ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Провал народних сподівань

  312   0 07.06.2016, 14:35 | Статьи, Общество
Провал народних сподівань

Чинний парламент втратив останню можливість хоч якось реабілітуватися в очах українців, яких він загнав за межу виживання. Рада провалила законопроект від фракції «Батьківщина», положення якого передбачали зростання прожиткового мінімуму та соцвиплат для громадян, які найбільше цього потребують. Причому масово виступили проти цього депутати від БПП та «Народного фронту».

Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» став справжнім вироком для соціально незахищених українців. Адже саме за їх рахунок чиновники вирішили наповнити казну, змізернілу через антидержавний підхід.

Цей закон затверджує прожитковий мінімум, мінімальну зарплату та пенсію на рівні лише 47,5-51,8% від розмірів, які визначаються за методологією 2000 року. Відповідно зменшено суми індексації  стипендій та пенсій, натомість необґрунтовано продовжено оподаткування пенсійних виплат, зокрема для працюючих.

Урізана до краю державна допомога дітям-інвалідам та дітям-сиротам. На місцеві бюджети перекладено фінансування сніданків для дітей 1-4 класів, через що в багатьох навчальних закладах дітлахів просто перестали годувати. Із цієї ж причини склалася патова ситуація у системі професійно-технічної освіти. Внаслідок зменшення держвидатків у глухому куті опинилися медицина й наука.

Бюджет містить просто ганебні речі. Порівняйте: на реабілітацію дітей-інвалідів виділено лише 675 тис. грн, а на реставрацію Маріїнського палацу - 950 тис. грн.

Фракція «Батьківщина» не віддала жодного голосу за вбивчий для людей бюджет. Натомість «Батьківщина» розробила проект Закону №4316 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо соціальних виплат). Згідно з пояснювальною запискою, мета цього документу - «відновлення справедливості щодо соціальних виплат, недопущення необґрунтованого зменшення у 2016 році рівня соціального захисту найбідніших громадян України, а також збільшення доходів, особливо від легалізації тіньового сектору економіки». Після тривалого блокування з боку владної верхівки цей законопроект 31 травня нарешті був винесений на розгляд Верховної Ради.

«Я знаю, що Блоку Петра Порошенка і «Народному фронту» дана команда блокувати цей законопроект тільки тому, що він від «Батьківщини». Однак подумайте про тих людей, які потребують негайної допомоги», - закликала голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, представляючи документ у сесійній залі.

Однак парламент провалив це рішення.

«На перешкоді ухваленню такого потрібного країні закону стали корисливі інтереси більшості депутатів Ради, - каже «ВВ» експерт із соціальних питань Андрій Павловський. - Будь-які намагання підвищити добробут людей чинна влада зводить нанівець як такі, що суперечать «стратегії» державної економічної політики. Можновладці не готові наповнювати бюджет за рахунок олігархічної еліти, бо самі є її складовою».

Згідно з розробленим «Батьківщиною» законодавчим актом, додаткові бюджетні видатки для реалізації соціальних ініціатив можна отримати за рахунок не інфляційних джерел фінансування. Зокрема, планувалося збільшити оподаткування дивідендів - із 5% до 18%. На згадані цілі передбачалося залучити також кошти, отримані від податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску, залишки на єдиному казначейському рахунку, кошти від легалізації тіньових секторів економіки.           

«У нас є надзвичайно великий резерв для наповнення бюджетів усіх рівнів - від державних до місцевих, - каже «ВВ» економіст Андрій Новак. - Резерв називається «тіньова економіка», причому цей сектор значно ширший, ніж легальний. Щоб його задіяти, потрібен комплекс державницьких заходів: боротьба з офшорами, із зарплатою у конвертах, із державними монополіями, збитковість яких ми постійно покриваємо з держбюджету».

У згаданому документі «Батьківщина» рекомендувала перерахувати прожитковий мінімум, мінімальну зарплатню та пенсії, починаючи з 1 січня 2016 року. Так, станом на 1 січня цього року прожитковий мінімум, за пропозицією партії, мав скласти 1484 грн проти нинішніх 1330 грн, наприкінці року - 1607 грн проти обіцяних урядом Гройсмана 1496 грн. Відповідно мінімальна зарплатня на початок року мала скласти 1543 грн проти нинішніх 1378 грн, наприкінці року - 1671 грн проти передбачених 1550 грн.

«Таке зростання соцвиплат покращить матеріальний стан найбільш незабезпечених верств населення та дозволить уникнути інфляції, якою нас залякують чиновники, - розповідає Андрій Павловський. - До того ж, це сприяло б розвитку нашої промисловості, підтримало б вітчизняних підприємців. Адже будь у людей зайва копійка, вони б витрачали її на продукти харчування, одяг. Тому ці кошти стимулювали б створення нових робочих місць, підвищення зарплати. Це стало б кроком до розвитку нашої економіки, прискорило б вихід із кризи».

Окрім того, у документі від «Батьківщини» планувалося скасувати оподаткування пенсійних виплат, яке було впроваджене урядом Яценюка з 1 січня 2015 року. Зокрема, це стосувалася скорочення на 15% держвиплат для працюючих пенсіонерів, а також оподаткування пенсій, розмір яких перевищує три мінімальні зарплати. 

«Започаткування цього податку не вирішувало питання наповнення держбюджету,  натомість, з огляду на і без того малі державні виплати, стало тягарем для людей на заслуженому відпочинку», - зазначає Андрій Новак.

Зазначимо, що минулого тижня Рада виправила цю грубу помилку колишніх урядовців, скасувавши оподаткування пенсій, розмір яких не перевищує десять прожиткових мінімумів, для працюючих і непрацюючих пенсіонерів.

«Батьківщина» запропонувала комплекс заходів для порятунку профтехосвіти (в Україні наразі існує близько 900 ПТУ, у яких навчаються понад 300 тисяч учнів, працюють більше як 40 тисяч викладачів). Зокрема, в законопроекті №4316 було враховано, що саме передача ПТУ на утримання містам обласного значення призвела до найгострішої проблеми з фінансуванням галузі. Тому документ передбачав повернення навчальних закладів у підпорядкування обласних бюджетів. А ось до модернізації мережі ПТУ, з урахуванням необхідності їх укрупнення та здійснення підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону і ринку праці, варто було б залучити місцеві органи влади. Окрім того, у разі нестачі коштів у місцевих бюджетах на утримання таких установ, згідно з законопроектом, мали виділятися субвенції із держбюджету.

Фактично, на реанімаційні дії щодо профтехосвіти «Батьківщина» змушена була піти після того, як президент Порошенко заветував законопроект, який повертав субвенції з держбюджету на фінансування ПТУ, а Рада не змогла подолати це вето.

Проект закону прописував збільшення видатків на науку. Бо ж закладений у бюджет на 2016 рік обсяг дотацій у цій сфері на 13% нижчий від рівня 2015 року.

«Уряди Яценюка та Гройсмана навмисне доводять науку до вимирання, оскільки за таких умов Україна не зможе конкурувати на світових технологічних ринках. Вони перетворюють нашу країну на сировинний придаток для розвинутих країн, джерело дешевої робочої сили. Так, у країнах Європи на фінансування науки виділяють 3-4% ВВП. У нас - 0,5%. Окрім того, чиновники хотіли знищити Національну Академію наук, позбавивши її статусу самоврядної організації та знявши фінансування з держбюджету. Та завдяки боротьбі науковців, підтримці «Батьківщини» цього вдалося уникнути».

Також «Батьківщина» передбачала збільшення соціальних виплат для дітей із малозабезпечених сімей - із 85% до 100% від прожиткового мінімуму. Закладалася також норма щодо підвищення виплат для інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, на реабілітацію людей з обмеженими можливостями, догляд за інвалідами I та II групи.

А от програма «Реставрація та пристосування Маріїнського палацу в м. Києві», згідно з законопроектом «Батьківщини», не має бути в списку бюджетного фінансування.

«Уряди Яценюка та Гройсмана вже засвідчили, що працюють аж ніяк не заради добробуту українців, - каже Андрій Павловський. - Про це вкотре свідчить недоречне виділення коштів на реконструкцію, під виглядом якої уже впродовж багатьох років відмивають гроші». 

Натомість депутати від «Батьківщини» вважають за доречніше відновити сніданки в школах, покращити фінансування медичної галузі.

«Потрібно робити висновки про нинішніх можновладців, які провадять антинародну політику, - резюмує Андрій Новак. - Їх не треба підтримувати на найближчих виборах, їм ніколи не можна довірити свій голос».

Кіра ВИНОГРАДОВА

gazetavv.com

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2018 (681)
Декабрь 2017 (989)
Ноябрь 2017 (908)
Октябрь 2017 (272)
Сентябрь 2017 (2872)
Август 2017 (4339)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области