ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2017    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Барометр ринку праці

  200   0 27.12.2016, 13:30 | Статьи, Общество
Барометр ринку праці

Ситуація на ринку праці в Україні залишається напруженою. Кількість зайнятого населення продовжує скорочуватися. Затребуваними роботодавцями стають професії, пов'язані з продажем, а також робітничі спеціальності. Однак зарплата, яку пропонують останнім, є мізерною.

Директор із розвитку інтернет-ресурсу з пошуку роботи Work.UA Сергій Марченко каже, що цього року, порівняно з попереднім,  роботодавці були активнішими, з'явилося більше вакансій.

«Ріст пропозицій на ринку праці розпочався у другому кварталі. Пік припав на червень, коли вакансій було вдвічі більше, ніж у відповідному місяці торік. У середньому за рік кількість вакансій зросла на 62% проти 2015 року», - каже Марченко.

У Державній службі зайнятості також говорять про пожвавлення роботодавців на ринку праці. Наприклад, протягом січня - листопада 2016 року число заявлених пропозицій становило 869 тисяч, що на 36 тисяч більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Водночас у державному відомстві зазначають, що чисельність зайнятого населення віком 15-70 років у другому півріччі 2016-го зменшилася на 168 тисяч осіб - до 16,2 млн - порівняно з аналогічним періодом 2015 року. Загалом рівень зайнятості знизився з 56,5% до 56,2%. Станом на 1 грудня на одну вакансію у середньому по Україні претендували шестеро безробітних.

Найбільша кількість тих, хто не може влаштуватися на робоче місце, сконцентрована у Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Львівській та Житомирській областях. Загалом по Україні 41% безробітних становлять мешканці сільської місцевості. Серед зареєстрованих пошукачів роботи кожен другий має вищу освіту, кожен третій - професійно-технічну, кожен п'ятий - загальну середню освіту.

У Службі зайнятості фіксують, що серед безробітних збільшилася частка колишніх працівників органів державного управління й оборонних структур, обов'язкового соціального страхування (торік було зареєстровано 15% таких громадян, цього року - 23%). Це пов'язують зі скороченнями у сфері державної служби.

За даними Work.UA, найбільш затребуваними протягом року були професії, пов'язані з продажем.

«На першому місці - менеджер з продажу, на другому - продавець-консультант, далі - водій, бухгалтер, торговий представник, менеджер у роботі з клієнтами, касир. Цікаво, що найбільше з-поміж представників цієї категорії заробляють водії - їм пропонують середню заробітну плату близько 9 тис. грн. Менеджерам з продажу в середньому платять до 8 тис. грн, продавцям-консультантам - трохи більше як 6 тис. грн, середня заробітна плата бухгалтерів варіюється у межах 5 тис. грн. Найменше з фахівців затребуваних професій заробляють касири - до 4,5 тис. грн», - каже Марченко.

Він зауважує, що протягом 2016 року на 106% зросла потреба в робітничих спеціальностях: «Пік був у червні. Кількість відповідних вакансій тоді зросла майже втричі проти минулого року. Також на 102% більше запрошували будівельників, на 99% - логістів.  Є попит у сфері обслуговування та транспортному бізнесі».

У службі зайнятості фіксують, що найчастіше до них звертаються роботодавці, які шукають висококваліфікованих робітників. Тож лідерами за кількістю вакансій, які пропонує державна структура з працевлаштування, залишаються токарі, електрогазозварники, робітники з ремонту електроустаткування, слюсарі, водії, швачки. Серед найпростіших професій найзатребуванішими є підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та комірники, продавці, кухарі, офіціанти, перукарі, охоронці. Існує попит на фахівців сільського господарства, лікарів, інженерів у різних галузях, викладачів.

Однак зарплата за вакансіями, які надає Держслужба зайнятості, залишається вкрай низькою. Третина пропозицій, що були актуальними на 1 грудня 2016 року, передбачала дохід до 2 тис. грн. у місяць, половина - від 2 тис. до 5 тис. грн. І лише в 10% випадків запропонована зарплатня перевищувала 5 тис. грн.

Так, на близько 5,8 тис. грн могли претендувати законодавці, вищі державні службовці, керівники й менеджери. Для кваліфікованих фахівців сільського господарства 37% вакансій передбачали заробітну плату менше як 2 тис. грн, для працівників торговельної сфери такі умови містилися у 53% пропозицій. Таку саму низьку зарплату обіцяли кожному п'ятому робітникові, яких шукали для обслуговування устаткування та машин.

Читайте такожЭксперты назвали потенциально «исчезающие» в Украине профессии

Work.UA склав свій рейтинг найбільш високооплачуваних професій. Треба враховувати, що на сайті здебільшого розміщують свої пропозиції представники бізнесу, тож йдеться не про середньостатистичні прибутки.

«Коли ми почали підбивати підсумки року, то зіштовхнулися з тим, що першу десятку високооплачуваних професій сформували представники ІТ-сфери. Тому ми сформували два рейтинги: перший стосується ІТ-спеціальностей, другий - усіх інших сфер зайнятості», - пояснює Сергій Марченко.

Отже, стосовно першого рейтингу. Найбільше заробляють програмісти, які працюють у сфері тім-ліду - їхній середній прибуток становить до 53 тис. грн у місяць. На другому - спеціалісти Web development та Java Development - вони зароблять близько 49 тис. грн.

«Програмісти - дуже затребувана спеціальність в Україні. Причому роботодавці готові брати навіть програмістів-початківців та їх навчати. Чимало українських програмістів працюють в Україні на компанії, що розташовані за кордоном. Ринок праці для ІТ-бізнеса стабільний і високооплачуваний, не схильний до змін політичної ситуації», - каже Марченко.

А от у іншому списку високооплачуваних професій заробітні плати значно нижчі. Цікаво, що на першому місці - викладач китайської мови із середньою зарплатнею у 25 тис. грн.

«На український ринок впливають глобальні економічні тенденції. Китай торгує з усім світом, тож запити на вчителів китайської зростають», - пояснює Марченко.

22, 7 тис. грн. пропонують фінансовому директору, на третьому місці серед професій цієї категорії - директор з маркетингу - 19, 3 тис. грн, на четвертому - генеральний директор - 18, 2 тис. грн.

«Цікаво, що середня зарплата генерального директора може бути меншою, ніж директора з маркетингу. Справа в тім, що посади директора з маркетингу чи фінансового директора зазвичай можуть собі дозволити міжнародні компанії. Тоді як генеральний директор може бути і в невеликій організації, з відповідним обігом коштів», - каже експерт.

Читайте такожЖдать ли бума увольнений?

Далі у цьому рейтингу - трейдер, директор з логістики, керівник відділу продажу, директор філіалу. Цього року замкнула десятку професій, які приносять найбільший прибуток, стюардеса.

За даними Work.UA, лідером серед регіонів із найвищою середньою зарплатою є Київська область - 8309 грн. Далі - Одеська область із показником у 7890 грн, Харківська - 7228 грн, Миколаївська - 6980 грн, Дніпропетровська - 6926 грн. До першої десятки також входять Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська та Вінницька області.

«Раніше вважалося, що в Західній Україні - дуже низькі заробітні плати. Але в 2016-му чотири області цього регіону спростували розхоже твердження», - коментує директор з розвитку Work.UA.

Натомість найменші зарплатні показники цьогоріч фіксувалися на півночі України: у Рівненській області - 5167 грн, Житомирській - 4961 грн, Волинській - 4908 грн, Сумській - 4870 грн. Лідером цього антирейтингу є Чернігівська область із зарплатою 4820 грн.

Київ та Київська область традиційно посідають перше місце за кількістю пропозицій на ринку праці. На другому - Дніпро, далі - Харків та Одеса. Влітку кількість вакансій в Одесі збільшується, і місто наздоганяє Дніпро. До п'ятірки міст із найбільшою кількістю вакансій також належить Львів, за ним йдуть Запоріжжя, Миколаїв, Вінниця, Черкаси й Полтава.

У столиці протягом цього року шукали роботу найактивніше.

«У середньому припадало 2167 резюме на тисячу жителів міста (виходячи із загальної кількості населення, включно з працездатними і непрацездатними). Далі йдуть Львів, Вінниця, Черкаси. Рідше за все роботу шукають у Херсоні, Чернігові, Івано-Франківську, Чернівцях, Кропивницькому», - каже Марченко.

 

Кіра ВИНОГРАДОВА 

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2017 (3397)
Апрель 2017 (2361)
Март 2017 (2329)
Февраль 2017 (2009)
Январь 2017 (1979)
Декабрь 2016 (2349)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области