ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Ноябрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

План «П+П»

  461   0 13.02.2017, 17:30 | Статьи, АТО
План «П+П»

Підконтрольні бойовикам та російським найманцям райони Донецької та Луганської областей відтепер не можна називати окупованими. Кабінет міністрів, а трохи пізніше й депутати пропрезидентської фракції через майже три роки війни наполягають на тому, що ОРДЛО перебувають «під ефективним контролем Російської Федерації». Мовляв, саме цей термін використовується у міжнародних документах та під час оформлення позовних заяв до судових інстанцій. Проте експерти вважають, що запровадження в ужиток цього терміну, яке дивним чином співпало з ліквідацією бойовика Гіві, є ще одним етапом плану Путіна щодо України, і чинний президент нашої держави грає у його реалізації не останню роль.

Під «ефективним контролем Росії»

Першу ластівку щодо просування терміну «ефективний контроль» запустив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука. Ще наприкінці січня він заявив: «З точки зору закону, Росія здійснює ефективний контроль на Донбасі».

Пізніше профільне міністерство навіть оприлюднило інфографіку, що демонструє різницю між окупацією і «ефективним контролем».

А нещодавно в хід пішла «важка артилерія» - в ефірі програми «Свобода слова» народний депутат від БПП Ірина Луценко, яка є не лише дружиною генпрокурора, а й головним претендентом на роль керівника фракції, розмахуючи папірцями, також просувала тезу щодо того, що окуповані території  Донбасу такими називати не можна.

«Чому? В міжнародних документах, в міжнародних організаціях, у міжнародних судах, в різних резолюціях ООН, ПАРЄ та інших є три різних поняття. Я спеціально взяла довідку, щоб не бути голослівною. Три поняття: агресія, окупація і ефективний контроль», - заявила вона, навівши у приклад останню резолюцію ПАРЄ №2133 (2016) від 12 жовтня 2016 року.

І хоча чинний член цієї міжнародної організації, народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник заявила про перекручування фактів, її слова парламентар від БПП вирішила не чути. А на запитання ведучого, які є юридичні підстави не вважати окремі райони Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими, адже є Постанова Верховної Ради від 17 березня 2015 року, яка визнає їх такими, Ірина Луценко відповіла, що, згідно з останніми рішеннями КМУ, ці території перебувають під «ефективним контролем Росії».

У чому ж, за логікою Міністерства з питань окупованих територій, полягає різниця між окупацією та ефективним контролем? Окупація, на думку чиновників, це коли одна держава захоплює іншу країну чи її частину і створює там органи окупаційної влади, навіть якщо окупант не наражається на жодний збройний спротив. А ось так званий ефективний контроль - це ведення безперервних бойових дій недержавними збройними угрупованнями проти урядових сил однієї держави за підтримки іншої, без якої функціонувати ці угруповання не можуть. Ідеться про військову, економічну, політичну, фінансову та соціальну допомогу. Наприклад, Крим - це окупація, а ОРЛДО - це вже ефективний контроль.

Стан окупації визнається у силу самого факту встановлення влади державою-окупантом на захопленій території, тоді як ефективний контроль треба доводити у міжнародних судах. І кожна інстанція визначає свої критерії його доказу. Справді, термін «ефективний контроль» використовувався і в позовах Нікарагуа проти США в Міжнародному кримінальному суді, і в позові «Катан проти Молдови та Росії» у ЄСПЛ щодо функціонування шкіл з навчанням на молдовській мові на території Придністров'я. Були й інші приклади.

Проте в першому випадку ефективний контроль Штатів над «контрас» доведений не був, а в другому - хоч і скінчився вироком проти Росії, проте ми чудово розуміємо, як РФ «поважає» міжнародне право. З огляду на те, що торік Конституційний суд РФ дозволив не виконувати рішення ЄСПЛ, а потім ще Росія відмовилася від участі в роботі МКС, Україні не варто сподіватися на перемогу правосуддя, адже Кремль не дослухатиметься ні до кого.

Читайте такожБлокада - ад для оккупантов (ИНФОГРАФИКА)

Війна термінів

Тим часом логіка наших урядовців не вкладається в голові. Адже, спираючись на текст резолюції №2133, у якій вперше щодо України використовується термін «ефективний контроль», вони примудрилися все перекрутити. Бо це поняття в тексті використовується не лише щодо «ДНР-ЛНР», а й щодо анексованого півострову: «Що стосується Криму, військова присутність Росії і ефективний контроль були офіційно визнані російською владою».

Член Центральної Ради ГО «Українське юридичне товариство», кандидат юридичних наук, адвокат Микола  Сірий у коментарі «ВВ» констатував, що підготовлені профільним міністерством матеріали про відмінність між окупацією та ефективним контролем не відповідають нормам міжнародного права і будь-якому уявленню про форми конфліктів.

«Окупація окремих районів Донецької та Луганської областей за жодних обставин не може називатися ефективним контролем.  Тому що ефективний контроль - це описова категорія, яка пояснює характер окупації на захопленій території: чи там, наприклад, заохочується мародерство та насильство, чи держава-агресор так-сяк опікується підконтрольними регіонами. Саме тому ефективний контроль ніколи не замінює окупацію. І в своїх позовних заявах Україна має вживати термін «окупація» та «окуповані території», - підкреслив він.

Своєю чергою президент громадської організації «Центр досліджень політичних цінностей» Олесь Доній нагадав, що українська влада від початку війни демонструє розбіжності у термінології. Адже поняття «війна» нашими можновладцями використовується лише для внутрішнього попиту, а на міжнародній арені події на Донбасі фігурують як внутрішній конфлікт.

Він упевнений, що «ефективний контроль» почав використовуватися тільки після узгодження із президентом України, адже саме він формує зовнішню і внутрішню політику країни.

А співкоординатор громадської організації «Права справа», військовий експерт Дмитро Снєгирьов переконаний, що поява цього терміну свідчить про намагання влади поступово привчити українців до необхідності проведення місцевих виборів на окупованих територіях, загальної амністії та запровадження особливого статусу Донбасу.

«Щоб пояснити нам безвідповідальні дії влади протягом майже трьох років, коли ми не визнаємо війну війною і не розриваємо дипломатичних відносин із країною-окупантом, нині нам нав'язується термін «ефективний контроль з боку РФ». Неначе й немає ніякої окупації, а є тільки втручання Росії у моменті контролю над ситуацією на Донбасі. А це не відповідає дійсності», - пояснив експерт у коментарі «ВВ».

Читайте також: Политолог: Не является ли план Пинчука планом Банковой?

Гіві, good bye, а вас, Плотницький, прошу залишитися!

Експерти сходяться на думці, що, на жаль, навіть у запровадженні терміну «ефективний контроль» проступає послідовне виконання плану Путіна щодо України. І саме українська влада допомагає господарю Кремля втілювати його мету щодо максимального ослаблення нашої країни.

«Нова термінологія потрібна, щоб фурункул непідконтрольних територій вріс у тіло України і нищив її зсередини після проведення там місцевих виборів. Нас системно готують навіть не до федералізації, а до конфедералізації України», - наголосив Олесь Доній. 

Він додав, що домовленості між Порошенком і Путіним були укладені ще до старту президентської кампанії нинішнього українського гаранта.

«Все, що ми наразі маємо, є розплатою Порошенка за президентство. Логічно, що для Путіна вигідніше, аби Україна не заявляла на весь світ про окупацію Донбасу, а розповідала натомість про ефективний контроль», - каже він.

Своєю чергою Дмитро Снєгирьов констатує, що план Путіна містить, зокрема, планову зачистку лідерів бойовиків. Так, нещодавно було ліквідовано ватажка бойовиків «Гіві», трохи раніше загинув начальник так званої «народної міліції ЛНР» Олег Анащенко, в автівку якого була підкладена вибухівка, а восени торік поїздка в ліфті закінчилася фатально для одного з лідерів терористичної організації «ДНР» «М отороли» . І хоч у квазіреспубліках стверджують, ніби це робить СБУ, насправді уже навіть там усвідомлюють, що зачисткою бойовиків другої руки займається ФСБ. Проте чекати на ліквідацію Захарченка та Плотницького доведеться щонайменше до 2018 року, коли завершиться термін їх «повноважень».

«Наразі вони вигідні Кремлю як представники так званої обраної влади і підписанти Мінських угод. До 2018-го їм підготують заміну. Також на них скинуть зачистку «польових командирів» ОРДЛО. Наприклад, у смертях бойовиків Дрьомова, Мозгового і «Бетмена» звинувачують Плотницького», - додав експерт.

Усе це відбувається із тією метою, щоб після місцевих виборів громадяни окупованих територій мали можливість брати участь у виборах українського парламента і президента.

«Наступний етап співпраці між Путіним та Порошенком - другий президентський термін нинішнього гаранта, якому для перемоги потрібні додаткові голоси. Нині за всіма рейтингами до другого туру виходять Тимошенко і Порошенко, що вкрай невигідно чинному очільнику держави. Він хоче вивести в другий тур Бойка чи Рабіновича, щоб повторити сценарій Кучма - Симоненко або Єльцин - Зюганов, коли доводиться обирати між злом і ще більшим злом. Тому йому потрібен проросійськи налаштований електорат, який мешкає на окупованій частині Донбасу», - пояснює Доній.

Експерт додає, що план Путіна влаштовує панівну еліту України,  бо дозволяє їй залишатися при владі й набивати кишені.

«За Порошенка Україна й надалі падатиме в прірву безвиході та зубожіння, чого Путін і прагне. Тому без дострокових президентських виборів країна не має шансів на розвиток», - підсумовує експерт.

Читайте такожЗорян и Шкиряк: мем на сюжет канала «Россия-24» взорвал Сеть

 

Антоніна МІРОШНИЧЕНКО

gazetavv.com

 

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Ноябрь 2018 (564)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области