ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Гастрольного «безвізу» не буде?

  76   0 18.07.2017, 14:00 | Статьи, Культура
Гастрольного «безвізу» не буде?

До анексії Криму та війни на сході гастрольний ринок в Україні вирував. Світові зірки - від Дженніфер Лопес до Елтона Джона - радо приїздили до нас зі своїми шоу. А російські виконавці взагалі «прописалися» у столичному палаці «Україна». Наші артисти, своєю чергою, завойовували російський ринок: українські музиканти вигідно відрізнялися на фоні тамтешніх нафталінових ідолів, тому й дуже швидко стали популярними в РФ. Одним словом, усі заробляли гроші. Але після трагічних подій в Україні все змінилося. Та не для всіх...

Заморські селебріті намагаються оминати Україну. Одні вважають, що тут небезпечно, інші не йдуть на фінансовий ризик, адже українці не в змозі платити шалені кошти за квитки на високотехнологічні шоу. Росіяни ж не проти заробляти у нас й надалі. Навіть ті, хто підтримує анексію Криму та окупацію Донбасу. Щоправда, таких усе частіше завертають на кордоні, на що вони скажено обурюються.

Деякі українські співаки та співачки також не можуть відмовитися від гастролей у Росії. Вони говорять, що їм треба годувати дітей, що вони такі собі «птахи миру», дуже далекі від політики. Та й взагалі для музики немає меж та кордонів. Звісно, що у нормальних людей виникає питання: невже діти цих артистів так багато їдять, що на харчі не можна заробити в Україні?

А якщо серйозно, то абсолютно зрозуміло, що у нас немає тих шалених ресурсів, якими володіє Росія. Наш бізнес просто не в змозі влаштовувати такі шикарні корпоративи, та й  загалом майданчиків для виступів в Україні значно менше, аніж в РФ. От і стрибають наші зірочки з однієї російської сцени на іншу. Гроші ж не пахнуть! Натомість в Україні їхні концерти зривають активісти та радикали.

Втім, чомусь не усіх музикантів, які виступають на території країни-агресора, чіпають. Деякі спокійно собі продовжують працювати на дві країни. Чому так трапляється? Це питання досить цікаве, але риторичне. Однак ті селебріті, які все ж потрапляють «під роздачу», розповідають в РФ сльозоточиві історії про те, як їх гноблять у власній країні.

Звісно, усе це тільки питання совісті... Комусь вона дозволяє співати в країні, яка веде проти нас війну вже три роки, комусь - ні. Російським зіркам, тим, що виступали за анексію та окупацію, совість, здається, дозволяє усе. Та вони досі не можуть зрозуміти, що Україна дуже сильно змінилась за останній час. Хоча, звісно, в нас ще залишилися прихильники російської попси.

Насправді ситуація зайшла в глухий кут. Особливо після того, як з'явилася звістка, що Україну можуть оштрафувати на двісті тисяч євро за те, що ми не пустили на «Євробачення» представницю від Росії Юлію Самойлову. Про це не так давно заявив голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія. За його словами, Європейський союз мовлення міг заборонити нашій країні навіть брати участь у конкурсі на два-три роки. Та організатори міжнародного конкурсу все ж вирішили не бути такими суворими та обійтися штрафом. Цікаво, що до Росії не будуть застосовувати фінансові санкції за те, що вона в помсту відмовилася взагалі транслювати «Євробачення-2017». Чому так? А де ж справедливість?

Ця ситуація підводить до того, що варто було б законодавчо врегулювати всі ці питання. Однак і тут усе не так просто й однозначно. Нещодавно в Верховній Раді зареєстрували законопроект №6660, який передбачає обмеження гастролей наших артистів на території держави-агресора і виступів російських музикантів в Україні.

Автори документу вважають, що треба заборонити проведення заходів гастролерами, які є громадянами або резидентами України, на території держави-агресора та на тимчасово окупованій території. Для того, щоб «стимулювати» українських артистів, які все ж  полюбляють виступати в Росії, пропонується внести зміни в Кримінальний кодекс і прописати покарання за порушення заборони на проведення гастролей в РФ та на тимчасово окупованій території. Так от, таке порушення пропонують карати штрафом до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Якщо дії вчинені повторно чи за попередньою змовою групою осіб, тоді покарання буде більш жорстким - позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

З іншого боку, забороняється проведення гастрольних заходів на території України особами, які є громадянами або резидентами держави-агресора, крім декількох випадків. Наприклад, якщо гастролер до початку заходу надав організаторам письмову заяву про засудження окупації території України Російською Федерацією. Також якщо гастролер іммігрував до України. Або якщо російський артист неодноразово публічно засуджував дії РФ в Україні, і в ЗМІ є публікації щодо цього.

Як бути із розписками типу «засуджую агресію Путіна»? Такий пункт, з одного боку, абсолютно безглуздий, з іншого - в принципі відсіє російських артистів. Навіть ті, які ще вголос підтримують Україну, не наважаться підписувати подібні папери. Уявіть тільки, що із ними буде при поверненні до РФ. До того ж треба зважати на те, що деякі музиканти, які дійсно підтримували нас, давно взяли свої слова назад. Згадайте хоча б Діану Арбеніну чи Сергія Лазарєва.

А от що робити з українськими артистами, які звикли годуватися в РФ? Це питання найскладніше. Вочевидь, в майбутньому багато хто з них остаточно переїде до Москви, попросить там притулку.

Однак жорсткі заборони ніколи ні до чого гарного не призводили. Насправді вирішувати їхню долю мають саме прихильники. Якщо українці готові купувати квитки на концерти українських зірок, які не гребують заробляти гроші в Москві, то про які заборони взагалі може йти мова? Тільки час може розставити крапки над «і» в цьому питанні.

Та цікаво, а чим власне займається Міністерство інформаційної політики та славнозвісні «інформаційні війська», які й мають, за своєю назвою, боротися за уми українців та протистояти російській пропаганді? Що взагалі робить відомство поки що міністра Юрія Стеця? Однак, це вже зовсім інша тема.

Разом із тим в парламенті зареєстрований ще один законопроект на дану тему - №6682, який, зокрема, регламентує особливості проведення гастролей росіян. Згідно з документом, організатор концерту не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення заходу подає до Служби безпеки України запит на отримання інформації про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у концерті. СБУ протягом десяти днів з моменту одержання запиту розглядає його та надає організатору відповідь.

При цьому, укладаючи договір з артистом, організатор має врахувати, що законні підстави для недопущення громадянина країни-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході можуть з'явитися вже після надання СБУ відповіді на запит. Організатор, який порушить вимоги закону, несе адміністративно-господарську відповідальність у формі штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста мінімальних заробітних плат.

Насправді абсолютно чесним було б створити відкриту базу артистів, які за виступи в Криму та в ОРДЛО не допускаються на територію нашої держави (згадайте як Міністерство культури чорні списки створювало). Звісно, що цей список має постійно оновлюватись. Тоді б організатори концертів знали, що того чи іншого артиста просто не впустять в Україну. Так і нам спокійніше було б, та й прокльонів від російських селебріті на кордоні та в російській пресі було б значно менше! Тоді усі все знали б заздалегідь. Натомість шоу триває, й надалі ми спостерігатимемо ще не за одним музичним скандалом! Однак останнє слово буде саме за українськими слухачами, які вирішать долю артистів без совісті!

Марія АНІНА 

Вечірні Вісті

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2019 (598)
Декабрь 2018 (1014)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области