ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Декларуються всі!

  174   0 14.05.2019, 10:01 | Статьи, Экономика
Декларуються всі!

Команда новообраного, але досі не інаугурованого президента потроху починає розкривати карти - які новації чекають на Україну в перспективі. Нещодавно представник команди Зеленського Данило Гетманцев, який відповідає за податкову та фінансову політику, розказав про ініціативу введення загального декларування доходів громадян в електронному вигляді.

«Ми не чіпатимемо тільки тих, хто отримує доходи від держави. Скажімо, пенсіонерів. Загальне декларування - це та фішка, яка дозволить нам підходити до питання по-європейськи. Вимагати не тільки від держави, а й від себе. Ось ви знаєте, скільки цього місяця заплатили державі? Зазвичай людям важко відповісти на це запитання. Ви не відчуваєте, скільки вам «коштує» держава», - заявив він в інтерв'ю «Цензор.НЕТ».

До речі, Державна фіскальна служба вже відрапортувала, що у разі запровадження загального декларування доходів, вже зараз є всі умови для того, щоб 40 млн фізосіб, які перебувають на обліку в ДФС, подавали свої звіти про доходи в електронному вигляді.

Якщо бути зовсім чесними, ідея запровадження загального декларування не є ноу-хау команди Зеленського. Нею марив й мінздох Клименка за часів президента-втікача, про неї заїкалися й у Порошенка. В «Середньостроковому плані пріоритетних дій уряду до 2020 року», ухваленому в 2017-му, була зафіксована мета запровадження загального декларування доходів і витрат фізичних осіб та податкового контролю за відповідністю доходів і витрат громадян з використанням непрямих методів.

На додаток зазначимо, що загальне декларування доходів закріплено й у статті 67 Конституції України, де чорним по білому написано: «Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом».

Ось тільки встановлений порядок мінливий, як вітерець. Тому певні категорії громадян, які зобов'язані особисто заповнювати та подавати декларації, постійно змінюються.

Починаючи з кінця жовтня 2016 року в Україні, хоч і зі скрипом, але було запроваджене е-декларування, яке зобов'язало політиків, посадовців, у тому числі й силових структур, суддів та громадських активістів тощо подавати звіт про доходи саме в електронному вигляді. Але тут варто згадати хоча б декларації нардепів. Хтось свої статки за традицією переписував на родичів, щоб приховати доходи, а хтось зображав надмірні доходи як неодноразові виграші в лотерею та подарунки від Святого Миколая. Головне, народні обранці найбіднішої країни Європи не соромилися демонструвати, що вони є майже Крезами.

І хоч НАПК займається перевіркою декларацій, але жодного мешканця політико-економічного Олімпу не було покарано за надання недостовірних даних. Більше того, не проводиться моніторинг способу життя віп-клієнтів е-декларування, через що вони плюють на закон, який самі ж ухвалювали. Тому коли б команда новообраного гаранта Конституції продемонструвала, що закон є закон, що є невідворотність покарання для кожного, навіть міністра, урядовця чи самого президента, загальне декларування доходів сприймалося б українцями не з острахом. А так це поки що має вигляд чергової спроби держави покласти додаткові зобов'язання на населення з метою якнайглибше залізти у наші гаманці.

Звичайно, сам Данило Гетманцев каже, що загальне декларування є одним з багатьох, але не першим кроком. За його словами, введенню «нульового» і загального декларування передуватиме «автоматичний обмін податковою інформацією, імплементація в законодавство України плану BEPS, трансферне ціноутворення, реальні зміни на митниці, відповідальність за незаконне збагачення» тощо, проте тут існує багато «але».

Найперше й найголовніше - яка кількість нардепів від партії новообраного президента прийде в парламент, чи буде створено коаліцію, яка б підтримувала такі ініціативи, та чи не захоче новий парламент прописати в законах лазівки, які дозволять віп-клієнтам е-декларування уникати відповідальності та надалі отримувати нереальні статки.

Аріна МАРТОВА

Вечірні Вісті

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2020 (612)
Август 2020 (588)
Июль 2020 (1007)
Июнь 2020 (995)
Май 2020 (1233)
Апрель 2020 (1234)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области