Найстаріший лід з Антарктиди був доставлений до Великої Британії для детального аналізу. Це дослідження, яке здійснюється в межах міжнародного проєкту, має на меті поглибити наші знання про кліматичні зміни, які впливають на планету, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Sky News.
Лід був добутий з глибини до 2800 метрів в районі Літл-Доум-С у Східній Антарктиді в рамках проєкту, спрямованого на розкриття таємниць давніх льодовиків. Ці крижані зразки — циліндричні стовпчики льоду — будуть проаналізовані в Кембриджській лабораторії Британської антарктичної служби (BAS).
Навигация по статье
Дослідження льоду: від історії клімату до прогнозів майбутнього
Основною метою вивчення цього стародавнього льоду є реконструкція кліматичної історії Землі, яка сягає 1,5 мільйона років тому. Це дозволить вченим розширити існуючі дані, зібрані раніше з крижаних зразків віком 800 000 років, і допомогти прогнозувати можливі зміни клімату на планеті.
Доктор Ліз Томас, керівник групи з вивчення льодовиків в BAS, зазначила, що це дослідження дасть цінну інформацію для прогнозування кліматичних змін в майбутньому. Протягом кількох років зразки будуть проаналізовані в лабораторіях Європи, щоб краще зрозуміти еволюцію клімату та вплив парникових газів.
Як стародавній лід допоможе у розкритті таємниць клімату Землі
Один з головних питань дослідження: чому близько мільйона років тому кліматичний цикл Землі змінився з 41 000-річного на 100 000-річний цикл льодовикових і міжльодовикових періодів. Вчені сподіваються, що розширення даних про крижаний лід дозволить краще зрозуміти, як клімат Землі може реагувати на зростання концентрації парникових газів у майбутньому.
Проєкт Beyond EPICA – Oldest Ice, який фінансується Європейською комісією, об’єднує науковців із 10 європейських країн і 12 організацій для проведення цього унікального дослідження. Зібрані дані допоможуть отримати безперервну реконструкцію таких ключових показників, як температура атмосфери, вітрові режими, площа морського льоду та інші екологічні фактори за останні 1,5 мільйона років.
Раніше ми писали про те, як глобальне потепління вплинуло на популяції пінгвінів в Антарктиді.