ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Гривня обирає курс

  698   0 30.01.2018, 11:01 | Статьи, Экономика
Гривня обирає курс

Долар уже давно став другою національною валютою в Україні. Майже кожен відслідковує коливання «мертвих американських президентів». Бо хоч ми й отримуємо зарплати в гривні та розраховуємося нею в магазинах та супермаркетах, зростання «зеленого» призводить до підвищення цін на всі товари та послуги при тупцюванні на місці зарплат і пенсій. Експерти прогнозують, що після зимових курсових стрибків навесні долар може коштувати 32-33 гривні.

Національний банк України, який згідно з Конституцією має забезпечувати стабільність гривні, воліє не займатися своїми прямими обов'язками, а лише з завидною періодичністю пояснює, чого ж, власне, долар і євро ростуть.

Нещодавно національний регулятор вкотре розповів, через що гривня падає. За словами заступника голови НБУ Олега Чупрія, всьому виною - сезонність на валютному ринку.

«Уже третій рік поспіль у перші місяці року зростає попит на валюту, зокрема з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і в той же час знижуються її надходження, зокрема з боку аграріїв, які зазвичай протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні», - повідомив він.

На стабілізацію гривні, за словами голови Ради НБУ Богдана Данилишина, слід розраховувати з березня-квітня 2018 року.

«За умов збільшення обсягів експорту агропродукції (з лютого-березня), збереження відносно сприятливої кон'юнктури ринку металургійної продукції та сезонного зростання попиту на неї (з березня-квітня) очікується стабілізація курсу гривні (можливим є сценарій із укріпленням курсу нацвалюти наприкінці весни - на початку літа)», - прогнозує він.

Експерт Економічного дискусійного клубу Юрій ТУРЯНСЬКИЙ вважає, що сезонність дійсно впливає на курс національної валюти.

«Після втрати ринків нашими металургами й машинобудівниками, де були постійні витрати й постійні доходи, Україна все більше перетворюється на сировинну державу завдяки розвитку аграрного сектору. Валові доходи агровиробників, які зазвичай надходять у червні та серпні, дуже суттєві в українській економіці. Саме в ці місяці відбувається підсилення нашої економіки за рахунок валютної виручки. Тому матимемо кращу ситуацію із курсом влітку, що відбувається впродовж останніх років», - констатував він.

Але враховуючи те, що українська економіка стає все більш сировинною, курс гривні залежатиме й від світових цін на сировину.

«Тут велике значення має політика НБУ, її валютні інтервенції задля збереження гривні від можливих кон'юнктурних стрибків», - зазначив експерт.

Крім того, Юрій Турянський вважає, що окреслений у держбюджеті валютний коридор також впливає на валютні коливання.

«Тобто сам уряд із Нацбанком окреслили економіці планку зростання іноземної валюти, до якої буде прагнути валютний ринок», - додає він.

Своєю чергою керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків CLAPRI Михайло ДЯДЕНКО вважає, що дестабілізації української гривні посприяла поки ще очільник Нацбанку Валерія Гонтарева.

«Я колись казав, що найбільша проблема для курсу гривні - це Гонтарева. Вона обіцяла докласти зусиль для повернення курсу в коридор 14-16 грн за долар, проте не тільки не зробила цього, а й не зупинила падіння гривні. Тому вона сама була фактором нестабільності валюти, поховавши свою репутацію раз і назавжди», - розказав він.

Експерт додав, що призначення нового голови національного регулятора має посприяти стабілізації гривні.

Також спеціалісти кажуть про те, що укріплення позицій української національної валюти наразі неможливе без надання МВФ чергового траншу. Адже в 2018 році Україна зобов'язана повернути міжнародним кредиторам трохи більше третини доходної частини держбюджету - 10,8 млрд доларів. У 2019-му потрібно віддати 12,1 млрд доларів, а до 2020-го - взагалі повернути всі кредити. Деякі експерти прогнозують, що вже в 2019 році Україна через неспроможність погасити борги перебуватиме в стані дефолту. Саме тому Порошенкові в Давосі було дуже важливо залучитися підтримкою Крістін Лагард щодо отримання чергового траншу.

Юрій Турянський впевнений, що в передвиборчий рік уряду доведеться викручуватися, щоб виконати вимоги МВФ, більш-менш зберегти курс та втримати залишки електоральної підтримки, адже удар по населенню все одно відбудеться. Проте експерт вважає, що за умов надання фінансової допомоги від міжнародних кредиторів курс долара протягом 2018 року балансуватиме на межі 30 грн за у.о.

Михайло Дяденко констатує, що поки передумов для укріплення гривні, на жаль, немає. Але за оптимістичного сценарію, тобто при призначенні голови НБУ та відкритті фінансування з боку МВФ, навесні матимемо курс на рівні 29,5-30 грн за долар.

«Якщо ж ситуація розвиватиметься за песимістичним сценарієм, коли ми не отримаємо траншу чи в країні відбуватимуться політичні потрясіння, курс може підскочити до 32-33 грн за долар», - підкреслив він.

Своєю чергою екс-заступник голови правління НБУ, економіст Олександр САВЧЕНКО також вважає, що передвиборчий рік ускладнює умови стабілізації гривні, і обраний НБУ шлях обмеження валютних операцій є помилковим. Адже такі дії  блокують прямі іноземні інвестиції, особливо малого й середнього бізнесу.

Експерт додає, що наразі прямі іноземні інвестори й валютні кредитори припиняють співпрацю з нашою країною. А через небажання президента створити реальний Антикорупційний суд, як того вимагає в тому числі й МВФ, інвестори й надалі будуть відсторонюватися від України.

«Проте за умов відсутності політичних несподіванок та значних фінансових помилок з боку НБУ долар влітку коштуватиме до 30 грн, а на кінець року - 30-32 грн», - підсумував експерт.

 

Аріна МАРТОВА

"Вечірні Вісті" 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (488)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области