ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Август 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Змова приречених

  378   0 11.04.2016, 11:37 | Статьи, Политика
Змова приречених

Коаліціада в Україні триває. Проте вже цього тижня БПП та «НФ» можуть оголосити про створення нової більшості. Ще під час переговорного процесу з «Батьківщиною» ці політичні сили готували запасний аеродром, терміново нарощуючи свої фракції. Можливо, цей план був не запасним, а навпаки - основним?Адже всі законодавчі пропозиції, спрямовані на стабілізацію економічної ситуації, які висувала «Батьківщина», так і не були розглянуті.


Це й не дивно, тому що великі гравці наразі, здається, охоплені лишень несамовитим жахом перед дочасними виборами. А поняття соціальної відповідальності їм не знайоме. Тож  абсолютно логічно, що фракція Юлії Тимошенко в цій ситуації оголосила про свій перехід у демократичну опозицію.

Нагадаємо, що «Батьківщина» висувала п'ять вимог до майбутньої коаліції: продовження мораторію на продаж землі та підтримка аграрного сектору; розірвання корупційного зв'язку між політикою та кланами; зниження тарифів на комунальні послуги; індексація заробітних плат та пенсій та зняття податку з пенсій; сприяння малому та середньому бізнесу.

 

Насправді доречні та вкрай потрібні кроки. Проте чому ані БПП, ані «НФ» не зацікавлені в них? Голова правління Інституту української політики і Фонду «Українська політика» Кость Бондаренко пояснює це так: «Чимало політиків у нас переймаються не тим, що про них скаже народ, а тим, що подумає голова МВФ Крістін Лагард».

 

Своєю чергою політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко називає такий спосіб мислення логікою провінційної політики: «Якщо твій суперник пропонує щось доцільне, то треба відмовитись. Так влаштована політична боротьба в Україні. Це доводить, що БПП та «НФ» не збиралися укладати з «Батьківщиною» довгочасний мир. Вони не йолопи, щоб не розуміти, наскільки важливими є ці ініціативи. Водночас вони усвідомлюють, що якщо виконають пропозиції Тимошенко, то саме вона буде політичним лідером. Інтереси країни їм ні до чого».

 

Отже, стає абсолютно зрозуміло, що влада не готова міняти правила гри. Їй була потрібна лишень ширма для прикриття свого «соціального садизму». Тож учасники безплідних переговорів фактично не залишили «Батьківщині» іншого виходу, аніж перейти в опозицію.

 

«Після того як дві фракції відмовились виконувати вимоги «Батьківщини», у Тимошенко було лише два шляхи: увійти до коаліції на будь-яких умовах та водночас розписатися в тому, що первинним є саме перебування у владі. Або ж стояти на своєму та діяти по-європейськи. Звісно, Тимошенко, яку одну з небагатьох в Україні можна назвати справжнім політиком, пішла другим шляхом», - пояснює Кость Бондаренко.

Окрім того, можна дійти одного простого висновку: в новій якості  «Батьківщина» буде ефективнішою у захисті інтересів громадян, ніж у ролі молодшого партнера.

 

«Власне, перехід фракції Тимошенко в опозицію й означатиме появу опозиції в українському парламенті. Адже не можна серйозно сприймати такою Опозиційний блок - приховану п'яту колону Кремля. Ця сила прекрасно голосує як складова технічної широкої коаліції.

Та повернімося до «Батьківщини». По-перше, ця політична сила не раз була в опозиції, по-друге, вона професійно критикує і пропонує альтернативі законопроекти, а не просто не голосує.  До речі, цим відрізняється конструктивна опозиція Тимошенко від, скажімо, демагогії "Радикалів".

Щодо «Самопомочі»... Нині не зовсім зрозумілою є їх політична «стать та орієнтація». Вони відносять себе до лібералів. Але це зашироке визначення», - говорить Віктор Небоженко.

 

Водночас за нинішніх умов опозиційність становить для політичних партій таку саму загрозу, як і за президентства Віктора Януковича.

«Проти Тимошенко запустять брудну інформаційну кампанію. Так що вона незабаром відчує на собі наслідки виходу з переговорного процесу. Але вона - досвідчений боєць і знає, що робить. Тож, гадаю, готова і до цього», - пояснює директор соціологічної служби «Український барометр».

Тим часом експерти відзначають, що коаліцію на двох найближчим часом вочевидь буде створено. Проте стабільною їй навряд чи вдасться стати, адже у БПП та «Народного фронту» зовсім різні інтереси. Так, Кость Бондаренко говорить про те, що, попри заяви деяких депутатів, 226 голосів ще немає. Але невдовзі вони, найвірогідніше, з'являться.

 

«Голоси докуплять, адже наразі тривають відверті торги. Певна річ, що люди, які нині вступають у БПП і «НФ», роблять це не з любові до цих фракцій і не з патріотичних міркувань. Їх банально купують за гроші чи якісь інші преференції.

 

 Щодо коаліції на двох, то вона буде дуже нестабільною, їй не вистачатиме третьої чи четвертої сполучної ланки. До того ж у самих БПП та «НФ» існує чимало протиріч: їхні олігархи ніяк не можуть поділити енергоринок, економічні активи. Водночас БПП має більше політичних інтересів, а «НФ» - економічних.

Також слід зважати на те, що всередині цих фракцій існує безліч дрібних груп, які теж доволі антагоністичні одна до одної. За такої ситуації, гадаю, через кілька місяців новий уряд зіштовхнеться з тим, що коаліції де-факто не існує. Це буде кілька груп, які вдаватимуться до взаємного шантажу, а Кабмін стане заручником цих протиріч», - констатує Бондаренко.  

 

Віктор Небоженко також не сумнівається, що коаліцію найближчим часом створять: «Депутатам дадуть по мільйону доларів чи відкриють кримінальні справи. До того ж легко людину викликати в АП і не відпускати доти, доки вона не підпише коаліційну угоду. Депутати - істоти підневільні. Проте голосуватиме не юридична більшість, а БПП, Опозиційний блок, «Відродження»... На них і опиратиметься Кабмін. Це буде широка технічна коаліція, готова задовольнити будь-якого президента. Це серйозне протиріччя».

 

Хоч БПП та «НФ» буде дуже складно ужитися у цьому політичному шлюбі й одного дня хтось все одно захоче розлучитися, нині все визначає розрахунок. Жодних почуттів. Усе просто: йти на дочасні вибори для «Народного фронту» гірше лютої смерті. Адже рейтинг цієї політичної сили нині дорівнює статистичній похибці. Популярність БПП також стрімко падає. Саме тому для них є важливим саме створення нової коаліції, а не нових прозорих правил політичної гри.

 

«Порошенко відверто боїться цих виборів, бо розуміє, що може отримати опозиційний до себе парламент і Юлію Тимошенко на посаді прем'єра. Тому нині діють за принципом: краще нехай буде тимчасовий уряд (ніхто не вірить, що він надовго), краще своєрідна змова приречених (БПП та «НФ»), аніж народний вирок. Це відкладання часу до осені, а там, якщо нічого особливого не станеться, - то й до зими... Насправді це просто спроба відтягнути неминучий кінець. Бо через рік БПП взагалі може не потрапити до Верховної Ради».

 

Тим часом Віктор Небоженко зазначає, що нині можна говорити не лише про дочасні парламентські вибори, а й президентські.

«І невдовзі ми побачимо, які відбудуться першими. Економічна ситуація в наступному півріччі погіршуватиметься. Тому незалежно від того, хто стане прем'єр-міністром, все буде йти до дострокових виборів. От тільки кого?»


Насправді відповідь на це питання ми дізнаємося дуже скоро. Адже відповідні процеси вже запущені. Тож чекаємо.

 

Яна ДЖУНГАРОВА

gazetavv.com

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Август 2018 (536)
Июль 2018 (1015)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)
Март 2018 (1047)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области