ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Яйця на полицю

  633   0 19.12.2014, 13:39 | Статьи, Экономика
Яйця на полицю

ЦІНИ ЯК ДИВЕРСІЯ 

Сьогодні про ціни на продукти говорить кожний. Тотальне подорожчання на все. Але для цього немає ніяких підстав. Бо всі, хто продає, від таких цін одержують надприбутки.

Підтвердження необґрунтованого підвищення цін просте - на прикладі визначення рівня  рентабельності звичайнісіньких курячих харчових курячих яєць. Для цього подаємо динаміку цін 10 яєць, які були протягом 2014 р. у системі магазинів ТОВ "ЕКО": 26 січня - 4,50 грн.; 13 квітня - 7,00; 6 липня - 7,40; 29 вересня - 12,90; 11 грудня - 14,30 грн. (див. додаток).Порівняно із січнем у наступні зазначені періоди ріст цін складав відповідно 155,5%; 164,4; 286,6; 317,8%. У грудні порівняно з січнем ціна яєць зросла в 3,18 рази, а порівняно із 6 липня - 1, 93 рази. При цьому сортність яєць була однаковою, їх виробник і реалізатор - ті ж самі.Обоє - приватні підприємства.

Якщо враховувати складові цін на яйця, то протягом зазначеного часу зарплата безпосередніх працівників птахофабрик і відрахування до пенсійного фонду не зростали, пташників не будували, нового обладнання не встановлювали, вода власного видобутку, урожай був високий, вартість природного (російського) газу практично не змінювалась, а останнім часом його з Росії не одержували і був дешевший реверсний газ, ціни на іноземні  кормові препарати й медикаменти за кордоном, звідки їх завозять, практично не зростали. Лише дещо подорожчала електроенергія, пальне для транспорту та комбікорми ( усе необґрунтовано!).

Щодо птиці, то продуктивний період (яйцекладка) одновікової партії курей продовжується практично цілий рік, а молоді кури, ті, що зараз почали нестися (частина стада по країні), були завезені добовими курчатами з-за кордону щев межах липня місяця і їх вартість  в іноземних фірмах була стабільною.Вочевидь, додаткових коштів на поголів'я птиці не потрачено.

Не було значного збільшення затрат на реалізацію яєць у ТОВ "ЕКО".

То ж фактичні затрати навиробництво та реалізацію харчових яєць із більшості показників практично не зросли, а певне подорожчання електроенергії, пального та комбікормів по відношенню до всіх затрат не перевищило  10-15%. Відтак, рівень рентабельно від виробництва й реалізації яєць загалом зріс за перше півріччя майже на 60%, а за рік - 200%.  Звідси висновок - підстав для безперервного й тотального підвищення цін на яйця не було. Хай навіть за ринкових умов. Творці цін - не ринкові умови, а монополісти-олігархи, особливо реалізатори.

Слід зазначити, що затрати, виручка та прибуток визначаються  в гривнях і на рентабельність курс долара щодо харчових яєць прямого впливу не має. Банківські операції стосуються інших сфер.Вочевидь, безпідставно ростуть ціни на інші продукти, товари, енергоносії, послуги. Але кошти від надприбутків державі у відповідній кількості не надходять. Діє дикий капіталізм. Створюються мільярдери, олігархи та у рази збільшуються їхні статки.

Для прикладу у птахівництві можна назвати відомого мільярдера  Косюка Ю. А., який керує "Нашою рябою" по виробництву м'яса бройлерів. У той рік, коли він ставмільярдером, по телеканалах наголошували, що м'ясо птиці збиткове.

 Такі ж "бідняки" Бойки, Льовочкіни, Коломойські, Курченки, Фірташі... Нафту, газ без особливих затрат, як воду, викачують із державних надр, які за Конституцією належать народу, а вони - мільярдери. Відомий вчений-хімик Менделєєв стверджував, що транспортування нафти за допомогою труб є найдешевшим способом, а сучасним капіталістам - збитковим. За кордоном мільярдери формуються десятиліттями, накопичуючи прибуток, виходячи із центів, а в нас, якщо за рік нема мільйона, то це - збиток.

Ще сильніший підхід у банкірів.У банках продукцію не виробляють. Для виробництва отих яєць чи молока господарству треба орати, сіяти, косити, молотити, щоб отримати корм; треба вирощувати молодняк, його годувати, напувати створювати йому мікроклімат тощо. У банках зароблені в господарствах кошти в гривнях  знецінюють за власним баченням,  перераховуючи їх на іноземну валюту, перекладають в інші сейфи - і  вивозять за кордон. Чим більше вивезено, тим більші "збитковість" та інфляція.

На "збитковість" банків, крім того, значно впливають будівництво позолочених маєтків, придбання золота, брильянтів, посріблення води в басейнах...

За такихдиверсійних умов країна на грані дефолту. І Уряд змушений надіятись на міжнародну допомогу...  І не стидно олігархам. І не страшно їм за свою країну. Бо космополіти.

Чи не варто РНБО та реформаторам передусім звернути увагу на таке штучно створене економічне становище, що є основою руйнування економіки країни та її   безпеки  загалом?

Реформи у напрямі затягування пасків за формулою Л. Бальцеровича  у Польщі були доречними на зламі соціалізмуза наявності значної частини державної власності. Його реформи призвели до створення масового середнього підприємництва, заінтересованого у нарощуванні національного виробництва та капіталу, який не вивозився в офшори.В Україніроздержавлення відбулося 20 років тому, майже стихійно, без оголошеної чіткої реформи - під загальними напрямами переходу на ринкові умови та лібералізацію. Навіть Л. Кучма запитував: "Скажіть, куди ми йдемо?"

 І створилося кілка десятків мільярдерів і мільйонерів зі своїми монополіями та офшорами.За невеликої кількості середніх бізнесменів. І теперклани капіталістів не даватимуть  можливості розвиватися середньому бізнесу, якщо не провести реформування  встановленого космополітичного капіталізму в Україні -  за нового розвитку ринкових умов. Затягування пасків олігархи й латифундисти не бояться, а в населення знизиться купівельна  спроможність і не буде коштів для розвитку середнього й малого бізнесу навіть для внутрішнього ринку.

Пануватиме імпорт: купувати й продавати простіше й цікавіше, ніж виробляти (вирощувати курчат, поросят, телят, прибирати послід, гній...). У цьому зв'язку доречно пригадати давнішню відповідь Косюка Ю.А. на пропозицію кореспондента залучити сина до виробництва:  "Я віддам йому весь капітал, аби він ним не займався".

За роздумів вище зазначеного пропоную такі варіанти реформ: бізнесменів, що  займаються імпортом, стимулювати для залучення до внутрішнього виробництва; підприємцям, які за рік нарощують виробництво більше, ніж на 10%, зменшувати на певну кількість податки; латифундистам на кожні 100 га землі виробляти певну кількість м'яса та молока, а в степових  районах - вовни (стимулювати продавати не зерно, а переробляти його на тваринницьку продукцію); власників коштів в офшорах та інших великих капіталів стимулювати щодо інвестицій у розвиток промисловості, льонарства, текстильного, цукрового виробництва; банківську систему позбавити геноцидних можливостей при кредитуванні на будівництво, придбання, у валютних операціях; установити жорстку кримінальну відповідальність за рекет і будь-які  проникнення зі зброєю на підприємства та установи тощо.

Отже, тотальне підвищення цін і знецінення гривні обумовлюють негайне  реформування економіки, але не за зразком Л. Бальцеровича.

Анатолій Вертійчук

Фото mediananny.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (496)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области