ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Январь 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Мета змін у правовій системі – відновлення справедливості, - Арсеній Яценюк

  278   0 18.07.2012, 13:39 | Новости, Политика
Мета змін у правовій системі – відновлення справедливості, - Арсеній Яценюк Об’єднана опозиція «Батьківщина» представила своє бачення змін у правовій та судовій системі.

Основні пункти програми опозиції щодо реформування правової системи оголосив у середу в ході засідання круглого столу «Влада, яка захищає: сила права vs права сили» голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що тема круглого столу якнайкраще відображає головну мету програми Об’єднаної опозиції – відновлення справедливості. «Адже з англійської justice перекладається не тільки як юстиція, а насамперед як справедливість», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що в Україні за нинішньої влади сформована класична поліцейська держава.

«В Україні сьогодні налічується 358 тисяч співробітників МВС. У нас близько 780 міліціонерів на 100 тисяч населення. Це вдвічі більше, ніж у Польщі та в середньому в країнах ЄС і це втричі більше навіть ніж у часи Радянського Союзу. При СРСР на 100 тисяч населення було 214 міліціонерів», - наголосив він.

Він підкреслив, що 99,8% - звинувачувальні вироки. «Тобто окрім того, що це поліцейська держава, це держава виключно звинувачення і переслідування громадянина», - наголосив Арсеній Яценюк

За його словами, пенітенціарна система сьогодні не виконує своєї основної ролі - перевиховання громадянина: «Тільки 5% від загальної кількості персоналу, який є пенітенціарній системі, - це ті люди, які повинні виховувати основну функцію пенітенціарної системи – перевиховувати. А 95% – це ті, хто ходить із кийками, з автоматами і охороняють засуджених. 40% осіб, які відбули покарання в Україні, знову потрапляють у тюрму».

Арсеній Яценюк навів дані МВС України, згідно з якими протягом 2010-2011 років кількість тяжких та особливо тяжких злочинів зросла на 15%.

«Після 2004 року в нас були найвищі темпи падіння злочинності, і така тенденція утримувалась протягом 5 років. Проте з приходом нової влади статистика змінилася», - додав він.

«Ситуація катастрофічна. Правоохоронна і судова система стала захищати виключно тих, хто їх призначає, - владу, президента Януковича, тих, хто сьогодні впливає на суддів, на прокурорів і на міліцію», - наголосив Арсеній Яценюк.

Найяскравішим прикладом становища нинішньої правоохоронної системи голова Ради Об’єднаної опозиції назвав політичні процеси проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних діячів.

«Юлії Тимошенко незаконно дали сім років ув'язнення. А багато людей, які скоїли особливо тяжкі злочини у вигляді вбивства, звільнені умовно-достроково. Частина людей, які скоїли ДТП, наслідком яких є смерть потерпілого, навіть до тюрми не попали. Ми можемо казати про повну і тотальну несправедливість в судовій системі», - наголосив він.

Яценюк переконаний, що головною причиною такої ситуації є насамперед безвідповідальність тих, хто призначає суддів, міліціонерів і прокурорів. Тому Об’єднана опозиція вважає необхідним розробити механізми відповідальності вищих посадових осіб, у першу чергу президента та парламенту.

«Опозиція наполягає на ухваленні закону України про порядок імпічменту, закону України про відкликання народного депутата України. Це два інститути, які несуть персональну відповідальність за те, що відбувається сьогодні в судовій і правоохоронній системі», - наголосив Арсеній Яценюк.

Ще одним із головних пунктів програми Об’єднаної опозиції «Батьківщина» є позбавлення органів прокуратури функції досудового слідства і загального нагляду.

Арсеній Яценюк нагадав, що новий Кримінально-процесуальний Кодекс ще на 5 років передав функції досудового розслідування органам прокуратури. «Опозиція внесла проект закону України про внесення змін до КПК, який передбачає скасування продовження функції досудового слідства для прокуратури, позбавлення функцій досудового слідства, позбавлення можливості керувати слідчими та слідством в цілому, скасування кримінальної відповідальності слідчого та невиконання вказівок прокурора», - підкреслив він.

Об’єднана опозиція, наголосив Арсеній Яценюк, вважає необхідним започаткувати інститут присяжних. «Вважаємо, що повинно бути 12 присяжних та 3 професійних судді. Мова іде про справи у злочинах проти основ національної безпеки України, а також про злочини, за які передбачене ув'язнення на термін більш ніж 10 років», - пояснив голова Ради Об’єднаної опозиції.

За його словами, опозиція у своїй програмі також пропонує дозволити бути захисниками родичам обвинуваченого, скасувати обмеження щодо максимальної кількості захисників у судовому процесі, передбачити обов'язкову участь захисника не лише щодо особливо тяжких, а й тяжких злочинів, а також визначити права захисника в окремій статті КПК.

Програма Об’єднаної опозиції «Батьківщина» також передбачає виконання Верховним судом України його функцій як найвищої судової інстанції, якими він наділений Конституцією.

«Ті, хто проводили судову реформу, умисно знищували роль і місце Верховного суду України. І формували під себе ручні спеціалізовані суди. Вважаємо, що Верховний суд України повинен відновити всю свою найвищу компетенцію по відношенню до будь-яких справ, які розглядаються сьогодні в Україні», - наголосив він.

Натомість Конституційний суд України, за програмою Об’єднаної опозиції, повинен бути ліквідований, а компетенції органу конституційної юрисдикції передані до Верховного Суду України шляхом створення окремої палати. «Цей орган дискредитував себе починаючи з винесення рішення про те, що два терміни Кучми – це тільки один термін. Протягом останніх двох років цей орган не може називатись судом, а ті люди не мають права носити мантію і виступати від імені України», - наголосив він.

Для того, аби унеможливити вплив інших гілок влади на судову систему, програма Об’єднаної опозиції передбачає формування Вищої ради юстиції виключно суддівським корпусом. «Це не є компетенція ні президента, ні органів прокуратури», - додав Арсеній Яценюк.

Ще одне завдання Об’єднаної опозиції у реформуванні правової системи - створити ефективну систему фінансування суддів і судових органів.

«Незалежність фінансування судової системи – це є запорука до незалежності суду як такого. Сьогодні такої незалежності немає. В Україні 9 тис суддів. Хіба не можемо забезпечити адекватне фінансування для 9 тисяч людей, які вирішують долю кожного громадянина України?» - наголосив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що Об’єднана опозиція «Батьківщина» також вважає необхідним створення національного антикорупційного бюро, яке буде боротися, зокрема, з корупцією у суддівській і правоохоронній системі, а також встановити відповідальність суддів за порушення присяги та за винесення завідомо неправдивого вироку.
Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Январь 2018 (698)
Декабрь 2017 (989)
Ноябрь 2017 (908)
Октябрь 2017 (272)
Сентябрь 2017 (2872)
Август 2017 (4339)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области