ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Июль 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Довіра українців — найцінніший ресурс «Батьківщини»

  151   0 23.11.2015, 13:10 | Статьи, Политика
Довіра українців — найцінніший ресурс «Батьківщини»

За даними Комітету виборців України, беззаперечними лідерами виборів до місцевих органів влади, що відбулися 25 жовтня, стали дві політичні сили. Так, «БПП «Солідарність» набрав 19,84% від загальної кількості новообраних депутатів, а ВО «Батьківщина» - 18,13%. Експерти кажуть, що українці надали таку величезну підтримку «Батьківщини» через принципову позицію фракції у парламенті. Вагомим чинником є також те, що осередки партії представлені у кожному районі аж до сіл і селищ.


Найбільше депутатів було обрано від місцевих організацій партій «БПП «Солідарність»», «Батьківщина», «Наш край», «Опозиційний блок», Аграрна партія України, Радикальна партія Олега Ляшка, УКРОП, «Відродження», ВО «Свобода» і «Об'єднання «Самопоміч».

 

Водночас серед обраних депутатів найбільше представників «БПП «Солідарність» - 9053 (з них 8882 висунуті партією і 231 - самовисуванці, які є членами партії) та ВО «Батьківщина» - 8896 (8061 висунуті партією, 835 - самовисуванці, які є членами партії).

 

Варто відзначити, що лише БПП та «Батьківщина» представлені в усіх 23 обласних радах.

Експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко наголосив, що за результатами виборів у країні сформувалася чітка розстановка політичних сил.

«Перше місце «Блок Петра Порошенка» здобув завдяки утилізації двох доволі вагомих донедавна політичних сил - «Удар» і «Народний фронт» і, звичайно, завдяки адмінресурсові. Якщо говорити про успіх «Батьківщини», то його забезпечили потужний організаційний ресурс на місцях і принципова позиція фракції у парламенті. Причому варто відзначити, що БПП має найбільшу кількість мандатів у Верховній Раді, а «Батьківщина» - найменшу», - пояснив експерт причини успіху політичних сил - лідерів на місцевих виборах.

 

 

«БПП і «Батьківщина» формуватимуть обличчя місцевих рад у центрі і на заході України»

Кость Бондаренко, політолог:

«Формально перше місце на цих виборах за кількістю мандатів у місцевих радах взяли представники партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»». Слідом із невеликим відривом, буквально в кількадесят мандатів, іде політична партія ВО «Батьківщина».

Це говорить про те, що відбувся серйозний перетік виборців. Ті, хто голосував у 2012 році за «Народний фронт», розчарувалися і переважно змінили свої симпатії на користь «Батьківщини».

 

І можна сказати, що саме ці політичні сили (БПП і «Батьківщина») формуватимуть обличчя місцевих рад у центрі та на заході України.

На півдні та сході значний вплив зберігає «Опозиційний блок» - ця політична сила на третьому місці за кількістю мандатів.

До речі, повернення електоральних симпатій до «Батьківщини» особливо спостерігається у Центральній Україні, надто в невеликих містах. Про це свідчить обрання представників партії мерами Черкас і Сум, промовистим також є фактично другий результат на Житомирщині.

 

Водночас першість «Блоку Петра Порошенка» є доволі умовною. Якщо екстраполювали минулі місцеві вибори на можливі позачергові вибори до парламенту, то Порошенко нині б отримав неконтрольовану ним Верховну Раду, де б мав меншість і серйозну опозицію з боку інших фракцій.

Представники «Радикальної партії» та «Самопомочі» здали свої позиції, але остання непогано попрацювала на виборах міських голів.

Вочевидь, ми станемо свідками серйозного політичного протистояння у багатьох областях і містах на рівні мерів і рад. Реалії є такими, що мери можуть не контролювати ситуацію у раді. Наприклад, у Дніпропетровську міським головою став Борис Філатов, але отримав опозиційну щодо себе раду. Схожа ситуація спостерігатиметься і в інших регіонах. Мер не матиме підтримки і стане заручником ситуації, тож змушений буде виторговувати ситуативну більшість або втратити своє місце на першій же сесії».

 

«Батьківщина» довела свою спроможність як працювати у нинішньому скликанні ВР, так і йти на дострокові парламентські вибори»

Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»:

«Місцевими виборами Україна закінчила повний пакет виборчих процедур на всіх рівнях. Ми обрали президента, хоча нам заважали, ми обрали Верховну Раду, хоча наші східні сусіди казали, що в нас хунта і що ми не спроможні це зробити. Зараз ми обрали місцеві органи влади. Отож, країна довела, що політичний організм живий, хоч реформи йдуть вкрай важко. Це дуже важливо не лише для майбутньої демократії і не лише для того, щоб втерти носа Росії. Це надважливо для усвідомлення того, що чекає на Україну: чи успішні реформи, впроваджувані чинними структурами влади, чи Майдан-3-4 і так далі, чи локальні заворушення у містах країни, чи переворот. Але тепер у переворотів мало шансів, адже суспільство і влада довели, що можуть у легітимний спосіб організувати виборчу кампанію на всіх рівнях.

 

Основні партії у Верховній Раді підтвердили свою присутність у місцевих органах влади. Йдеться насамперед про партію влади «Блок Петра Порошенко» та ВО «Батьківщина».

 

БПП отримав голоси на місцевих виборах за рахунок «Народного фронту», УДАРУ та міфічної «Солідарності». А також не без підтримки адмінресурсу. Ще ці голоси були отримані БПП у результаті відверто вибіркової діяльності Центральної виборчої комісії. Це старий стиль Адміністрації президента, коли ЦВК в одних містах втручається у  конфлікт, а в інших робить вигляд, що нічого не сталося. Врешті-решт БПП отримав голоси не тому, що населення захоплюється владою, а завдяки домовленостям із «Опоблоком» щодо чіткого розподілу впливу.

 

А ВО «Батьківщина» довела просту істину: вона однаково спроможна як працювати у нинішньому скликанні Верховної Ради, так і йти на дострокові парламентські вибори».

 

«Сьогодні виграють партії, за якими стоїть копітка робота штабів, досвід, бренд, лідерство»

Вадим Карасьов, політолог, політтехнолог, директор «Інституту глобальних стратегій»:

«Місцеві вибори є важливим етапом у партійному будівництві України, бо вони показали здатність партій бути провідниками суспільства, а не лише еліт та влади. Партії фактично складали іспит на спроможність мати потужні регіональні організації, партосередки. Це дуже важливий організаційний ресурс у партійному будівництві. Маємо сподівання, що після виборів партійне життя дещо зміниться: воно не обмежуватиметься внутрішньофракційними або міжфракційними перемовинами та конфліктами у Верховній Раді. Партійне життя стане повноцінним.

 

Фактично партії, які є бенефіціарами цих виборів, стають загальнонаціональними. Головні ж «вигодоодержувачі» у політичному вимірі - це партія президента БПП та партія екс-прем'єра ВО «Батьківщина».

 

Ми бачимо, що політика стає стабільною та системною. Тому що ті політичні сили, які піднялися на хвилі революції у 2014 році, не склали іспиту або виступили не досить вдало. Натомість сьогодні, коли ситуація у країні стає більше визначеною та менше хвилеподібною, виграють ті партії, які підіймаються не на хвилі емоцій, а за якими стоїть копітка робота штабів, партійних офісів, регіональних осередків, досвід, бренд, лідерство тощо. Тому не дивно, що після цих виборів «Народний фронт» фактично зникне не лише з партійно-політичного олімпу, а й навіть із ландшафтів. Найочевидніше, наша партійна система, якщо брати тільки парламентський вимір з точки зору впливу на загальнонаціональну політику і впливу на регіони, матиме вигляд «2+1+1». «2» - це «Блок Петра Порошенка» і «Батьківщина», «1» - «Самопоміч» і ще «1» - «Опозиційний блок».

 

Якщо розглядати партійно-політичний вимір у перспективі, враховуючи партії, які поки не мають свого представництва у ВР, я б запропонував формулу «2+2+1», бо до «Самопомочі» додав би «УКРОП». На серйозне майбутнє можуть розраховувати «Радикальна партія», «Наш край» і «Відродження».

 

 

"Вечірні Вісті"

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Июль 2018 (603)
Июнь 2018 (1010)
Май 2018 (1065)
Апрель 2018 (1024)
Март 2018 (1047)
Февраль 2018 (813)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области