипломатії, до якої вдається пан Сивець.

ПАП: Чи Ви очікуєте, що Юлію Тимошенко звільнять з в'язниці до початку саміту у Вільнюсі?

Г.Н.: Я розмовляв з нею у вівторок в лікарні Харкова. Вона підтвердила, що вона зустрілася з Коксом і Кваснєвським, які повідомили їй про свої пропозиції, що стосуються так званого часткового помилування, яке передбачає звільнення її з в'язниці, але без політичної реабілітації на даному етапі, і вона дала згоду на це, публічно заявивши, що приймає ці пропозиції. Таким чином ми бачимо, що з трьох кроків, необхідних для вирішення цієї проблеми, два вже зроблено. Є пропозиція дозволити Тимошенко лікування за кордоном через помилування, а також згода Тимошенко, як певний компроміс, тому що вона розуміє, яким важливим для України є отримання шансу на підписання угоди про асоціацію. Не вистачає тільки третього кроку: відповідального рішення з боку президента Януковича. Чим більше він зволікає, тим більше зростає ризик того, що угоду не буде підписано. Ми очікуємо, що наступного тижня місія Кокса і Кваснєвського повернеться в Україну, і ми б дуже хотіли, щоб ця поїздка, зрештою призвела до того, що президент Янукович підтвердить свої постійні обіцянки про наміри вирішення цього питання.

ПАП: А якщо так станеться, що Угоду все ж таки не підпишуть? Який сценарій може чекати на Україну?

Г.Н.: Хоча й кажуть, що ніякого плану Б не існує, проте можливість того, що Угода не буде підписана без вирішення проблеми Тимошенко, дуже висока. В такій ситуації політичну відповідальність за змарнований шанс буде нести президент Янукович. Це він створив проблему політичного застосування закону, тому саме він має її розв’язати. Європейський союз, українська опозиція і сама Тимошенко працюють над вирішенням цього питання.

Якщо Угоду не підпишуть прямо зараз, то не відомо, коли це станеться наступного разу. Тут йдеться не про політичний календар, майбутні вибори до Європарламенту або вибори президента в Україні, а скоріш про втрачену можливість. Ціна цієї втраченої можливості очевидна. Президент Янукович, чия популярність зараз знаходиться на рекордно низькому рівні, розуміє, що Тимошенко зараз його головний суперник і має всі шанси перемогти на президентських виборах. Янукович має певний вибір: або увійти в історію як президент, який підписав історичну угоду з ЄС, відкривши шлях до майбутнього членства, або лишитися в цій історії людиною, яка упустила цей шанс.

Кажуть, що за ставленням до жінок, можна скласти думку про чоловіка. Також, за аналогією, ставлення до опозиції свідчить яким саме є політик. Тимошенко є і жінкою, і політиком, і лідером опозиції. Це є ціна репутації, яку може заплатити Янукович, якщо він буде продовжувати неєвропейську політику. Вибір лежить на ньому, але українцям потім точно доведеться його оцінити.

ПАП: Як ви оцінюєте польську діяльність у сфері європейської інтеграції України?

Г.Н.: Польща є одним з чотирьох членів ЄС, з яким Україна має найдовший спільний кордон. Вона також є одним з найпомітніших членів в ЄС, який заслуговує на повагу, беручи до уваги його короткий термін перебування в організації. Зрозуміло, що Польща докладає великих зусиль, щоб запустити політику Східного партнерства, успіх якого залежатиме від того, наскільки успішно буде розвиватися Україна. Це пояснює дуже активну роль Варшави у відносинах з Україною і переговорах щодо угоди про асоціацію з ЄС. Але я думаю, що ризик все ж таки залишається. Цілком можливо, що багато людей в Україні мали завищені сподівання щодо особливої ролі Польщі. Як приклад наведу хоча б той факт, що президент Польщі проводив більше зустрічей з президентом Януковичем, ніж інші лідери ЄС разом узяті.

В той же час, я хочу зауважити, що польський президент жодного разу не висловив бажання зустрітися з Юлією Тимошенко. Востаннє вони бачили один одного в українському парламенті, коли Броніслав Коморовський був спікером парламенту. Ми вважаємо, що Європа, Польща в Європі, а в майбутньому і Україна в Європі будуть сильними тільки тоді, коли вони опиратимуться на «м’яку силу» Європи, що полягає у дотриманні спільних цінностей. Короткострокові вигоди є основою для майбутньої стратегічної поразки, якщо ця ключова ідея загальних цінностей приноситься в жертву геополітичним, недалекоглядним очікуванням.

Я вважаю, що Юлія Тимошенко скоро матиме можливість зустрітися як в Україні, так і у Варшаві з найбільш важливими польськими політиками, президентом, прем'єр-міністром, міністром закордонних справ, опозицією та громадянським суспільством. Польща і Україна не чужі одна одній, і майбутнє Європи та ЄС багато в чому залежатиме від того, наскільки буде використаний наш спільний потенціал. Цей потенціал – на мій погляд – можна буде використати тільки тоді, коли Україна розділить спільні цінності з Європою.

gazetavv.com
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (375)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области