ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Українців кинули на жертовник МВФ

  146   0 19.09.2017, 14:00 | Статьи, Экономика
Українців кинули на жертовник МВФ

Україна застигла в очікуванні чергового траншу. Зрозуміло, що владі не завадять додаткові кредитні кошти. Але яку ціну доведеться за це заплатити, надто якщо місія МВФ, що розпочне роботу 19 вересня, не побачить підтвердження втілення реформ? Влада і цього разу кине на кредитний вівтар майбутнє українців, давши старт пенсійній та медичній реформам.

Зранку реформи, ввечері кредит

Напередодні приїзду місії МВФ до України прибув заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон, який поспілкувався і з президентом, і з прем'єр-міністром, і з представниками Нацбанку. На думку експертів, візит людини такого рівня означає, що все або дуже добре, або дуже зле. І схиляються до другого варіанту, хоча Ліптон обіцяє нам світле майбутнє, якщо Україна й надалі проводитиме реформи.

«Прогрес України в економічних реформах був чудовим, стабілізація економіки є своєчасною, і вона співпадає у часі з періодом зростання світової економіки», - зазначив він.

Хотілося б вірити пану Ліптону. Але майже такі самі слова про успіхи в реформуванні впродовж кількох років українці чули від Крістін Лаґард. Однак надати черговий транш постійно заважали «технічні моменти», якими насправді є незадовільне виконання заходів, прописаних у рамках програми розширеного фінансування із МВФ. Тобто Україна не виконала більшість із структурних «маяків», серед яких найголовнішим є боротьба з корупцією. І хоча президент під час розмови з Ліптоном не обійшов увагою цю вимогу, визнавши її важливою, проте гнув свою лінію: мовляв, впровадження освітньої, пенсійної та медичної реформ уже заслуговують на надання Україні траншу.

Закон «Про освіту» наразі ухвалений, а голосування за пенсійну реформу провладна парламентська більшість має намір протягнути в жовтні. Далі дійде черга й до трансформації системи охорони здоров'я. І тоді, можливо, Україна отримає транш ще до кінця року. Принаймні так кажуть представники провладної більшості. Але вони навряд чи замислюються над тим, чим це обернеться для народу України.

Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко констатувала, що під красивою обгорткою підвищення пенсій для 8,5 млн людей похилого віку приховуються страшні речі.

Так, від 2028 року громадянин зможе виходити на заслужений відпочинок, лише якщо матиме 40 років страхового стажу. Але, за підрахунками лідера «Батьківщини», в кращому випадку лише половина зайнятого населення зможе похвалитися таким довгим трудовим шляхом.

«Якщо людина не матиме 40 років стажу, пенсію вона не отримає. В уряді кажуть, що його нібито можна докупити. Але за що? Людям не вистачає грошей на їжу!» - каже політик.

За її словами, ще один підводний камінь пенсійної реформи - зменшення коефіцієнту страхового стажу з 1,35% до 1% при нарахуванні пенсій.

«Тобто всі люди, які надалі виходитимуть на пенсію, матимуть щомісячні виплати на 30% менші, ніж ті, які б вони отримували за нині чинних коефіцієнтів. Тому така реформа - це великий обман з  прихованим підвищенням віку виходу на пенсію та зменшенням пенсії! І це є злочин, це знищення українських пенсіонерів», - підкреслила Юлія Тимошенко.

А наслідком медичної реформи, за словами політика, може стати зменшення кількості населення. Адже майже всі послуги лікарів стануть платними. З огляду на те, що, за оцінками ООН, 60% українців перебувають за межею бідності, люди не зможуть оплачувати лікування за європейськими розцінками.

Ще одним результатом так званого реформування медицини може стати «тотальне скорочення медичних працівників, що, зі свого боку, призведе до тотального закриття мережі закладів охорони здоров'я, як це відбувається зі школами».

На переконання лідера «Батьківщини», розбудова успішної медичної системи починається із страхової медицини, де страховку забезпечують роботодавець за рахунок зниження податків і держава, якщо людина не працює. Без цього нам категорично не можна запроваджувати платні послуги в медицині. Бо навіть жоден європеєць не здатний заплатити за медичними протоколами ЄС без медстрахування.

За словами економіста Віктора Скаршевського, зазвичай умови Фонду, на які погоджуються країни, що з ним співпрацюють, перешкоджають їх економічному розвитку.

«Наприклад, українська влада зобов'язалася зробити суворішими правила щодо спрощеного оподаткування, які переважно стосуються малого бізнесу. Так, уряд має скасувати мораторій на податкові перевірки та перевірки трудових відносин у малому бізнесі. Якщо влада реально виконуватиме ці умови, можна буде забути про середній клас та розвиток економіки загалом», - підкреслив експерт.

Ворожба на транші

Як би не хвалив українську владу Девід Ліптон, кінцеве рішення щодо надання нам чергового траншу буде прийняте після того, як чергова місія МВФ відзвітує про результати своєї роботи в Україні.

Економічний експерт Всеволод Степанюк під час прес-конференції нагадав, що основні цілі візиту представників Фонду виклала заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

«Вона заявила про те, що головною метою місії є перегляд чинних параметрів та контроль за виконанням «маячків», прописаних у Меморандумі навесні цього року. Оскільки нині Фонд більше цікавить впровадження пенсійної реформи та системна боротьба з корупцією, напевне, згодом МВФ підпише з Україною новий пакет документів, у яких будуть задекларовані відкориговані умови надання траншів», - розповів він.

А економіст Віктор Скаршевський упевнений, що місія братиме участь у бюджетному процесі в Україні.

«І поки МВФ не побачить ухваленого закону про держбюджет-2018, траншу ми не отримаємо. З огляду на те, що в Україні склалася традиція «бюджетної ночі», коли головний кошторис приймається в останніх числах грудня, варто розраховувати на наступний кредит не раніше ніж у січні-лютому», - констатував він.

Своєю чергою Всеволод Степанюк припускає, що місія Фонду намагатиметься розібратися із головним кошторисом України на 2017 рік.

«Бо, окрім курсу долара, дотримання усіх інших параметрів не відбулося. Наприклад, інфляція до кінця року сягне близько 20%, хоча задекларовані показники є значно нижчими», - додав експерт.

Віктор Скаршевський зазначив, що МВФ надає кредити, а не допомогу. А борги, як відомо, потрібно віддавати. Тільки наступного року Україні потрібно буде виплатити Фонду 2 млрд 100 млн доларів. А до 2020-го - разом із відсотками 8 млрд доларів.

Він додав, що впродовж 2018-2020 років загальна потреба у валюті для погашення боргів, зокрема зовнішніх, становитиме 30-32 млрд доларів. І це буде великою проблемою, адже нині влада розповідає про наявність 5 млрд чистих золотовалютних резервів. Тому не дивно, що активізувалися розмови щодо реструктуризації зовнішнього боргу.

«Потрібно відмовитися від схеми, погодженої ще Яресько, а саме: погашення боргів упродовж 5 років із драконівськими 7,5% річних. Варто домогтися умов, які мають інші країни: 20 років під 2-3% річних. І це залежатиме від таланту перемовників, бо МВФ, звісно, зацікавлений у тому, щоб йому повертали борги», - підсумував Скаршевський.

Аріна МАРТОВА 

Вечірні Вісті

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (509)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области