ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июнь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Бюджет-вирок, або фінансова ядерна зброя проти країни

  256   0 21.12.2015, 12:00 | Статьи, Экономика
Бюджет-вирок, або фінансова ядерна зброя проти країни

Проект держбюджету-2016, який розглядався на позачерговому засіданні парламенту, є найгіршим за всю історію незалежної України. Поданий Кабміном документ фактично є вироком для держави. Саме тому він був скерований на доопрацювання. Найвірогідніше, нова версія головного фінансового документу базуватиметься на старій податковій системі з внесенням правок, на яких наполягає МВФ. Але ключові показники вочевидь залишаться без змін. І хоча депутати не втрачають сподівань, що вдосконалений бюджет буде розглянутий цього тижня, ухвалення державного кошторису, швидше за все, знову відбудеться похапцем, під ялинку та бій курантів.

Макропоказники - повітряні кульки

Друга версія держбюджету, яку розглядали на позачерговому засіданні ВР, фактично спрямована на вбивство економіки країни та знищення українців, і без того доведених діяльністю нинішнього уряду до крайнього зубожіння.

Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, яка брала участь в ухваленні 18 держбюджетів, констатувала, що нинішня версія кошторису є фінансовою ядерною зброєю проти країни.

«Були різні уряди, були корумповані та авторитарні режими, були режими, майже наближені до диктатури. Були уряди різного рівня компетентності. Але такого принизливого для країни, непрофесійного, незбалансованого бюджетного режиму, який нам запропонував чинний уряд, ніколи не було. Це найгірший бюджет всі за часи існування незалежної України. Це бюджет тотальної руйнації кожної сфери економіки. Це прощальний бюджет. Або країна прощається з цим урядом на чолі з прем'єр-міністром, або нам доведеться попрощатися з усіма надіями на стабілізацію економіки, її зростання та на реальні позитивні зміни в державі», - підкреслила політик.

Позицію «Батьківщини» підтримують інші парламентські фракції. «Самопоміч» та Радикальна партія також відмовилися схвалити проект держбюджету в тій редакції, яка була представлена Верховній Раді. Критичні зауваження цих політичних сил були тотожними.

Перша й найголовніша заувага - ефемерність показників. За словами народного депутата від «Самопомочі» Тетяни Острікової, парламенту запропонували проголосувати за набір цифр, не підтверджених розрахунками.

«Доходи бюджету існують тільки в уяві Міністерства фінансів, а витрати бюджету на 100-150 млрд грн надуті. Дуже яскравий приклад - податок на прибуток. План 2015 року передбачав 41 млрд, зібрали близько 36-37 млрд. Що пропонує державний бюджет на 2016-й? План - 50 млрд 140 тис. грн. За рахунок чого буде зібрана така сума? Ця цифра абсолютно недостовірна», - констатувала парламентар. 

Юлія Тимошенко зазначила, що уряд не врахував попередніх помилок. А рівень ВВП та інфляції, закладений у держбюджет, взяли зі стелі. Це є першою причиною, чому проект держбюджету не можна було ухвалювати в жодному разі.

Політик також розкрила маніпуляцію уряду із замилювання очей щодо зростання ВВП та стабілізації економіки. Адже, за її словами, розмір валового внутрішнього продукту (ВВП) запропонували в гривнях.

«Але побачити справжню трагедію національної економіки ми можемо, проаналізувавши реальний ВВП у доларах. Порівняно з 1 січня 2014 року, відколи чинний уряд на чолі з нинішнім прем'єр-міністром прийшов до влади, ВВП в реальному вимірі у валюті впав у 2,2 рази», - зазначила вона.

Справді, у 2014 році Кабмін планував падіння ВВП на 3%, хоча цей показник склав 7%. На 2015 рік Кабмін заклав падіння ВВП на рівні 5,5%, тоді як навіть за офіційними розрахункам межа опустилася до 9%.

«Зараз вони беруть липневі чи навіть травневі макроекономічні дані й на їх базі складають бюджет, стверджуючи, що ВВП зросте на 2%. Уся динаміка свідчить про те, що ВВП буде падати, а вони показують 2% зростання!» - обурена Тимошенко.  

Не ліпша ситуація і з інфляцією. За словами лідера «Батьківщини», планувалося, що темпи знецінення грошей у 2014 році становитимуть 12%, але цей показник наблизився до 25%. У 2015 році інфляцію прогнозували вже на рівні 26,7%.

«Статистика ж фіксує 45,8% за цей рік. Я можу твердо сказати, що за два роки реальна інфляція склала рівно стільки, наскільки впала гривня. Тому що в світі ціни в доларах залишилися практично стабільними, і коли курс гривні впав, то ціни підвищилися мінімум у 2,6 рази. У 2016-му планують інфляцію на рівні всього 12%, тоді як спостерігається тенденція до зростання цін», - підкреслила Тимошенко.

Другою причиною, з якої нізащо не можна було ухвалювати бюджет, є посилення податкового тиску на малий та середній бізнес.

«У цьому бюджеті уряд закладає збільшення податкового тиску на 120,8 млрд грн. Загальні доходи від податків Кабмін планує наростити на 24% за рахунок збільшення податкового тиску. При тому, що ВВП вони планують збільшити на 2%. Це означає посилення податкового тиску, що призведе до остаточного падіння економіки», - уточнила Тимошенко.

Третя причина бракування цієї версії державного кошторису - знищення пільгової системи оподаткування для малого та середнього бізнесу, фермерських господарств.

«У всьому світі малий бізнес формує бюджет, створює робочі місця. Малий бізнес - це основа економічного процвітання країни. Уряд у цьому бюджеті вдвічі підвищує податкове навантаження для 3 млн самозайнятих підприємців. А для малого бізнесу, який відноситься до другої категорії, - у 5 разів!» - підкреслила лідер «Батьківщини».

Вона зазначила, що це податкове навантаження фактично викине на вулицю підприємців із їх родинами. Такий бюджет доб'є середній клас і примусить економічно самостійних людей залишати країну.

Уявна індексація та примарна децентралізація

Юлія Тимошенко наголосила, що сенс ухвалення бюджету, роботи уряду і політиків полягає у тому, щоб життя людей покращувалося.

«Насправді політика останніх двох років призвела до соціальної та економічної трагедії у кожній родині. З моменту приходу до влади цього уряду реальні доходи людей впали разюче. Так, середня пенсія в Україні знецінилась у 2,6 рази, і цей процес продовжуватиметься. Те саме стосується заробітної плати: реальні доходи людей у валютному вимірі скоротилися в 3,4 рази. Причому не відбувається індексації ані пенсій, ані зарплат», - констатувала парламентар.

Звідси четверта причина, з якої не можна було ухвалювати держбюджет: при вже цьогорічній інфляції у 46%, урядовці заклали індексацію зарплат і пенсій на наступний рік лише на 4%.

«Вони сказали, що на 12% закладають індексацію пенсій і зарплат. Але це неправда. Тому що стільки вони дають лише в грудні 2016 року, і це ще не гарантовано. А весь рік, при такій шаленій інфляції і зростанні цін на все, люди будуть без індексації», - додала Юлія Тимошенко.

Згубним для країни, на думку політика, є також те, що збільшення видатків на оборону в розмірі 5,5 млрд грн заплановане за рахунок конфіскації корупційних ресурсів, хоча ні переліку, ні сум від таких вилучень не існує, вони «взяті зі стелі».

«Я добре знаю, що з усіма колишніми кланами цей уряд домовився. Тому в мене питання: в кого конфіскуватимуть майно? Або почнеться конфіскаційний терор середнього класу, або оборона країни не буде профінансована на 5,5 млрд грн», - припустила вона.

Окремої критики заслуговують статті щодо доходів місцевих бюджетів. Навіть спікер ВР Володимир Гройсман звернув увагу на те, що держкошторис не дотримується у цьому питанні принципу децентралізації.

Юлія Тимошенко зазначила, що реальною децентралізацією є те, коли 50% бюджету по видатках закріплено за місцевими бюджетами.

«У 2014-му цей показник становив 42%, а зараз уряд знижує його до 39%. Тобто, навпаки, триває централізація фінансів. У 2014 році власні й закріплені доходи місцевих бюджетів від загальних доходів державного бюджету становили 22,2%, зараз вони знизилися до 19,6%. Це означає, що місцевим бюджетам перепадатиме менше», - підкреслила парламентар.

Також вона зазначила, що місцевим бюджетам передані функції і повноваження на фінансування освіти, охорони здоров'я у розмірі 62 млрд грн, але гроші на ці видатки «не делеговані» з центрального бюджету.

«Виходить, що місцеві бюджети в цьому проекті держбюджету будуть на 8 млрд грн недофінансовані на освіту, на 8,8 млрд грн. - на охорону здоров'я, 6,4 млрд грн не доплатять загальноосвітнім школам. Навіть на транспортні видатки недофінансували понад 2 млрд грн, через це пенсіонери будуть позбавлені пільг на проїзд у громадському транспорті», - уточнила Тимошенко.

Концепція «3Д»

Наразі над новою версією держбюджету та Податкового кодексу розпочала працювати парламентська робоча група, до складу якої входять представники від кожної фракції ВР. Спільно з урядовцями вони намагатимуться відкоригувати державний кошторис. Ускладнює ситуацію і реакція МВФ. Так, наступного дня після позачергового засідання ВР перший заступник директора-розпорядника Фонду Девід Ліптон висловив стурбованість з приводу фактичного відхилення урядових пропозицій щодо Податкового кодексу та проекту держбюджету-2016.

«Затвердження бюджету, параметри якого не відповідають цілям програми на 2016 рік і середньостроковій перспективі, перерве програму і неминуче призведе до збоїв у пов'язаному з нею міжнародному фінансуванні», - наголосив Ліптон.

Уряд стовідсотково скористається цією зачіпкою. Але також слід нагадати, що МВФ переймається не самим проектом бюджету, а його збалансованістю й можливістю виконання. Те саме стосується і податкової реформи. Крім того, Фонд зацікавлений у реальній боротьбі з корупцією, а не тій, що нині триває в Україні лише в заявах та на папері.

Своєю чергою «Батьківщина» передала уряду свої пропозиції щодо держбюджету та податкової реформи, які можна умовно назвати концепцію «3Д», де «Д» - це дерегуляція, деофшоризація та детінізація економіки.

«Перше і головне - це дерегуляція. Потрібно звільнити весь бізнес від засилля корупції, контролю, неприпустимих податків, вивільнити економіку», - зазначила Юлія Тимошенко.

До парламенту вже внесено законопроект, який суттєво знижує податки для усіх підприємців України. Співавторами документу є народні депутати від «Батьківщини». На думку Тимошенко, до нього потрібно було б ще додати збереження пільгового оподаткування для малих підприємств і для малих фермерських господарств.

«По-друге, мусить бути деофшоризація, адже бюджетом недоотримано 285,5 млрд грн, що становить 47,5% доходів», - констатувала політик.

Команда «Батьківщини» розробила та внесла законопроект про податковий суверенітет України та офшорні компанії. Він детально  аналізує, де в світі існують офшорні зони, як вони працюють і як поставити український бізнес у такі рамки, в яких він платив би податки вдома, а не виводив усі прибутки через офшори. Якщо закон ухвалять, тема офшорів буде закрита раз і назавжди.

«По-третє, потрібна детінізація бізнесу, економіки. Завжди через бюджет перерозподілялося близько 29-30% ВВП при стабільній податковій системі. Це обсяг доходів бюджету. Реально ж у доходну частину ВВП зараховується не 29%, а лише 24,9%», - зауважила парламентар.

За її словами, «реально недоплановується бюджет за рахунок тіньових грошей, а це близько 106-107 млрд грн, які не занесли в доходну частину бюджету».

Лідер «Батьківщини» переконана, що бюджетна політика країни має базуватись на трьох ключових стратегічних речах: «По-перше, докорінне зниження податків. По-друге, не забувайте, головний інвестор нашої економіки - український громадянин. Якщо ми кожну родину ставимо на межу банкрутства, ми тим самим руйнуємо нашу економіку. Отож, підвищення доходів громадян є стратегічною лінією. Коли люди зможуть купувати продукцію малого бізнесу, він ставатиме на ноги. І по-третє, необхідно подолати корупцію».

На її думку, «якщо ми хочемо добра людям, країні, дійсно хочемо жити і працювати для людей, а не для корупціонерів при владі, - цей уряд має негайно піти у відставку разом із прем'єр-міністром!»

Аріна МАРТОВА

gazetavv.com

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июнь 2019 (674)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)
Февраль 2019 (946)
Январь 2019 (1032)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области