ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июнь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
         

Податкова недореформа, або як «общипати гусака» по-українськи

  354   0 21.12.2015, 13:00 | Статьи, Экономика
Податкова недореформа, або як «общипати гусака» по-українськи

«Оподаткування - це мистецтво общипати гусака так, щоб отримати максимум пір'я та мінімум крику», - казав міністр фінансів Франції Жан-Батіст Кольбер. Українським урядовцям вочевидь ще далеко до опанування цього виду мистецтва. Адже вони провалили розробку нового Податкового кодексу, за яким країна  мала жити вже з 1 січня 2016-го, проте галасу з цього приводу здійняли на всю країну.


Під час позачергового засідання Верховної Ради 17 грудня спікер Володимир Гройсман заявив, що парламент і Кабмін домовилися продовжити роботу над новим Податковим кодексом у 2016 році. Оскільки за день до цього комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики не підтримав урядовий варіант податкової реформи. Як відомо, він мав стати «середнім арифметичним» між початковим документом Кабміну та законопроектом, розробленим під керівництвом голови профільного комітету Ніни Южаніної. Однак експерти сходилися на думці, що про жоден компроміс там не йшлося, адже зберігалися урядові «драконівські» методи перекладання податкового навантаження на плечі підприємців та населення.

 

«Уряд проігнорував роботу цілої реформаторської команди, а також пропозиції бізнесу, - каже «ВВ» експерт громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Ілля Несходовський. - Кабмін просто намагався догодити Міжнародному валютному фонду. Але остаточне рішення ухвалюватимуть депутати, і є надія, що вбити бізнес-клімат в Україні вже не вийде».

 

Депутат від фракції «Батьківщина» Олександра Кужель підкреслила, що уряд не передбачив жодного кроку, аби вивести з тіні гроші олігархів, проте вирішив знищити малий та середній бізнес: «Усі диктатори бояться підприємців, оскільки вони є основою демократії. Малий і середній бізнес робив обидва Майдани. Урядовий Податковий кодекс не може бути прийнятий, бо це - повідомлення бізнесу про смерть».

 

Тим часом депутати пообіцяли створити робочу групу і все-таки внести до чинної податкової бази деякі поправки. Тобто бюджет на наступний рік планується формувати на основі старого кодексу з «косметичними змінами».

 

Ілля Несходовський каже, що податкові ставки не будуть суттєво змінені: «Можливо, буде зменшений єдиний соціальний внесок, який сплачує роботодавець і який нараховується на заробітну плату. Нині він становить у середньому 41%. З 1 січня 2016 року, згідно з законодавством, буде застосовано коефіцієнт 0,6 - тобто ця ставка зменшиться до 22-24%. Як Мінфін, так і податковий комітет парламенту пропонують знизити цей показник до 20% - гадаю, це проголосують. Окрім цього, очевидно, буде скасований імпортний збір, змінені ставки по акцизах та рента на видобування газу. Інші податки, швидше за все, будуть проіндексовані на рівень інфляції. Для сільськогосподарських виробників ліквідують спецрежим ПДВ, але з відшкодуванням».

 

Цікаво, що 18 грудня води у вогонь підлили чиновники МВФ. Вони заявили, що якщо в Україні не буде ухвалений Податковий кодекс, котрий відповідає вимогам фонду, то кредитів ми більше не отримаємо.

 

«У МВФ є свої методи, як сформувати бюджет із дефіцитом не більше як 3% ВВП, - каже «ВВ» експерт громадянської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Володимир Дубровський. - Фонд створений розвинутими країнами, де популярні антисоціальні реформи. Проте країни з реформістськими урядами, зокрема Грузія і Киргизстан, часто переконували МВФ, що їхні рецепти принесуть більший успіх у конкретно взятій економіці. На жаль, український уряд цього зробити не зміг або не захотів. Кабмін у своєму проекті податкової реформи пропонував речі, прийнятні для МВФ, але шкідливі для економіки України і нашого подальшого розвитку».

 

Експерт звертає увагу, що більша частина тіньової економіки в країні зосереджена у великому бізнесі. «У нас своєрідний шлях розвитку. Ми стали країною третього світу, будучи доти однією з найрозвинутіших індустріальних держав. У нас велика концентрація капіталу. Так, у 2013 році 18 українських мільярдерів володіли майном у розмірі 28% від ВВП країни. Для порівняння: в Америці ця частка тоді дорівнювала 12% ВВП. Податки, які підприємці платять за спрощеною системою оподаткування, що її хоче зруйнувати Мінфін, становлять лише 1/16 нашої економіки. Проте зайнятість населення у малому бізнесі майже така сама, як у промисловості: понад 2 млн осіб проти 3 млн».

 

Володимир Дубровський додає, що уряд не хоче конфліктувати з олігархами, тому не заперечує проти тиску на малий і середній бізнес з боку міжнародних кредиторів. «Бюрократизованому Мінфіну це вигідно, адже вони, десь прорахувавшись, зможуть «наїхати» на якісь підприємства, наперед «вибити» з них податок на прибуток і залатати діру в бюджеті. Тому Мінфін залишає за собою можливість у ручному режимі встановлювати суму податків та тероризувати бізнес перевірками. Це зручно Мінфіну, а МВФ воліє заплющувати очі на такі дії, бо вони дозволяють хоч якось наповнювати нашу казну».

Валентина РИНГЕЛЬ

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июнь 2019 (825)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области