ВСЕ НОВОСТИ

Новости от KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...

КАЛЕНДАРЬ НОВОСТЕЙ

«     Март 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Фарс і трагедія бюджету-2017

  408   0 24.10.2016, 12:15 | Статьи, Экономика
Фарс і трагедія бюджету-2017

Бюджетна афера, яку розпочав уряд Гройсмана, набуває розмаху. Змовившись із парламентськими фракціями, які фактично представлені колишніми депутатами «Партії регіонів», уряд минулого тижня протягнув проект бюджету на наступний рік у першому читанні. Цей документ продовжує стратегію руйнації країни й надалі заганяє українців у безодню злиднів і безнадії.

Верховна Рада 20 жовтня підтримала проект постанови про висновки та пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Попередній кошторис країни був ухвалений у першому читанні. За проголосували 230 народних депутатів із 327 зареєстрованих у сесійному залі, проти виступили 15 парламентарів, 48 утримались. Документ прийняли голосами депутатів від БПП (109), «Народного фронту» (67), «Відродження» (19), «Волі народу» (17), «Самопомочі» (1) та 17 позафракційних депутатів.

Отож, це голосування викрило справжню більшість, до якої входять не лише парламентські коаліціанти БПП і «НФ», а й групи екс-«регіоналів» «Воля народу» та «Відродження». Саме їхні голоси стали тією золотою акцією, яка дозволила протягнути проект кошторису в першому читанні.

«Чому «Воля народу» та «Відродження» проголосували? Зрозуміло: спокусилися кадровими призначеннями та багатьма тіньовими й корупційними схемами, прихованими в цьому бюджеті», - зазначає позафракційний народний депутат Дмитро Добродомов.

Депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок вважає, що ухвалення бюджету в першому читанні можна назвати фарсом, адже більшість пропозицій нардепів не була врахована.

«Хоча поправок було понад тисячу. Про який парламентаризм у такому разі можна говорити?» - обурюється Євтушок.

Утім, у прийнятій постанові одна нова норма таки з'явилася. Вона передбачає підвищення з 1 січня 2017 року зарплатні народних обранців. Так, голова Верховної Ради отримуватиме 48 тис. грн, що становить 30 мінімалок. Віце-спікерам пропонується платити 44,8 тис. грн, очільникам комітетів - 43,2 тис. грн. Заробітні плати заступників голів комітетів, а також заступників керівників фракцій збираються підвищити до 41,6 тис. грн.

Певно, нардеп Олексій Порошенко, син президента, а також «великий борець із корупцією» Сергій Лещенко, які підтримали документ із такою нормою, вважають себе чи не найбіднішими людьми в країні. Водночас вони та інші «нужденні» нардепи з БПП, «НФ», «Волі народу» та «Відродження» погодилися на підвищення мінімальної зарплатні простим українцям «аж» до 1600 грн у січні наступного року.

«Заробітні плати народних обранців у 2014-2015 роках становили 6500 грн, у 2015-2016-х - 17500 грн, у 2016-2017-х - 41 тис. грн. Оце я розумію - індексація», - коментує політолог Юрій Войтенко.

 

Читайте такожСитуация вокруг депутатских зарплат дошла до абсурда

 

Фракція «Батьківщина» виступила категорично проти ухвалення запропонованого урядом проекту бюджету за основу.

«Це бюджет крайньої бідності! Це перший бюджет в історії країни, в якому мінімальна зарплата становить лише 47,5% від прожиткового мінімуму», - наголосила голова фракції Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» назвала документ «суцільним договорняком», адже в доходній частині «нема жодної копійки від офшорів» і зберігається податок для працюючих пенсіонерів.

«Це бюджет тотальної корупції!» - наголосила Юлія Тимошенко. 

У «Батьківщині» зазначають, що документ містить низку негативних тенденцій, які призведуть до занепаду української економіки.

По-перше, сумнівним є наповнення дохідної частини державної казни. Передбачається отримання 22,1 млрд грн від підвищення ставок податків (переважно завдяки збільшенню акцизів на тютюнові вироби, алкогольні напої, дизельне пальне). Однак відповідний урядовий законопроект змін до Податкового кодексу досі не прийнято. Окрім того, вказано, що близько 10 млрд грн становлять надходження НБУ, які регулятор не підтверджує. Сумнівними є й доходи в розмірі 10,5 млрд грн від спеціальної конфіскації активів, що мають корупційне походження.

Планується, що частина дефіциту бюджету покриватиметься за рахунок надходжень від приватизації державного майна в обсязі 17,1 млрд грн. Однак цьогорічний досвід свідчить, що це джерело є ненадійним: за вісім місяців 2016 року від приватизації надійшло менше як один відсоток річного плану (60 млн грн). А 60,4 млрд грн дефіциту передбачається гасити за рахунок нарощування державних позичок, тож ми все більше страждатимемо від боргового зашморгу.

Окрім того, зазначають у «Батьківщині», поданий у проекті бюджету прогноз доходів містить макроекономічну недооцінку доходів зведеного бюджету України в 2017 році щонайменше на 3,4% від показника номінального ВВП, через що країна втратить близько 88 млрд грн.

«Батьківщина» фактично єдина фракція, яка подала свої пропозиції до проекту держбюджету щодо наповнення дохідної частини на суму близько 100 млрд грн», - зазначає заступник голови фракції Сергій Соболєв.

Так, «чесний», за словами прем'єра Гройсмана, проект бюджету, як і в попередні роки, не передбачає додаткових надходжень від деофшоризації економіки України.

 

Читайте такожСергій Соболєв: Ганебне ухвалення бюджету підтверджує урядовий популізм і небажання проводити реформи

 

«Наразі більше як сотні мільярдів гривень свідомо залишаються в тіні й не включаються в дохідну частину бюджету. Це означає, що вищі керівники держави продовжують «кришувати» корупцію, жити в офшорах і вимивати гроші з бюджету на свої кримінальні оборудки», - коментує Юлія Тимошенко.

Натомість, у разі запровадження норм законопроектів №№4380 і 4381 стосовно деофшоризації, які внесла на розгляд парламенту «Батьківщина», до казни б надійшло 77,5 млрд грн. Легальний номінальний ВВП України зріс би приблизно на 10%.

Ще 7 млрд грн можна отримати за рахунок збільшення з 5% до 18% ставки оподаткування дивідендів по акціях та корпоративних правах, які будуть нараховуватися резидентами - платниками податку.

«Хіба це чесно, коли з пенсій працюючих пенсіонерів вираховують 15%, а податок на дивіденди багатіїв становить лише 5%? Весь світ робить уніфікацію», - зазначає нардеп від «Батьківщини» Вадим Івченко.

Близько 20 млрд грн можна отримати за рахунок збільшення надходжень від вилучення чистого прибутку НАК «Нафтогаз України» прямо в дохід бюджету. На 5 млрд грн збагатиться державна казна від легалізації та фіскального унормування видобутку бурштину.

Додаткові надходження дають можливість виділити близько 29 млрд грн бюджетних коштів на відновлення пільгової системи оподаткування сільгоспвиробників, яких чинний уряд позбавив державної підтримки.

 «Окрім того, додаткові кошти дозволять підвищити рівень соціального забезпечення громадян», - зазначає Сергій Соболєв.

Наприклад, «Батьківщина» пропонує збільшити з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум на одну особу до 1961 грн, з 1 квітня - до 2346 грн, з 1 липня - 2671 грн, з 1 жовтня - 3154 грн. Передбачене також зростання мінімальної пенсії, виплат інвалідам, дітям-сиротам та малозабезпеченим сім'ям.

Додаткові кошти до кошторису також дозволять удосконалити систему міжбюджетних трансфертів та збільшити фінансові ресурси для місцевих бюджетів.

«У системі освіти урядовці планують фінансувати лише педагогічних працівників, а забезпечення лаборантів, бібліотекарів, інших службовців ляже на місцеві бюджети. Це - абсурд, бо знову доведеться лізти до кишені органів місцевого самоврядування, - зазначає позафракційний народний депутат Юрій Дерев'янко. - Окрім того, на місця передають оплату комунальних послуг, спожитих школами та лікарнями. Для покриття нестачі коштів на місцях обіцяють запровадити окрему субвенцію. Та її зможуть отримати лише області чи РДА, а на об'єднані територіальні громади нічого не дають! Це означає, що їх прив'язали на прямі міжбюджетні стосунки з казначейством і Мінфіном, ми знову заганяємо їх під РДА та області. То що це за децентралізація?»

З огляду на це «Батьківщина» наполягає на внесенні змін до Бюджетного кодексу України щодо спрямування 60% надходжень податку на доходи фізичних осіб до загального фонду бюджетів сіл, селищ і міст районного значення.

«Такі кроки мають забезпечити реальну бюджетну децентралізацію», - пояснює Сергій Соболєв.

Також поправки «Батьківщини» гарантували місцевим бюджетам цільову субвенцію для фінансування професійно-технічних навчальних закладів у сумі не менше як 9 млн грн.

Внаслідок того, що уряд продовжує дотримуватися хибної політики в тарифоутворенні на енергоносії, у фінансовому розкладі на 2017 рік плануються непомірні витрати на житлові субсидії населенню, які складуть майже 7% від загальних видатків бюджету. Фракція «Батьківщини» наполягає на встановленні справедливих та економічно обґрунтованих тарифів на енергоносії, що базуються на вартості природного газу власного видобування. Це дасть змогу знизити діючі тарифи щонайменше вдвічі. Відтак з'явиться можливість вдвічі зменшити обсяг видатків на субсидії, а вивільнені кошти в сумі 25 млрд грн спрямувати на заходи з енергозбереження.

Серед поправок, які пропонувала фракція «Батьківщина», - скасування 15%-го скорочення пенсій працюючих пенсіонерів. Для цього потрібно було до розгляду проекту бюджету прийняти зареєстрований народними депутатами від «Батьківщини» законопроект №4325 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».

«Цим скороченням ми насмішили весь світ. Це - ганьба, у жодній країні такого немає», - каже Сергій Євтушок.

Поправки «Батьківщини» також передбачали поетапне осучаснення пенсій, які призначені до 1 січня 2008 року. Фракція Юлії Тимошенко зареєструвала законопроект №4318 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення щорічного березневого перерахунку пенсій», який врегульовує це питання.

Додаткові надходження до бюджету також дозволили б покращити рівень надання медичної допомоги громадянам. Зокрема, «Батьківщина» наполягала на збільшенні фінансування програм із лікування громадян за кордоном, реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч, придбання медикаментів для швидкої медичної допомоги. Окрім того, передбачалося додаткове фінансування науки, яку чинний уряд фактично вбиває, розвиток молодіжних програм.

«На жаль, уряд на це не пішов. І я думаю, що ганебна процедура ухвалення бюджету - зайве підтвердження того, що владі реформи не потрібні, їй достатньо дешевих гасел, що проголошуються найбільшим у країні популістом - прем'єром Гройсманом», - зазначив Сергій Соболєв.

«Такий бюджет не можна було не лише ухвалювати, за такий бюджет треба ув'язнювати! Якби хоч один попередній уряд запропонував такий кошторис, він би й години не проіснував. Тож бюджет треба було відхилити! А Гройсману вказати на двері», - резюмувала Юлія Тимошенко.

 

Вікторія ЧАЙКА

gazetavv.com

 

 

 

Погода;, Новости;, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Погода, Новости, загрузка...

АРХИВ НОВОСТЕЙ

Март 2018 (743)
Февраль 2018 (812)
Январь 2018 (943)
Декабрь 2017 (989)
Ноябрь 2017 (908)
Октябрь 2017 (272)

ФОТОАРХИВ

«     Декабрь 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
беспроводной интернет киев и область wimax интернет в киеве и областиРадио интернет в киеве и области заказать
preMax интернет в киеве и области заказать
Интернет на дачу#/a# в киеве и области