ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Феміда вдарила по тарифах

  1262   0 16.11.2015, 13:45 | Статьи, Экономика
Феміда вдарила по тарифах

Українцям можуть провести перерахунок за газ та комунальні тарифи, в яких є ця складова. Адже 3 листопада Окружний адміністративний суд Києва визнав постанову НКРЕКП №583 від 3 березня 2015 року «Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення» незаконною та нечинною з моменту її прийняття. Нацрегулятор має можливість подати апеляцію на це доленосне для усіх українців рішення. Тож боротьба за справедливі тарифи триватиме, але ВО «Батьківщина» в будь-який законний спосіб і надалі захищатиме інтереси громадян.

Схожі позови до Окружного адмінсуду проти НКРЕКП наразі надходять із багатьох регіонів України. Але рішення №826/9907/15 від 3 листопада 2015 року вибороли полтавці. Голова міського партосередку ВО «Батьківщина», депутат Миргородської міськради Андрій Сіряк, депутат-самовисуванець Миргородської міськради Андрій Вороновський та виконавчий директор Миргородської міськрайонної громадської організації «Турбота» Євген Перепелиця подали до Окружного адмінсуду столиці окремі позови, але їх об'єднали в одне впровадження, бо претензії до НКРЕКП були тотожними. Проти цього полтавці не заперечували, адже кожен із них діяв заради захисту інтересів усіх українців.

За словами Андрія Сіряка, Нацкомісія прийняла зазначену постанову, не маючи на це повноважень та порушивши законодавство України. Це і стало приводом позову до суду.

«Ця постанова є незаконною, протиправною і такою, що суперечить Конституції, порушує мої права як споживача житлово-комунальних послуг», - заявив Андрій Сіряк.

Нагадаємо, саме завдяки цій постанові з 1 квітня відбулося підвищення тарифу для населення на газ, який використовується для опалення, до 7188 грн за тис. куб. м, тобто в середньому на 280%!

Хоча станом на 2 березня 2015 року була чинною постанова Кабміну від 25.03.2014 р. №81 «Про вдосконалення державної політики регулювання цін на природний газ і тарифів на теплову енергію та забезпечення посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг», відповідно до якої уже передбачалося підняття тарифів (цін) на газ для потреб населення з 1 травня на 40%. Це, до речі, було задекларовано в меморандумі 2014 року між Україною та МВФ, у якому було прописане підвищення тарифів упродовж 2015-2017 років на 80%. Цю постанову Кабмін визнав нечинною лише 3 березня, у день прийняття документу від НКРЕКП.

У позовній заяві, як пояснює Сіряк, було доведено, що НКРЕКП на момент ухвалення постанови №583 не міг виконувати функції встановлення роздрібних цін на природний газ для населення. Бо, згідно з законом «Про житлово-комунальні послуги», державну політику щодо визначення цін на електроенергію та природний газ, а також тарифів на їх транспортування та постачання підприємствам і організаціям, які виробляють та надають житлово-комунальні послуги населенню, впроваджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ).

Закон «Про засади функціонування ринку природного газу» тлумачить, що державне регулювання діяльності суб'єктів ринку природного газу, зокрема суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання, які діють на суміжних ринках, здійснюють Кабмін та НКРЕ. Окрім того, саме НКРЕ затверджувала порядок встановлення роздрібних цін на природний газ для населення.

Президент своїми указами ліквідував Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), та створив Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Однак остання не є правонаступницею попереднього органу. Тобто НКРЕКП, згідно з висновком суду, не мала права «змінювати, скасовувати акти органу, який перебуває у процесі ліквідації чи який ліквідовано. Це порушує загальні засади правових принципів, зокрема юридичної визначеності». Тим паче, що НКРЕКП надані повноваження встановлювати тарифи на природний газ для населення Законом «Про ринок природного газу» (329-VIII від 09.04.2015), який набув чинності лише з 1 жовтня 2015 року.

Також суд погодився із тим, що постанова №583 підписана не уповноваженою на це особою, бо очільник НКРЕКП Дмитро Вовк був на той момент лише виконуючим обов'язки, а не керівником нацрегулятора. Адже, відповідно до положень частини 2 ст.11 Закону №1682 «Про очищення влади», комісія як колегіальний орган складається з голови та шести членів і є правомочною з моменту призначення понад половину її загального кількісного складу.

Суд, вивчивши всі обставини справи та опитавши сторони під час трьох засідань, виніс рішення на користь позивачів і усіх українців.

«Суд з огляду на редакції законів і підзаконних нормативно-правових актів, а також на дату прийняття постанови дійшов висновку про її незаконність, оскільки станом на дату прийняття постанови (03.03.2015 р.) виключні повноваження щодо встановлення тарифів були лише у Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ)», - йдеться у тексті рішення.

Юрист, виконавчий директор Миргородської міськрайонної громадської організації «Турбота» Євген Перепелиця у коментарі «ВВ» на момент, коли версталося це число газети, зазначив, що поки не відомо, чи НКРЕКП подала апеляційну скаргу, але вона вочевидь з'явиться у Київському апеляційному адміністративному суді. Однак є усі шанси, що апеляційний суд залишить рішення суду першої інстанції чинним.  

«Якщо скасовується нормативно-правовий акт, який встановлював тарифи для населення, він вважається недійсним з моменту його опублікування. Тобто з 3 березня, коли було прийнято постанову №583, змусять перерахувати тарифи в бік зменшення згідно з постановою НКРЕ, яка була чинною раніше. Тобто споживачам внаслідок перерахунку облгази та обленерго повинні повернути різницю між уже оплаченою новою платіжкою та попереднім тарифом на газ», - констатував він.

Юрист прогнозує, що апеляція, якщо вона буде подана, розглядатиметься у суді близько місяця. Але навіть це рішення передбачатиме, що перерахунок може відбутися тільки за період з 1 квітня до 1 жовтня 2015 року.

Отож, боротьба за тарифи триває. Наступного пленарного тижня парламент повинен розглянути законопроект №2835 від «Батьківщини» щодо зменшення ренти на газ, який також мусить знизити тарифи для населення.  

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко зазначила, що «найбільша рента в Данії - 39%, а в Туреччині, яка розвиває видобування, - 12% ренти».

За її словами, партія упродовж п'яти місяців добивається можливості відновити справедливість в оподаткуванні українського газу, на який саме з приходом цього уряду було запроваджено податок 70% від обігу. І ці 70% заклали в ціну на газ і тариф на тепло.

«Уряд Яценюка «шмякнув» на галузь 70% ренти. І якщо ми зараз не ухвалимо законопроект, то, по-перше, не знизимо тарифи на газ для людей, а по-друге, збанкрутує наша державна газовидобувна галузь», - підсумувала політик.

Орина МАРТОВА

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (765)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области