ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Май 2017    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Чотирирічка від Гройсмана

  451   0 30.01.2017, 14:00 | Статьи, Политика
Чотирирічка від Гройсмана

Кожен прем'єр-міністр України зазвичай розробляє середньостроковий план пріоритетних дій Кабміну на п'ять, а то й десять років. Відразу ж згадується риторика радянських пленумів: «П'ятирічку за чотири роки», «Наздоженемо та переженемо Америку» та інша маячня. Проте сучасні плани привабливі тим, що виконувати їх необов'язково, адже кожен новий очільник уряду починає з того, що скасовує «творчість» попередника. Не став винятком і «людоцентрист» Гройсман, який  представив на 350 аркушах власне бачення роботи Кабміну до 2020 року.

Мрії прем'єра

Гройсман, оприлюднюючи на останньому засіданні уряду проект середньострокового плану пріоритетних дій, не скупився на гучні заяви.   

«Це не якийсь черговий документ, який хтось напише, хтось затвердить, презентує і потім покине його десь на узбіччі. Це реальний документ», - наполягав прем'єр.

Головна думка «реального документу» така: попередники Гройсмана нічого не робили або робили не так. А ось його уряд все зробить задля створення вільного і демократичного суспільства, функціональної ринкової економіки та підвищення соціальних стандартів якості життя в Україні.

Чинний прем'єр мріє, що до 2020 року Україна увійде до ТОП-50 за глобальним індексом конкурентоспроможності, хоча наразі ми на 85-му місці в цьому списку. З 83-го місця у рейтингу Doing Business ми увірвемося до ТОП-30. А за показником конкурентоспроможності промисловості до 2020-го Україна має посісти 35 місце, хоча наразі наша країна в цьому світовому рейтингу взагалі не фігурує.

Знаковим є також те, що уряд не забув про коефіцієнт Джині - статистичний показник нерівності між бідними та багатими. Станом на 2014 рік він становив 25-30 , що свідчило про доволі прийнятний розподіл доходів. Нині Гройсман бажає, щоб цей коефіцієнт не перевищував 35. Тобто хоч і опосередковано, але прем'єр визнав, що розшарування українського суспільства зростає.

Проте амбітним планам щодо економічного розвитку та покращення життя населення голова Кабміну не хоче давати своє ім'я.  

«Я б дуже хотів, щоб це не був план нашого уряду або план Гройсмана, це має бути план дій України», - наголосив він, фактично відхрестившись від того, що накоїв і ще накоїть.

І в чомусь він правий. В Україні ані очільник уряду, ані міністри не несуть персональної відповідальності за свою роботу на посадах. Проте Володимиру Борисовичу хочеться залишитися у кріслі прем'єра, а термін імунітету уряду спливає вже у квітні. Реальні дії його Кабміну суспільство, м'яко кажучи, не схвалює. Отож Гройсману зовсім не хочеться повторити долю Яценюка і опинитися на звалищі історії, коли він стане непотрібний президентові. Тому доводиться красиво брехати, нібито всі дії уряду - заради кращого життя українців.

Читайте такожКабмин готовит декларирование доходов и расходов для всех украинцев

Замилювання у всіх його проявах

Середньостроковий план, як зазначено в документі, «сфокусований на громадянині в усіх аспектах повсякденної роботи і життя».

Діяльність Кабміну провадитиметься за п'ятьма напрямами: економічне зростання, ефективне урядування, розвиток людського капіталу, боротьба з корупцією, безпека та оборона. Проте план більше нагадує «братську могилу», куди кожне профільне відомство вкинуло для солідності все що можна, включно з тими кроками, які вже реалізуються. І обтяжувати себе в 2017-му уряд, судячи з документу, наміру не має. Тобто якщо цей Кабмін протримається до кінця року, Гройсман браво відрапортує про виконання усіх показників.

Наприклад, просування інтересів України у світі є важливою складовою міжнародної політики, проголошує план. На думку уряду, формування позитивного іміджу нашої держави залежить головно від проведення «комплексних» кампаній, зокрема, завершення реформи іномовлення, затвердження стратегії популяризації потенціалу країни, створення «єдиного стандарту щодо елементів просування України в світі» та іншого пустослів'я.

А для творення нашої спортивної слави, переконаний уряд, необхідно і достатньо лише участі у міжнародних змаганнях. Жодного механізму, який би сприяв покращенню результатів українських спортсменів, Кабмін не запропонував. Середньостроковий план не передбачає ні створення сучасних баз для тренувань, ні бодай розвитку мережі дитячо-юнацьких шкіл.

Кабмін, очевидно, не обізнаний із тим, про що знає увесь світ: найбільше дошкуляє іміджу нашої країни корупція, якою нам тицяють в очі на всіх міжнародних аренах. Однак запобігання корупції у 2017-му обмежиться затвердженням програм, їх погодженням різними гілками влади, визначенням механізмів моніторингу підготовки та виконання антикорупційних програм, розробкою нормативно-правових актів та створенням робочих груп...

Напрям «Безпека і оборона» в умовах російської агресії мав би стати дійсно пріоритетним. Бо якби нашим військовикам на додачу до їхньої мужності та кмітливості, завдяки яким вони творять дива, дали б ще сучасну зброю, якби забезпечили їм гідні умови для існування, - ми були б найсильнішими.

Проте у плані уряду є безліч теоретичних пунктів: впровадження у процес оборонного планування євроатлантичних принципів, створення інтегрованої системи управління ризиками як складової системи оборонного планування або впровадження планування розвитку спроможностей сил оборони.

Навіть таке надважливе питання, як державне оборонне замовлення, «замилилося» канцелярськими зворотами про унормування порядку формування, затвердження та реалізації закупівель озброєння та військової техніки, залучення незалежних експертів.

Сили спеціальних операцій, які створили ще торік, чудесним чином з'являються у плані уряду вже в 2017-му. З конкретних кроків побачимо лише перетворення служби правопорядку Збройних сил на військову поліцію та, якщо руки дійдуть, збільшення грошового забезпечення військовиків у четвертому кварталі.

Зосередженості на громадянинові немає і в розділі про людський потенціал. Так, є перелік проблем, які нині існують в освіті, медицині, галузі культури. Проте пропоновані заходи не свідчать про структурне мислення авторів середньострокового плану. Це більше нагадує намагання приліпити елементи сучасного декору на майже зруйновані стіни будівлі. Тому справді потрібні реформи перетворюються на міраж. А людина? Людина в урядових мареннях загубилася так, що й не відшукати.

Читайте такожКак Кабмин "улучшит" жизнь украинских пенсионеров в 2017-м

Що ховається у темряві

Проте сказати, що цей план зовсім намарний, не можна. Адже за безкінечними канцеляризмами доволі чітко простежуються ті кроки, які уряд все-таки хоче втілити в життя. Це стосується, зокрема, відкриття ринку землі, бо в Кабміні не уявляють економічного розвитку без так званої земельної реформи.

Також продовжаться експерименти у сфері ЖКГ і маніпуляції із ринком газу, електроенергії та вугілля.

Не відмовиться уряд і від спроб запровадити обов'язкове медичне страхування, а також намагатиметься перейти із солідарної на накопичувальну пенсійну систему, бо дефіцит Пенсійного фонду зростає, як не крути.

Продовжиться пріоритетне фінансування Нацгвардії та Нацполіції, які підпорядковані МВС. Також до роботи стануть приватні виконавці, які за рішенням суду можуть відібрати в боржника єдине житло. І якщо в 2017-му їх має бути 250 осіб, то до 2020-го - вдесятеро більше!

А ще в перспективі українцям слід очікувати на всебічний контроль не лише за доходами, а й за видатками. Кожен із нас подаватиме щорічну декларацію, а органи ДФС їх перевірятимуть. І якщо людина придбає товар на суму понад 50 тисяч гривень і не зможе пояснити походження грошей, їй доведеться сплачувати додатковий податок.

Заради справедливості варто сказати, що ця норма відповідає європейській практиці і покликана нанести відчутного удару по зарплатах у «конвертах». Але наші високопосадовці відмахуються від декларацій про видатки, як чорт від ладану. Тобто боротьба з корупцією у вищих щаблях влади може обернутися полюванням на останні заощадження пересічних українців.

Аріна МАРТОВА

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Май 2017 (3000)
Апрель 2017 (2361)
Март 2017 (2329)
Февраль 2017 (2009)
Январь 2017 (1979)
Декабрь 2016 (2349)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области