ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Октябрь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Валютна лібералізація: ковток свободи чи послаблення для своїх?

  128   0 12.02.2019, 11:02 | Статьи, Экономика
Валютна лібералізація: ковток свободи чи послаблення для своїх?

Із 7 лютого набрав чинності закон «Про валюту і валютні операції», який був ухвалений у рамках зобов'язань України щодо імплементації до національного законодавства принципів регулювання руху капіталу, які містяться в Директиві Ради Європейського економічного співтовариства №88/361/ЄЕС. Новий закон має замінити кабмінівський Декрет «Про валютне регулювання та валютний контроль», який минулого року відсвяткував 25-річчя. Але чи дійсно тепер наступає епоха «валютного безвізу» та чи прийдуть тепер до України інвестори, намагалися розібратися «ВВ».

Нововведення закону «Про валюту і валютні операції» переважно стосуються бізнесу, який здійснює зовнішньоекономічну діяльність. Так, для юросіб граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами збільшується зі 180 до 365 днів. Економічний експерт Віктор Скаршевський бачить у цих змінах певний позитив, адже відтепер за порушення строків розрахунків проти бізнесу не застосовуватимуть санкції, зокрема й ті, які припиняють зовнішньоекономічну діяльність.

А ось економічний експерт Олексій Кущ вважає, що подовження строків повернення валютної виручки не полегшить суттєво життя бізнесу.

«Зараз ми не експортуємо літаки, ракети чи ядерні реактори, за які потрібно розраховуватися впродовж декількох років. Наразі 90% експорту складають сировинні напівфабрикати. В основному це товари, які продаються на спотових ринках, де розрахунки практично відбуваються день у день. Тому продовження термінів повернення експортної виручки є чисто імперативним», - пояснив він «ВВ».

Однак норма для експортерів про обов'язковий продаж валютної виручки на міжбанку зберігається. Щоправда, нацрегулятором норматив продажу буде знижений з 50% до 30% з 1 березня.

«Це може призвести до зменшення надходження валюти до України, що потягне за собою зниження пропозиції й внаслідок цього - девальвацію гривні», - підкреслив Віктор Скаршевський.

Скасування індивідуальних ліцензій на валютні операції та запровадження замість них е-лімітів на перший погляд є позитивною новацією. Тепер юрособам не доведеться збирати пакет документів, щоб отримати від НБУ дозвіл на конкретну транзакцію на певну суму - за законом вони зможуть щорічно інвестувати за кордон до 2 млн євро. Фізичні особи зможуть за допомогою електронного ліміту відправляти з України до 50 тисяч євро на рік.

«Це, безумовно, «важлива» новина для тієї частини українців, які отримують субсидії на житлово-комунальні послуги та неспроможні оплатити їх самостійно. Але кажучи про такі позитиви закону, важливо згадати про те, що комерційному банку, який буде видавати е-ліцензію, клієнт має довести, звідки взялися ці гроші. І фінустанови, скоріш за все, перевірятимуть клієнта більш скрупульозно та прискіпливо, ніж НБУ при видачі ліцензії. Адже у разі якщо комерційний банк зробить помилку та пропустить сумнівний валютний платіж, на нього чекатимуть жорсткі санкції з боку нацрегулятора. Тому задля перестраховки комерційні банки можуть поводитися ще більш жорстко щодо клієнтів, аніж Нацбанк. І в цьому випадку лібералізація може скінчитися, навіть не почавшись», - додав експерт.

Своєю чергою Олексій Кущ зазначив, що прописані в законі новації насправді лібералізують операції наших так званих еліт й скористатися ними зможе щонайбільше 1% населення.

«Наразі кількість готівки за межами банківської системи зросла до 400 млрд грн. А високі легальні доходи мають в нас чиновники, топ-менеджмент державних підприємств. І вони досить вільно зможуть користуватися запропонованими благами лібералізації. А 99% населення як ходили до «сірих» обміннників валют, так і ходитимуть. Більше того, держава вигадає масу перешкод, щоб не допустити виводу населенням зайвої валюти за кордон. А великий бізнес як перераховує її за допомогою різних схем міжнародного структурування, так і перераховуватиме», - підкреслив експерт.

Віктор Скаршевський вважає одним із позитивних нововведень купівлю валюти онлайн. Але, за його словами, тут також немає ноу-хау. Адже один із найбільших банків України до націоналізації впродовж декількох років надавав таку послугу.

Експерти впевнені, що такі кроки не призведуть до бажаного ефекту й інвестори не бігтимуть наввипередки до нас. Адже для них як горіло червоне світло на виведення прибутку, так і горить. Тому під гаслами виконання директиви ЄС матимемо чергову пустушку в красивій обгортці.

Олена САФОНОВА

Вечірні Вісті

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Октябрь 2019 (362)
Сентябрь 2019 (633)
Август 2019 (559)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области