Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) офіційно оголосило в розшук колишнього депутата Київської міської ради Дениса Комарницького. Його підозрюють у створенні та керуванні злочинною організацією, яка займалася незаконним заволодінням землею у столиці, повідоляють “Вечірні Вісті” з посиланням на “Труха Україна“.
Навигация по статье
Що відомо про справу?
6 лютого 2025 року НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили злочинну схему, очолювану Денисом Комарницьким. Разом із ним було встановлено ще 9 учасників угруповання.
За версією слідства, організація реєструвала фіктивні права власності на неіснуючі споруди, що дозволяло отримувати земельні ділянки у столиці без аукціонів.
“Депутати Київради та посадовці КМДА сприяли ухваленню рішень, які легалізували оборудки. Вони отримували хабарі у вигляді грошових виплат та об’єктів нерухомості”, – зазначили у НАБУ.
За попередніми підрахунками, внаслідок незаконних дій у 2023–2024 роках Київ втратив земельні ділянки в центрі міста на суму 11,6 млн грн.
Хто такий Денис Комарницький?
- Лідер фракції “Блок Леоніда Черновецького” у Київраді (2008–2010 роки).
- Тісно пов’язаний із будівельною сферою Києва.
- У 2020 році журналісти Bihus.Info оприлюднили документи, які підтвердили його вплив на розподіл будівельних підрядів у столиці.
- Отримував великі контракти від комунальних підприємств Києва, зокрема на будівництво Подільського мостового переходу, кошторис якого зріс з 11,2 млрд грн до 19,9 млрд грн.
- Після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах значно посилив свій вплив у Києві.
Журналісти Bihus.Info називали Комарницького “смотрящим за Києвом від Офісу президента”. Зокрема, він мав зв’язки з народним депутатом Миколою Тищенком, що вплинуло на формування списків партії “Слуга народу” на місцевих виборах у Києві у 2020 році.
Скандали та записи розмов
У 2020 році в мережі з’явився аудіозапис телефонної розмови Комарницького із заступником київського міського голови В’ячеславом Непопом.
На записі Комарницький принижує та погрожує посадовцю, що лише підтвердило його неформальний вплив на будівельні проєкти у столиці.
Що далі?
Комарницький переховується від слідства, і наразі НАБУ продовжує пошуки ексдепутата та його спільників.Справу називають однією з найбільших корупційних схем у Києві за останні роки, а розслідування може мати серйозні наслідки для столичних посадовців, причетних до ухвалення незаконних рішень. Нагадаємо, з’явилися подробиці смерті чоловіка у ТЦК Полтавської області.
Раніше ми писали про те що СБУ ідентифікувала й оголосила в розшук загарбників, причетних до загибелі військовиків у Лисичанську 2014-го.