ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Декабрь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Знайти себе у мирному житті

  231   0 22.08.2016, 15:00 | Статьи, АТО
Знайти себе у мирному житті

Пройшовши війну, люди змінюють своє ставлення до життя. У кожного відбувається своя переоцінка цінностей. Часто ветерани АТО розуміють, що не хочуть займатися роботою, яка приносила їм дохід до мобілізації. Та як визначитися із справою, яка б була їм до душі, і де потім влаштуватися?

 

Крайнім офіційним місцем роботи для Олександра Бортницького перед мобілізацією до лав ЗСУ був один із київських асфальтобетонних заводів. До цього він займався ремонтом автомобілів, працював таксистом. Та справжнім покликанням, за словами Олександра, для нього завжди було виконання пісень. Тому хлопець, намагаючись реалізувати себе, паралельно виступав на весіллях, корпоративах.

Олександр Бортницький воював під Саур-Могилою, Амвросіївкою Донецької області, де отримав осколкове поранення у голову. Він пройшов курс реабілітації у Дніпропетровському, Ірпінському та Житомирському госпіталях. Отримавши інвалідність третьої групи, хлопець був визнаний «непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним - у воєнний».

Коли настав час повертатися до активного життя, роботи на заводі для Олександра вже не знайшлося. Тож він став на облік до Державного центру зайнятості, де отримував близько 1,5 тисячі щомісячної допомоги з безробіття. Олександр розраховував, що держава надасть йому підтримку для створення невеликого бізнесу - мережі сервісних центрів з ремонту електроніки.

«Виявилося, що кошти, які в центрі зайнятості дають на відкриття власної справи, насправді є одночасною виплатою допомоги з безробіття за рік. Вибити від держави стартовий капітал для започаткування бізнесу нереально. З тебе так вип'ють кров, що нічого не захочеш, а гроші знадобляться на лікування нервової системи. Ніхто не заперечує, що треба подати бізнес-план. Та потім ще потрібно пройти купу інстанцій, тебе повчатимуть, яке обладнання варто купувати, і таке інше. У мене склалося враження, що то - суцільна корупційна схема», - розповідає «ВВ» Олександр.

 

Простоявши на біржі півроку, Олександр самотужки влаштувався на одну з автозаправок, де пропрацював заледве два місяці, бо ця робота була йому геть не до душі. Потім Олександр звернувся до «Центру зайнятості вільних людей». 

 

«Це громадська організація, створена силами волонтерів у постмайданний період, - розповідає «ВВ» піар-менеджер Центру Анастасія Ковальчук. - Нині нас підтримують міжнародні організації, наприклад фонд «Відродження». У рамках нашої ініціативи діє кілька проектів, зокрема «Воїнам - гідну працю». Ми допомагаємо людям, які повернулася з АТО, в соціальній адаптації, написанні резюме, пошуку вакансій. Функціонує так званий «бізнес-інкубатор»: ветеранам АТО надають можливість перекваліфікуватися, визначити схильність до тієї чи іншої спеціальності. Це відбувається за сприяння партнерів Центру. Також у нас працюють власні тренери-волонтери, які ведуть курси підготовки, наприклад, менеджерів різних видів діяльності, перукарів. Силами благодійників ми також допомагаємо у відкритті власної справи». 

 

Олександр Бортницький за сприяння «Центру зайнятості вільних людей» пройшов бізнес-тренінг «Як відкрити власну справу». Далі йому вдалося виграти міні-грант на розвиток бізнесу за однією з програм, яка реалізовується за підтримки ООН. Тож хлопця мають забезпечити всім обладнанням для створення першого сервісного центру з ремонту електроніки.   

 

«На базі центру я хочу створити курси, де ветеранів АТО безкоштовно навчатимуть ремонтувати техніку. Адже ця робота комусь може припасти до душі, нею без проблем зможуть займатися, до прикладу, люди з ампутованими ногами. Потім вони залишатимуться у мене працювати», - ділиться планами Олександр.

Утім, ще одна мета нашого героя - записати на професійній студії звукозапису хоча б одну зі своїх пісень. Дуже хотілося б, щоб небайдужі люди, причетні до цієї справи, посприяли Олександрові Бортницькому в здійсненні його мрії.

 

Бажання Олександра допомагати побратимам - типове для людей, які пройшли війну. Так, ветеран АТО Микола Опанасенко, який демобілізувався торік, нині працює у «Центрі зайнятості вільних людей». Раніше він займався ремонтом меблів, та після війни не захотів повертатися до попередньої професії, хоч його й влаштовував заробіток.

Анастасія Ковальчук звертає увагу, що після всього, що хлопцям доводиться пережити в АТО, у них відбувається переоцінка цінностей: часто люди не хочуть бути тим, ким були до війни. І вони прагнуть кардинально змінити свою сферу діяльності.

 

«Наприклад, чоловік  із Кривого Рогу, який понад 20 років пропрацював сталеваром на металургійному заводі, після демобілізації звернувся до нас із проханням допомогти йому стати баристом. Хоче, мовляв, варити каву і дарувати людям радість, бо зрозумів, що це - набагато цікавіше. Ми знайшли йому курси, де він опанував бажану спеціальність. Спочатку працював у кав'ярні в Івано-Франківську, нині - у Києві. Так само популярні запити від ветеранів на здобуття спеціальності масажиста. Адже після повернення з війни у хлопців часто виникають проблеми зі спиною, бо під час носіння бронежилетів вони отримують величезне навантаження. Тож вони хочуть у майбутньому допомагати реабілітуватися своїм побратимам», - розповідає Анастасія Ковальчук.

 

Тож можливість професійної переорієнтації для воїнів АТО дуже важлива. І в «Службі зайнятості вільних людей» націлені на те, щоб допомогти людині визначитися, ким вона хоче працювати, а потім і знайти відповідну роботу. «Натомість Державна служба зайнятості більшою мірою орієнтована на потребу ринку, а не на схильність людини. У цій структурі робота з підбору вакансій здійснюється на кількість, а не на якість. І це значно обмежує для мобілізованих пошук роботи, яка б була їм до душі. Відповідно до існуючої бази вакансій здійснюється і перенавчання на державних курсах. Хоча цей процес для ветеранів дуже важливий. Навчаючись, людині легше адаптуватися до мирного життя, увійти у соціум. Окрім того, робота передбачає високу відповідальність, яка може бути недоречною для тих, хто тільки-но повернувся з АТО», - зазначає «ВВ» науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України  Лідія Ткаченко.

 

Згідно з даними Держслужби зайнятості, за перше півріччя 2016 року більшу частину ветеранів АТО - 34% - працевлаштовано у сферах сільського, лісового та рибного господарства. Ці сектори часто передбачають сезонні роботи. А якщо додати, що людей влаштували для «галочки», вірогідність того, що згодом вони знову поповнять лави безробітних, висока.

Окрім того, держава не приділяє належної уваги психологічній допомозі, соціальній адаптації колишніх військових. Людям із загостреним почуттям справедливості надто складно зіштовхуватися з реаліями мирного українського життя. Це є однією з причин, чому чимало ветеранів АТО вирішують продовжити службу. За даними того ж державного відомства з працевлаштування, 20% учасників АТО, які до них звернулися, наразі зняті з реєстрації, бо були прийняті на військову службу за контрактом.

Загалом за сім місяців 2016 року на облік Державної служби зайнятості стали 34 тисячі учасників АТО. Із них працевлаштованих лише 5,4 тисячі.

 

Державні центри зайнятості, як і громадські організації, виконують роль своєрідної «подушки безпеки» між роботодавцем і ветераном. «Є роботодавці, які нам прямо кажуть, що не хочуть брати на роботу колишніх військових з огляду на посттравматичний синдром. Утім, багато й патріотично налаштованих роботодавців, які кличуть до себе саме захисників батьківщини», - каже Анастасія Ковальчук.

 

Зазначимо, нещодавно президент підписав Закон №1436/8 «Про додаткові гарантії працевлаштування учасників антитерористичної операції». Документ передбачає компенсацію роботодавцю протягом одного року Єдиного соціального внеску при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості учасників АТО на строк не менше як два роки. Крім того, за цією категорією безробітних закріплюється квота в 5% на підприємствах, установах та організаціях, де працюють понад 20 співробітників. 

 

Лідія Ткаченко зазначає, що такі заходи - надто слабкий стимулюючий фактор для роботодавців. «ЄСВ з початку року зменшили удвічі. Отже, компенсація цього податку для роботодавців  не настільки вагома, щоб вони приймали на роботу до себе людей, які для них у чомусь небажані. Квотний механізм ніколи добре не працював, адже штрафні санкції за їх невиконання слабкі. Так, якщо підприємство відмовляється приймати за направленням служби зайнятості людину за квотною категорією, то муситиме компенсувати лише дві мінімальні заробітні плати. А це для підприємств не гроші», - розповідає науковий співробітник НАНу.

 

Експерт додає, що ветеранам АТО при працевлаштуванні не надано навіть тих пільг, які мають внутрішньо-переміщені особи. «Згідно зі статтею 24 закону про зайнятість населення роботодавцеві компенсуються витрати на оплату праці ВПО в межах не вище середньої заробітної плати по регіону, а також ЄСВ. Умова - збереження гарантії зайнятості людини протягом періоду, що удвічі перевищує період виплати. Тобто якщо договір про працевлаштування підписано на рік, то такі компенсації матимуть місце протягом шести місяців. Зазначено, що термін виплат може бути продовжено. Окрім того, при працевлаштуванні через центри зайнятості внутрішньо-переміщеним особам заміщують транспортні розходи. Це було б важливо і для учасників АТО», - зазначає Лідія Ткаченко. 

 

Валентина РИНГЕЛЬ

gazetavv.com

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Декабрь 2018 (497)
Ноябрь 2018 (1031)
Октябрь 2018 (1050)
Сентябрь 2018 (1008)
Август 2018 (952)
Июль 2018 (1015)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области