Site icon Вечерние Вести

Цінові обмеження стримують розвиток енергетичного ринку та імпорт в Україні

Ілюстративне фото

Цінові обмеження стримують розвиток енергетичного ринку та імпорт в Україні

Цінові обмеження на ринку електроенергії в Україні ускладнюють завезення комерційної електричної енергії в критичні години та обмежують інвестиції в системи накопичення енергії, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на PolitExpert.

Цінові обмеження на ринку електроенергії

Візір пояснив, що на ринку електроенергії в Україні є максимальні ціни на кожну годину, за якими можна продавати електричну енергію на ринку добового регулювання. Ці обмеження, за його словами, стримують імпорт електроенергії з Європейського Союзу.

“У певні години в Європі ціна може бути, умовно кажучи, 11 гривень за кіловат-годину, а в Україні — лише 9 гривень. Таким чином, імпортувати електроенергію стає економічно невигідно”, — зазначив Візір.

Вплив на НЕК “Укренерго”

У такій ситуації НЕК “Укренерго” змушене купувати аварійну допомогу, яка є дорожчою за звичайну електроенергію. Ці додаткові витрати в кінцевому рахунку лягають на споживачів через тариф на передачу електричної енергії.

“НЕК “Укренерго” фактично купує аварійну допомогу за набагато вищими цінами, і ці витрати ми всі будемо сплачувати через тариф на передачу”, — пояснив Візір.

Стримування розвитку систем накопичення енергії

Цінові обмеження також заважають розвитку установок зберігання енергії, таких як батарейні енергетичні системи (battery energy systems). Ці системи працюють на різниці цін — купуючи енергію вранці за низькими цінами і продаючи її ввечері, коли ціна вища.

“Чим більша різниця в цінах, тим економічно ефективніше працюють ці системи зберігання. Однак ці обмеження на ціни обмежують їхню вигідність і стримують розвиток”, — зазначив експерт.

Міжнародний контекст та підтримка

За словами Андрія Курмаза, експерта ПРООН і члена громадської ради при Міністерстві енергетики, цінові обмеження не тільки обмежують імпорт електроенергії з Європейського Союзу, але й гальмують розвиток технологій зберігання енергії, що є важливим елементом для забезпечення енергетичної безпеки України.

Нагадаємо, прайс-кепи можуть стати бар’єром при імпорті електроенергії з ЄС.

Exit mobile version