ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Гарячий піар на холодних батареях

  328   0 19.01.2016, 14:30 | Статьи, Общество
Гарячий піар на холодних батареях

Затяжна і тепла осінь, а потім стрімкі новорічні морози дали змогу урядові знову попіаритися на обіцянках про перерахунок оплати за комунальні послуги та прив'язки рахунків за тепло до температури на вулиці.

Восени, незалежно від того, якою була погода на вулиці, батареї працювали на повну, а рахунки доводилося сплачувати за те, чого «не замовляли». А вже у новорічні дні мешканці замерзали в квартирах, де температура ледве сягала 10-15 градусів, а платіжки на оплату за тепло прийшли з шаленими цифрами. 

І ось прем'єр вкотре пообіцяв перерахунок оплати за комунальні послуги у тому випадку, якщо послуга надана не в повному обсязі або неякісно. Водночас Яценюк закликав взагалі не платити за холодні батареї.

Хоча постановою Кабінету міністрів №1037 від 30 жовтня 2015 року були внесені зміни до постанов КМУ №630 та №151 щодо перерахунку цін на послуги з централізованого опалення (ЦО) залежно від температури зовнішнього повітря, затверджених ще 5-10 років тому, жодних гарантій на повернення своїх коштів у споживачів так і не з'явилося.

Зокрема, цим документом закріплено, що за відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії плата за надані послуги з централізованого опалення знімається згідно з установленими нормативами споживання, а саме: з розрахунку за 1 кв. м опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги за розрахунковий місяць.

Також окремо зазначається, що у випадку надання неякісних послуг додатково здійснюється перерахунок плати за тепло відповідно до порядку, затвердженого постановою КМУ №151.

Відтак за наявності скарги до відповідальної організації зворотна реакція має бути обов'язковою. Проте про це Арсеній Яценюк  чомусь мовчить.

Натомість прем'єр навів алгоритм дій мешканців, які отримали неякісні послуги. Так, якщо у вашій квартирі температура нижча за 18 градусів, необхідно звернутися по телефону до підприємства теплокомуненерго, з яким у вас укладений договір про надання послуг, або до ЖЕКу, або в ОСББ та невідкладно запросити комісію для складання акту.

Як повідомив глава уряду, така комісія повинна прибути впродовж 72 годин, тобто 3 діб, та заактувати температуру у вашій квартирі. Якщо за цей час комісія не з'явиться, ви маєте право самостійно скласти відповідний акт-претензію, підписаний щонайменше двома особами, які засвідчують, що батареї у ваших кімнатах таки холодні. В іншому випадку такий акт не матиме юридичної сили.

«За кожен градус нижчої температури рахунок за житлово-комунальну послугу повинен бути зменшений на 5%. Наприклад, якщо у вашій квартирі температура не 18 градусів, а 16, то це означає, що рахунок за житлово-комунальні послуги за цей період має бути зменшений на 10%. Якщо ж температура у вашій оселі 12 градусів, то ви взагалі не повинні сплачувати за цим рахунком», - повідомив Яценюк.

Однак уряд чомусь замовчує головні моменти, з якими ризикує зіштовхнутися споживач (мешканець) при спробі отримати цей так званий перерахунок.

По-перше, всі комісії, які, зі слів прем'єра, повинні прибути впродовж 72 годин і зафіксувати низьку температуру, є нічим іншим, як фікцією. Доки вони приїдуть, або забезпечать приміщення належним теплом, або за вікном настане відлига - і комісія визнає, що «все добре». 

По-друге, щодо «незалежних експертів» з-поміж сусідів, як зауважив прем'єр, то є велика імовірність невизнання їх підписів з огляду на можливу зацікавленість таких осіб та складність підтвердження достовірності їх вимірів, хай би в судовому порядку.

По-третє, якість послуги ЦО повинна відповідати нормативній температурі повітря при дотриманні двох умов: споживач мусить утеплити старі вікна, принаймні заклеївши шпари, або замінити їх на склопакети, а балансоутримувач будинку - подбати про температуру в місцях загального користування (під'їздах). Якщо хоча б одна вимога не виконана, марно сподіватися на отримання компенсації.

Аналіз судової практики щодо розгляду справ про зобов'язання зменшити плату в зв'язку з неякісним наданням послуг свідчить про те, що далеко не всі споживачі мають достатній рівень правової культури та обізнаності з законодавством, яке регулює порядок надання таких послуг, відтак лише одиницям вдається домогтися справедливості.

Тож, як бачимо, ця новація уряду матиме таку саму перспективу, що й ідея про зниження тарифів за опалення залежно від температури на вулиці. Передусім людям слід зосередитися на налагодженні обліку теплової енергії та утепленні свого житла.

Алла ЗБОРОВСЬКА

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2018 (615)
Февраль 2018 (812)
Январь 2018 (943)
Декабрь 2017 (989)
Ноябрь 2017 (908)
Октябрь 2017 (272)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области