ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Август 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Самоблокада України

  543   0 15.04.2015, 13:06 | Статьи, Экономика
Самоблокада України

Чекатимемо нових принизливих подачок від МВФ

Оскільки Україна нині в стані війни з російським агресором і економіка її у кризі, мовні терміни набувають військового забарвлення. Треба боротися і з ворогом, і з чинниками економічного спаду, знаходити засоби для перемоги над ними.

Якщо в боротьбі з російським тероризмом Україна пізнала, що таке оточення військових (котли), то на вільній від бойовиків території люди потрапили в економічне оточення (самоблокаду) з нищівним наступом із чотирьох боків:

- інтервенції банківської системи під «командуванням» голови Національного банку Гонтарєвої, яка знецінила заощадження;

- підвищення цін на всі товари майже вдвічі;

- зростання тарифів на послуги ЖКГ та газ;

- зниження купівельної спроможності зарплат і пенсій внаслідок падіння курсу гривні.  

В умовах тривалої економічної кризи рішення НБУ про знецінення гривні з 8 до 24 за долар варто розцінювати як атаку проти української економіки або як економічну блокаду.

Тому особливо актуальними стали субсидії, щодо яких багато оптимістичних роз'яснень дає Мінсоцполітики, але які не врятують більшість населення від зубожіння.

Бо соціальні норми витрачання, що поширюються на послуги, які підлягають субсидії, вочевидь занижені: газ на газову  плиту - 6 куб. м,  холодна вода - 2,4 куб. м, гаряча вода - 1,6 куб. м на особу в місяць. Відтак сім'ям, які витрачають більше за ці норми, залишиться менше коштів на проживання. 

Водночас тарифи на послуги ЖКГ значно завищені. У разі їх чергового зростання більшість зарплат і пенсій після оплати комунальних платежів наблизяться до прожиткового рівня або взагалі стануть від'ємними. Населенню нічим заплатити за одну лампочку, а в міліонерів - ілюмінації, люди миють посуд та перуть холодною водою, а багатії обігрівають басейни.

Останнім оплата комунальних послуг становитиме якусь тисячну частку від їхнього прибутку. Більше того, багатії також можуть претендувати на субсидії, якщо покажуть, що живуть у звичайних квартирах, адже на розмір державної допомоги не впливає кількість наявних квартир, машин, гаражів, басейнів, ставків, берегів річок, мисливських угідь. Єдине обмеження - покупка на суму понад 50 тис. грн. Відтак вони купуватимуть товари за кордоном, вивозячи валюту.

Отож, субсидіювання практично не рятує більшість людей. Підвищення тарифів на послуги ЖКГ за такої схеми призначення субсидій - це не вихід. Такий спосіб викривлений. Мінсоцполітики з проблемою не впоралося, хоча з пафосом доводить доцільність запропонованих методів.  

Якщо МВФ як умову для виділення нам кредитів і називав необхідність підвищення оплати за послуги ЖКГ, то вочевидь не за рахунок бідного люду; не так, щоб багаті мали можливість мати субсидії; не так, щоб олігархи не сплачували податки взагалі, а Нацбанк їх списував; не так, щоб за дивіденди  в  нас відраховували 5%, тоді як за кордоном - 25-30%.

За субсидізації капітали олігархів до економічного розвитку не залучаються - ні з їх внутрішніх статків, ні з іноземних банків і майна, ні з офшорів. Місоцполітики їх не бачить і законодавчих пропозицій щодо них не має.

Перш ніж переходити на західні нормативи оплати за послуги ЖКГ доцільно було б одночасно здійснити перехід на європейські хоча б мінімальні рівні зарплат і пенсій, передусім на добові заробітки. Це сприятиме відходу від зарплат у конвертах. Або провести індексацію пенсій і заробітних плат відповідно до рівня нового курсу гривні. Або повернути той курс гривні, за якого були встановлені нині діючі рівні зарплат та пенсій, - до 8-10 грн за долар. Залишити курс у межах 21-26 грн за долар означає законсервувати зниження соціального забезпечення більшості людей.

Субсидії далекі від компенсації фактичних збитків. І вони не мають рушійного виробничого потенціалу та продуктивного результату. Найкращий соціальний захист - це розвиток економіки.

Але законодавці - народні депутати - байдужі в нинішні тяжкі економічні часи до зухвалого порушення Конституції України і закону щодо забезпечення стабільності грошової одиниці. Більше того, вони зайняли дивну позицію стосовно голови НБУ Гонтарєвої. Між тим злочинна девальвація гривні нанесла людям збитків більше, ніж війна з Росією на Донбасі.

Чому «молода генерація політиків» заради наповнення бюджету й Пенсійного фонду не наполягає, наприклад, на прийнятті закону про податок на пенсії за шкалою від 25% до 50% для тих, хто довів  економіку та Збройні сили України до занепаду: колишніх членів ЦК КПУ, секретарів обкомів, райкомів та високих чиновників УРСР, президентів, урядовців, народних депутатів за роки незалежності України, генералів, за яких армія і флот були майже зруйновані?

...Для носіїв незаслужених великих пенсій і тих, хто володіє мільйонами, маєтками за кордоном, берегами річок і морів, необхідно встановити високі податки. Залучені кошти інвестувати у виробництво, не націоналізовуючи їх майно. Соціально-економічне становище в країні без оновлення виробничої сфери не поліпшити. Та молода генерація політиків, вочевидь, не розуміється на економіці, не бачить важелів для її підйому. Тому чекатимемо нових принизливих подачок від МВФ, які тільки посилюють економічну самоблокаду України.

Анатолій ВЕРТІЙЧУК

Контекст

А тим часом в Криму

«Я знову йду на пошту отримувати пенсію. Поряд зі мною у черзі стоїть відставник з двома паспортами - російським і українським.

- А два паспорти навіщо? - запитую.

- Та, розумієш, у мене штамп про прописку стоїть в українському паспорті, а в російському немає, бо я його отримав у РФ ще під час служби на Півночі. Нового російського паспорту мені не дають, оскільки вже є. Мушу ось з українським паспортом доводити, що я тут, у своєму місті, де службу починав, не чужий. Бо ще не дадуть і матір поховати.

Пішов в еміграційну службу, щоб поставили штамп про прописку в мій російський паспорт. Там сказали, що не можуть цього зробити, бо у них не працює якийсь відділ. Порадили піти в ЖЕК і принести звідти довідку, яка б підтвердила мою прописку. Пішов у ЖЕК. Там сказали, що не можуть мені дати таку довідку, але можуть видати довідку про те, що не можуть видати довідку! Коло замкнулося».

Мирослав МАМЧАК,

Севастополь

Фото news.allcrimea.net

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Август 2019 (311)
Июль 2019 (1051)
Июнь 2019 (1026)
Май 2019 (1058)
Апрель 2019 (1008)
Март 2019 (1069)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области