ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Апрель 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Останній скарб нації

  85   0 20.06.2017, 11:18 | Статьи, Политика
Останній скарб нації

Влада на чолі з президентом в умовах війни та хаосу намагається розпродати українські чорноземи за копійки, позбавивши народ права володіти та розпоряджатися цим безцінним ресурсом. Відкриття ринку землі - це умисний злочин перед нацією, якому потрібно запобігти.

В Україні триває війна. Ззовні ми боронимося від російського агресора, а всередині країни точиться битва за землю. Поки ще діє мораторій, українські чорноземи, які обробляються фермерами, активно захоплюються.

Протягом 2016 року тільки в Кіровоградській області було зафіксовано близько 3 тис. таких протизаконних атак. Наприклад, на початку року завдяки роботі Антирейдерського штабу стало відомо про безпрецедентне захоплення землі в Благовіщенському районі. До рук зловмисників відійшло близько 500 паїв - без відома власників наділів було проведено реєстрацію права оренди цих наділів на 10 років на одне підприємство. А наприкінці травня Вінницький міський суд призначив запобіжний захід у вигляді арешту 45 особам, які, відкривши стрілянину, намагалися захопити зернотік у селі Метанівка Теплицького району. І це не поодинокі випадки.

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV сказала, що земельна сфера наразі є вкрай криміналізованою і що злочинці, аби домогтися свого, вдаються навіть до катування аграріїв.

«У Львівській області рейдери до смерті забили молотками фермера та його дружину, змушуючи їх переписати землю на певну групу. На Київщині злочинці вимагали від своєї жертви поставити підпис на принесених документах, запевняючи, що в кадастрах уже все зареєстроване на них. Коли аграрій не погодився, нападники забили прутами його та дружину», - розповіла вона.

На переконання лідера «Батьківщини», знищення фермерства відбувається паралельно з тіньовою скупкою українських чорноземів. 

«Ціна гектару коливається від 700 до 1000 доларів за гектар. Найкращі чорноземи в Європі коштують до 70 тис. євро за гектар. Відчуваємо різницю? Земля нині зосереджена у власності 12-15 родин. В одних руках, в одній сім'ї - від 500 тис. до 1 млн гектарів наділів. Тепер їм потрібен продаж сільськогосподарської землі для легалізації наділів, скуплених упродовж багатьох років у тіні в людей за копійки. І сьогодні президент в авангарді відкриття ринку землі, адже його родина є одним із латифундистів», - підкреслила Юлія Тимошенко.

Апологети ринку землі розповідають захопливі казки про те, як фермери зможуть розширювати господарство за рахунок придбання нових наділів, а власники паїв розпоряджатимуться своїм майном на власний розсуд. Проте аграрії сьогодні перебувають на межі виживання, а українські банки не поспішають переймати європейський досвід і надавати їм кредити під 2-3% річних - натомість позику пропонують під 25%. Власники паїв ризикують продати свою землю за безцінь. Вони отримають гроші, на які довго не проживеш. А що далі?

«72% території України - це сільськогосподарська земля. І якщо її продати, то що робити селянам?» - підкреслила лідер «Батьківщини».  

Юлія Тимошенко нагадала, що сьогодні світові аграрні держави не розпродають свої землі. Наприклад, в Україні у державній власності перебуває лише 21% земель, тоді як у США - 50%, а в Канаді - 92%. Ізраїль продає лише 5% від усіх земель на умовах, що тільки фермери можуть їх придбати. 

Зрозуміло, що обставини часто-густо змушують українців позбуватися своїх наділів. І в цьому сенсі держава має скористатися досвідом Німеччини, Канади й США і купувати землю у людей, які виставляють власні паї на продаж.

«Але без ошуканства. За справжню ринкову вартість. Щоб людина отримала стільки, скільки земля справді коштує. Далі держава консолідує земельні паї і віддає фермерам на правах довгострокової оренди», - пояснила вона, додавши, що зареєструвала в Раді відповідний законопроект.

Політик зауважила, що цікавим також був би досвід Франції. Там спочатку ділянку віддають в оренду фермерові на 9 років. Упродовж цього періоду держава спостерігає, як він обробляє землю, які технології застосовує. Якщо фермер довів, що здатен ефективно господарювати, йому продовжують термін оренди до 20-30 років, аж до спадкового права.

А ще аграрії у розвинутих країнах отримують потужну державну підтримку, бо там розуміють, що сімейні фермерські господарства є локомотивом АПК, і тому ставлять саме на них.

Наприклад, у Польщі налічується 2,6 млн фермерських господарств. В Україні ще три роки тому таких було 42 тис., а нині залишилося 38 тис.

Юлія Тимошенко впевнена, що за умови підтримки малих і середніх аграрних підприємств з боку держави Україна стане заможною. Для цього потрібно не торгувати сировиною через великі агрохолдинги, внаслідок чого країна отримує лише 18 млрд євро на рік, а налагодити повний цикл виробництва готової продукції.

«Італія, де фермерські господарства довели до досконалості і де кожен кілограм сировини переробляється у готові харчові продукти, отримує удесятеро більше прибутків, аніж Україна. І це при тому, що в Італії земля гірша порівняно з золотими українськими чорноземами. Налагодивши переробний комплекс, ми зможемо отримувати 180 млрд євро на рік. Тим часом нині ВВП країни становить близько 90 млрд євро. Тобто лише одна галузь спроможна давати вдвічі більше, аніж зараз усі. Тоді нам не потрібні будуть ні гроші МВФ, ні інші кредити. Навпаки, згодом ми самі зможемо кредитувати. Це наша сильна перспектива», - наголосила лідер «Батьківщини».

Якщо цю стратегію реалізувати, в українському аграрному комплексі можна буде додатково створити щонайменше 10 млн робочих місць. У перспективі ж кількість фермерських господарств в Україні має зрости до 2,5 млн за повної підтримки з боку держави.

«Необхідно забезпечити захист аграріїв від будь-яких незаконних впливів корупції, рейдерства, обману, зокрема, з боку Мінюсту, коли дані кадастрів переписуються без підпису людини. І після цього треба дати можливість людям або викупити землю з великою розстрочкою, або орендувати на тривалий час», - підсумувала Юлія Тимошенко. Вона підкреслила, що тільки сам народ має вирішити на референдумі, чи доцільно відкривати ринок землі й розпродувати останній скарб нації.

Олекса ГОНСЬКИЙ

Вечірні Вісті

 

Експертна думка

 

«Земля є надзвичайно ласим ресурсом»

Костянтин МАТВІЄНКО,

політичний експерт, голова корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика»: 

«В Україні залишилося два ресурси, ще ніким досі не прибрані до рук. Це передусім заощадження громадян. Їх привласнюють ті, хто нині при владі, шляхом підвищення тарифів і цін.

Земля так само є надзвичайно ласим ресурсом. І намагання запровадити ринок землі - це просто бажання її привласнити.

Абсолютно вульгарним і неприпустимим є порівняння землі сільськогосподарського призначення з нерухомістю у містах - наприклад, з квартирами. Їхня продуктивна здатність, здатність створювати надлишкову вартість є неспівставними.

Відтак намагання у такий примітивний спосіб «впарити» нам земельний ринок є найкращим свідченням того, що ця влада керується не суспільним благом, а власною вигодою».

 

«Без захисту приватної власності ми не можемо говорити про ринок землі»

Олег СААКЯН,

політолог, голова Єдиного координаційного центру «Донбас»:

«В Україні, на жаль, реформи процедурно не відбуваються як належить. Адже будь-яка реформа передбачає інституційну, економічну та правову зміни. Її необхідно впроваджувати через публічну комунікацію. Тобто в сесійний зал повинен вноситися законопроект, у якому все зрозуміло і про який усі знають. І коли наш уряд бере на себе зобов'язання перед зовнішніми кредиторами провести за певний термін реформу, я хотів би побачити широке обговорення її змісту з урахуванням пропозицій усіх сторін, а також рівень довіри українців до Кабміну, причому не 12,8%, як зараз.

Отож, найголовнішою проблемою є нереформованість нашої держави. Доки немає захисту приватної власності, про жоден нормальний ринок ми не можемо говорити, зокрема і про ринок землі».

 

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Апрель 2018 (892)
Март 2018 (1047)
Февраль 2018 (813)
Январь 2018 (943)
Декабрь 2017 (989)
Ноябрь 2017 (908)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области