ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Дзвінку монету перевірять на легальність

  143   0 10.10.2017, 17:20 | Статьи, Экономика
Дзвінку монету перевірять на легальність

Ви все ще довіряєте українським банкам після «гонтарепаду» і вирішили покласти на депозит свої гроші? Хочете переказати певну суму іншій людині чи просто зняти копійчину з поточного рахунку? Спочатку документально доведіть легальність походження власних доходів!  

У вересні набули чинності постанови НБУ №42 та №43, які вносять зміни до «Положення про здійснення банками фінансового моніторингу» та передбачають ризико-орієнтований підхід. Нацбанк пов'язує посилення фінмоніторингу клієнтів з боку банків із необхідністю забезпечення реалізації вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Але якою б загрозливою не була назва цього закону, скоріш за все, влада, зобов'язавши фінустанови контролювати транзакції українців, намагатиметься боротися із тіньовими доходами. Адже близько 60% роботодавців платять своїм робітникам зарплати в «конвертах».

Згідно з постановою НБУ, під моніторинг не підпадають фінансові операції на суму, меншу за 150 тис. гривень. Проте не варто полегшено зітхати. Насправді банки перевірятимуть легальність доходів, навіть якщо ви забажаєте провести транзакцію зі значно меншими сумами.

Ще на початку року Нацбанк обмежив готівкові розрахунки фізосіб із підприємствами або підприємцями 50 тисячами гривень. Тобто якщо ви хочете купити квартиру, машину, придбати турпутівку або просто заплатити за лікування, вам потрібно створити в банку власний рахунок. І тут, за новими правилами моніторингу, фінустанова, до якої ви несете свої гроші, поцікавиться не лише паспортними даними та ідентифікаційним кодом, а й вимагатиме документального підтвердження походження суми. Це може бути довідка про зарплату, документи про продаж майна і виграш у лотерею, отримання спадщини або страхових виплат, придбання прав на скарб та навіть податкова декларація із позначкою контролюючого органу про її отримання.

Якщо з'ясується, що людина офіційно отримує мінімальну зарплатню, а хоче провести операцію на тисячі гривень, банк може відмовити в своїх послугах.

Після того як клієнти доведуть походження грошей і транзакції будуть успішно проведені, банк повинен відзвітуватися про них перед Державною службою фінансового моніторингу. І не виключено, що про статки українців, які скористалися послугами банку, дізнаються й фіскальні органі. У разі ігнорування цієї норми на банк чекатиме штраф у розмірі до 1% від суми зареєстрованого статутного капіталу.

Представники українських фінустанов побоюються, що зміни до Положення стануть дієвим інструментом тиску на банки, який НБУ вклав у руки Держслужби фінмоніторингу. Більше стане й позапланових перевірок, під час яких інспектор може визнати проведену транзакцію ризикованою, бо йому буде замало документів, які надала людина.

До речі, не тільки нових клієнтів пильнуватиме банк. Постанови Нацбанку передбачають, що фінансовий моніторинг відбуватиметься на постійній основі. Якщо раніше банк проводив такий аналіз клієнтів з подальшим звітуванням перед Держфінмоніторингом щоквартально, то тепер це потрібно робити постійно. Відповідно перевірятиметься кожна транзакція значної суми. Навіть постійним вкладникам, які хочуть зняти гроші з депозиту, доведеться пояснювати походження заощаджень, хоча ті роками зберігалися в банку.

Цікаво, що фінансовому моніторингу піддаватимуть не лише клієнтів фінустанови. Якщо прагнете переказати більше як 15 тисяч гривень, але рахунку не маєте, готуйтесь до прискіпливого допиту.

На прицілі також триматимуть грошові перекази за кордон або з-за кордону. А це стосується щонайменше 2,5 млн сімей, родичі яких є заробітчанами. Сюди ж можна долучити і молодих людей, які навчаються в інших країнах і яким батьки надсилають гроші. У кращому випадку такими родинами зацікавляться фіскальні органи, в гіршому - гроші адресати не отримають.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак не розуміє логіки Нацбанку України.

«Такими діями НБУ породжує ще більший бюрократизм у фінансовій сфері. Адже незрозуміло, як комерційний банк має визначати джерела походження грошей. Тепер тим самим родичам заробітчан потрібно надавати ще якість довідки. А як вони мають збирати якісь там довідки? Чи як ті самі заробітчани мають вимагати ці довідки у країнах, де вони працюють? Тим більше, що заробітчани за кордоном зазвичай працюють нелегально. Виходить, що, з одного боку, НБУ декларує пом'якшення регуляторної політики, а з іншого - видає постанову, яка ще жорсткіше регулює ці кошти. Складається враження, що у НБУ права рука не знає, що робить ліва і навпаки», - написав він у «Фейсбуці».

Економіст Центру соціально-економічних досліджень «Case Україна» Володимир Дубровський у соцмережі ставить риторичне запитання: кому вигідний підрив довіри до банківської системи, яка тільки-тільки почала відновлюватися після діянь Гонтаревої? Він вважає, що такими заходами ніколи не повернути в легальний обіг накопичення українців, які зберігаються «під матрацами».

«Хто виграє від того, що мільйони українців змушені порушувати закон, що їх штучно зробили злочинцями? Як можна говорити про боротьбу з корупцією і водночас впроваджувати очевидно дискреційні норми, заганяючи людей у ситуацію, коли їм напевно доведеться «давати на лапу»? І при цьому суспільство їх тільки виправдає (наприклад, при знятті депозиту)», - обурюється експерт.

Він вважає, що державі, яка вирішила вдаватися до таких заходів,  потрібно розпочинати не з середнього класу й пенсіонерів, а з «крупної дичини», яка наразі взагалі не постраждає.

Катерина МІЦКЕВИЧ

Вечірні Вісті

 

 

ДОВІДКА «ВВ»

Постанова Нацбанку №42, яка вносять зміни до «Положення про здійснення банками фінансового моніторингу», передбачає класифікацію клієнтів на основі ризико-орієнтованого підходу: надійні (коли клієнт пред'явив усі необхідні документи і немає перешкод для проведення транзакції, про яку фінустанова зобов'язана повідомити Державну службу фінансового моніторингу); високий ризик (через брак документів банк відмовляє у проведенні операції); неприйнятно високий ризик (інформацію про таких клієнтів банк також зобов'язаний передати до Державної служби фінансового моніторингу)

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (672)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области