ВСЕ НОВОСТИ

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2021    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Сергій Євтушок: Політика уряду щодо лісового господарства призведе до знищення наших лісів

  385   0 06.12.2017, 16:37 | Новости, Экономика
Сергій Євтушок: Політика уряду щодо лісового господарства призведе до знищення наших лісів

Уряд впроваджує політику лісового господарства, яка призведе до знищення одного з найбільших природних багатств України - наших лісів.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України.

«Водночас із тими гострими політичними подіями, що відбуваються в нашій країні, ми зовсім не помітили чергову зраду від уряду, який 15 листопада на своєму засіданні затвердив «Стратегію реформування лісового господарства України до 2020 року». Нею передбачена ліквідація всіх державних лісових підприємств. Натомість створюється суб'єкт господарювання з корпоративними правами, якого люди вже охрестили ПАТ «Лісовий Нафтогаз», - зазначив парламентар.

Він розповів, що експертне середовище, громадські організації, деревообробні асоціації та лісові господарства обурені, адже те, що ухвалив уряд немає нічого спільного з тим проектом стратегії, над яким вони спільно працювали.

«Зі своєї стратегії влада просто викинула поняття «концесія», яке викликає категоричне несприйняття у суспільстві та експертних колах. Мій виборчий округ розташований на Поліссі, тому я добре знаю і розумію занепокоєння моїх виборців-працівників лісгоспів, лісовиків, які вже сьогодні вбачають у запропонованій стратегії прямий шлях до передачі держлісгоспів у концесію або до їхньої приватизації», - поділився народний депутат.

Сергій Євтушок також зазначив, що на сьогодні, державні лісогосподарські підприємства є основними платниками податків та роботодавцями в сільських місцевостях. І коли така оптимізація управління призведе до скорочення штату підприємств, люди в селах втратять останній шанс на нормальну роботу, додав політик.

«Нині підприємства лісової галузі працюють стабільно та нарощують свої прибутки. У 2016 році рівень їхнього доходу зріс на понад 20%. Але ухвалений Кабміном документ не дає лісовим господарствам жодного шансу. Він передбачає лише збільшення об'ємів рубок лісу. До того ж відсутнє фінансування з держбюджету на відновлення лісових насаджень, їхню охорону та захист. Це суто бізнесовий підхід до галузі, що є неприпустимим, адже ліс виконує не лише економічну, а ще соціальну й екологічну функції», - обурено наголосив депутат від «Батьківщини».

Сергій Євтушок переконаний, що Україна мала б використати успішний досвід сусідньої Польщі у реформуванні лісової галузі.

«Професія лісівника в Польщі є другою за престижністю у всій країні. Польська модель передбачає збереження лісу як природного ресурсу у державній власності, з існуванням фінансово незалежних і самодостатніх лісових підприємств, задля збереження, раціонального використання і примноження лісових багатств в інтересах народу країни. Натомість, чого прагне український уряд? Віддати ліси в приватні руки, вирубавши та розпродавши головне багатство країни, незважаючи ні на екологію, ні на людей», - розповів парламентарій.

Як повідомив народний депутат, вже наступного дня після схвалення стратегії працівники лісових господарств почали бити на сполох: чи не кожен із 300 лісгоспів по всій країні провів термінові збори.

«Минулого тижня лісники та звичайні громадяни з областей провели акції протесту під будівлями районних та обласних державних адміністрацій. Було ініційовано проведення всеукраїнських зборів на підтримку лісового господарства України і якщо Кабмін негайно не відреагує, то зовсім скоро хвиля невдоволення дійде до столиці!» - наголосив представник фракції «Батьківщина».

Сергій Євтушок також назвав основні вимоги лісовіків: скасувати рішення уряду щодо схвалення стратегії, допрацювати та схвалити той проект стратегії, що був розроблений Держлісагентством із залученням фахівців лісової галузі та підтриманий міжнародними експертами, а також унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх в концесію.

ba.org.ua

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2021 (172)
Апрель 2021 (682)
Март 2021 (715)
Февраль 2021 (653)
Январь 2021 (784)
Декабрь 2020 (743)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Погода
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области