ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Сентябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Україна крокує до дефолту?

  214   0 03.03.2015, 12:10 | Статьи, Экономика
Україна крокує до дефолту?

Економіка в національній небезпеці

 

Усі економісти  України  добре знають, а підручники з економії зразково визначають, як робити прибутки, високу рентабельність, монополістичний капітал. Та наша країна понад 20 років знаходиться у стані девальвації, інфляції й близька до дефолту. Виручають МВФ та інші позики. А мільйонери й мільярдери множаться, потужно зростають їхні прибутки.

Особливо  економічно небезпечними є 2014 і початок 2015 рр. Нокдаунівським  економічним ударом у січні-лютому ц. р. стало банківське знецінювання гривні порівняно з доларом та євро. Обгрунтовується  це необхідністю порятунку банківської системи. При цьому іноземна валюта - у максимальному дефіциті, а українські гривні панують на внутрішньому ринку.

Як у цьому розібратися ? Чи обґрунтований такий  банківський стан? Чим він обумовлений? До чого він веде?

Щоб знайти рушійні фактори економічної кризи, звертаємо увагу на деякі складові обігу  валюти за участю банків, ніяк не звертаючись до їхньої діяльності. Для цього умовно виділяємо (не за економічними штамами) лише чотири складові за таким алгоритмом:

СБА = Н + Е - І , де СБА - сумарний банківський актив; Н -  накопиченнями золотого резерву й надходження від кредитування, депозитів тощо; Е - внески від експорту; І - вилучення для імпорту.

В умовах України на кризу банківської системи та економіки взагалі найвагоміше впливають особливості вітчизняних експорту й імпорту. Якщо в західних країнах експорт істотно збагачує банки валютою, вносячи до них зароблений капітал, то в наших умовах  у банки він надходить лише частково. Бо експортери за власного космополітизму й недовіри до своєї країни відкладають заощадження в офшори та іноземні банки, повертаючи до України лише ту частку, яка потрібна для нового виробництва.

      Схема руху коштів, пов'язаних з імпортом, інша. Імпорт закуповується за іноземну валюту, а продається  переважно за гривні (ліки, побутова техніка, комп'ютери, текстильні вироби, продукти, автомобілі тощо). Щоб одержати іноземну валюту, необхідну для придбання нової партії імпорту, імпортери гривні обмінюють у банках на долари та євро. Деякі товари (автомобілі) імпортери продають  за іноземну валюту, але покупці дістають її у банках за гривні. І ті, що їдуть за кордон (відпочинок, відрядження) є варіантом імпортерів. Усі зазначені ажіотажно стоять у банках із гривнями по іноземну валюту. Не бабусі,  дідусі   та інші люди з прожитковими коштами. Не малі й середні бізнесмени, які працюють на внутрішню економіку та виживання.

Звідси обумовлюється реальність, що банки України працюють на різноваріантний імпорт, включаючи шахрайський, тобто на іноземну економіку. Народні депутати,  високі чиновники, політологи також дбають про економіку країн Заходу: зарплата в гривнях, а їхні автомобілі, багаті будинки, хатинки й маєтки за кордоном - за долари чи євро з наших банків.

Звичайно, усі багатства Януковича та його кліки також узято з українських банків. Але вони вже зазіхнули на  запаси золота. Та нова влада аудит його ще не провела.  

Крім того, самі банкіри прагнуть до мільярдів, у всіх є рахунки в іноземних банках. І нинішній Голова Національного банку В. Гонтарева не безпідставно довела обвал курсу гривні - різко ввела країну в національну небезпеку.

Такий  погляд на зазначені банківські складові, що обумовлюють курс валюти, свідчить, що володарі бізнесу та влади вигрібають іноземну валюту із банків, а голота - стоїть у черзі, боячись за завтрашній день, потерпаючи від інфляції та високих цін.

У цьому зв'язку доцільно запитати в Голови Національного банку, Міністра фінансів та Міністра економічного розвитку і торгівлі: "Скільки  в доларах та євро становить мінімальна зарплата та зарплата вчителів, медичних сестер, інших 70% людей  із низькими прибутками відповідно до валютного курсу? Скільки в центах складає чорнобильська доплата розміром 2,1 грн. (у м. Коростень) ? Чи можуть європейці за такі кошти жити?"

Відповідно випливають запитання до очільників МВФ: "Чи є в ЄС такі нищівні зарплати й пенсії, як в Україні? Чи допустимо за таких низьких українських прибутків у більшості населення збільшувати плату за комунальні послуги  та газ? Чому за капіталістів з офшорами, із мільярдами в іноземних банках і з розкішними будинками за кордоном мають віддуватися 70-80% бідних українців? Чому до таких багатіїв не вимагаєте реформи? Як би сприйняли український соціальний стан західні європейці?"

Круте знецінювання гривні Національним банком завжди негативно оцінювали всі влади. Значить, воно є шкідливим. Тому вони традиційно вимагали змінити Голову банку. Але такого штопору гривні ще не було. Сформувалася економічна загроза національній безпеці: зростає потенціал незадоволення, хоча капітал банкірів та їх поплічників нарощується. (Українські капіталісти створилися не на основі росту економіки, а за руйнації, девальвації, інфляції, шахрайства).

Що ж робити? Податки на імпорт дадуть певні кошти в казну, та не підвищать курс гривні (без МВФ), бо імпорт панує.

Необхідний рішучий перехід на власне різногалузеве виробництво в промисловості та аграрному секторі, за якого зменшиться потреба в імпорті. До цього необхідно максимально залучити переселенців із Донбасу та Криму, давати їм не допомогу, а зарплату.

Без власного виробництва вугілля та інших енергоносіїв, нафтопродуктів, металовиробів, текстилю, побутової техніки, медичних виробів, продуктів харчування, військового спорядження та зброї Україна завжди буде в небезпеці. При цьому  спочатку має бути будівництво. Оскільки переселенці та люди зі зруйнованим житлом на Донбасі складають  мільйони  і для них практично немає  бази навіть для сільськогосподарського виробництва, то, вочевидь, мають бути передбачені форми господарств і прискореного житла - індивідуального, кооперативного, державного, форми кібуців. 

Але нормалізація валютного курсу має першочергове національне значення, як і перемога над російським тероризмом. Валютні обмеження, як і податок на імпорт, джерел кризи не досягнуть, бо панує імпорт.

Оскільки зниження курсу гривні не має ринкового обґрунтування і носить характер політично-шахрайської, спекулятивної диверсії, спрямованої  проти національної безпеки України (незадоволення населення штучним знеціненням прибутків і підвищенням цін), то є підстави до повернення курсу гривні до рівня 8-10 за долар, за якого були встановлені мінімальна зарплата, нині діючі заробітки для  шахтарів, інженерів, учителів та пенсії для робітників і звичайних службовців. Відтак і імпортери й експортери вийдуть на рівень фактичних ринкових витрат без реальних збитків.

 Далі тримати  курс валюти на такому постійно-ринковому рівні. Тоді не будуть шарахаться імпортери, експортери і почнеться стабільний розвиток економіки. У недалекому майбутньому перейти на євро (за вступу до ЄС), тоді наші капіталісти переведуть свої капітали в інвестиції.

 Отже, такий аналіз свідчить, що нині діючі економіка та банківська діяльність в Україні спрямовані  на девальвацію й дефолт, і вони обумовлюють небезпеку державі, можливо більшу чи таку, як війна на Донбасі.

Анатолій Вертійчук

"Вечерние Вести"

Фото: business.ua

 

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Сентябрь 2018 (616)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области